Oğlu kanser olan bir babanın hikayesi, peki siz böyle bir baba ister miydiniz?

İsmi Josh Marshall, 28 yaşında bir baba ve yanında ki de 8 yaşında ki oğlu Gabriel Marshall. ABD’nin kansas eyaletinde yaşıyorlar.
Oğlu kanser olan bir babanın hikayesi, peki siz böyle bir baba ister miydiniz ?2015 Yılının Mart ayında ani şekilde gelişen nöbetler geçirmeye başlayan Gabriel hastaneye kaldırılıyor ve kendisine ‘Anaplastik Astrokitoma’ yani ölümcül bir beyin tümörü teşhisi konuluyor.
Tümörün stabil olmadığı ve giderek büyüdüğü anlaşıldığında tek seçeneğin ameliyat olduğu belirleniyor ve Gabriel Marshall zorlu bir operasyonun ardından tümörden arındılıyor.
Aşağıda ki fotoğraf bu zorlu ameliyattan tam 9 ay sonra çekilmiştir.
Ölümün kenarından dönen küçük çocuk için toparlanmak öyle kolay olmuyor elbette. Geçirdiği operasyon sonrası kafasında yer alan ameliyat izleri küçük Gabriel’i rahatsız ediyor. Babasına sürekli olarak kendisini ‘YARATIK’ gibi hissettiğini, insanların ona bir ucube gibi baktığını anlatıyor.

Josh Marshall “Bu cümle benim kalbimi yaraladı ve bir baba olarak onu nasıl iyi hissettirebilirim diye çok düşündüm, ona insanlar seni nasıl görüyorsa beni de öyle görecekler, ikimiz de aynı görüneceğiz” diye söz verdiğini anlatıyor.

Ve işte o fotoğraf, bir babanın evladını ne kadar sevebileceğinin küçücük bir örneği...
Josh Marshall dövmeyi yaptırdıktan sonra oğluna sadece şunları söylüyor ‘’ Sen bir yaratık değilsin, sen benim oğlumsun, yaşadığın hastalık ve ardından geçirdiğin operasyon ve kafanda ki iz umurumda değil. Başardın ve önemli olan da bu, seninle gurur duyuyorum ! ‘’

Bu fotoğrafın ardından St. Baldricks tarafından Josh Marshall’a yılın babası ödülü veriliyor. Fotoğrafı Facebook, Twitter, Instagram ve daha birçok paylaşım sitesinde çocuklarına moral veren babalar için bir örnek teşkil ediyor.
Gabriel ise artık iyi…

Babasını ve dövmesini çok seviyor, bu dövmenin ona ‘İKİZ’ gibi hissettirdiğini söylüyor.

Unutmayın, hiçbir çiçek evlat kokusu kadar güzel kokmaz.

8|2
21|4

Kızlar Ne Diyor 21

• Önünde saygı ile eğilincek bir baba... gözyaşları içinde okudum ne mutlu o çocuğa , onu hayatta tutan şey babasının sevgisi ve azmi, bana göre🤗
    O güç vermiş besbelli oğluna..
    Mevlam evlatlarımızın sağlığını daim etsin ve Gabriel gibi hasta olan mücadele eden tüm çocuklara , ailelerine güç versin..

1|1
    0|0
  • Bir şuna bakıyorum birde benimkine. Neyse bisi demicem 😒

1|1
    0|0
  • Baba konusunda çok hassasım. Okurken gözlerim doldu. Helal olsun gerçekten. Paylaşımın için teşekkür ederim. Çok güzel ve anlamlı

2|1
    0|0
    • 22gün

Görüşün için asıl ben teşekkür ederim beğenmene sevindim

• Ne güzel bir baba:))

0|1
    0|0
  • Allahım gözyaşlarıyla okudum resmen 😔 Hayatta insanı Allah'tan sonra bir tek anne baba en çok seviyor 😔

0|1
    0|0
  • Çok duygulandığım bir paylaşım olmuş, emeğinize sağlık 🙏 Böyle babalara ihtiyacımız var toplum olarak☺️

1|1
    0|0
  • Baba gibi baba ve henüz yaşıda genç.
    Rabbim şifa versin.
    Allah göstermesin ama oğlum ve ya kızım böyle bir hastalık geçirse bende destek olmak için aynısını yapardım.

0|1
    0|0
  • Çok şükür öyle bir babaya sahibim rabbim ona uzu ömürler versin. Çok duygulandım bu baba ve ogul hikayesine de masallah onlara helal olsun

0|1
    0|0
  • ya çok duygulandım😞

0|1
    0|0
  • Cok hoş bir paylaşım olmuş.. evlat sahibi olmak çok farklı duygu cok farklı bir hisler dizini.. insan evladinin tek bir tebessümü için neler yapmaz ki..
    Emeginize niyetinize sağlık

0|1
    0|0
  • tabikide isterdim

0|1
    0|0
  • 😭😭😭

0|1
    0|0
  • Helal adama

1|1
    0|0
  • ne güzel bir baba 😊

0|1
    0|0
  • ne harika bir baba

0|1
    0|0
  • Çok duygulandım gercekten kalbime dokundu.

0|1
    0|0
  • Cok guzel

0|1
    0|0
  • Örnek bir Baba

0|1
    0|0
  • ayy kuzum yaa

0|1
    0|0
  • Helal olsun..