Bir aktivist olsaydınız eğer, Türkiye'de kadına şiddette dikkat çekebilmek için nasıl bir eylem yapardınız?

Mesela vegan aktivistler yılbaşında hindi kesilmesin diye şöyle bir şey yapmışlarBir aktivist olsaydınız eğer, Türkiye'de kadına şiddette dikkat çekebilmek için nasıl bir eylem yapardınız?

2|0
27|50

En İyi Kız Görüşü

• Eylem falan faso fiso.. anca tecavüze uğraman gerek tecavüze uğrarken fiziksel şiddet görmen gerek sonra bu olanlardan dolayı çevreden yeterince bağırmamış yeterince direnmemiş tarzında tepkiler aldığın için psikolojik şiddet görmüş olman gerek bu da yetmiyormuş gibi ekonomik şiddet görmen kendine gelmen için aile zoruyla ya da kendi kararınla bir umut gittiğin özel psikiyatristlere ve onlarında verdiği uyuşmanı sağlayıp seni senden alacak ilaçları almak için para harcaman gerek. Bunların sonucunda en fazla 1 hafta gibi bir süre akşamları ana haber bültenlerinde çıkarsın adın anılır sana şiddet gösteren adamda üfürükten kınanır.. daha izledikleri filmin yönetmenini filmde oynayan ve kendilerinin aşık oldukları oyuncuların adlarını bilmeyen insanlar bırak bir aktrist bilmeyi onları örnek almak şöyle dursun bu gibi konularda bahane öne sürmeyi sever kendilerine nasıl mahluklarız biz diye sormak bilmeyen insanlar konu kadına şiddet olunca hak etmiştir kocasına sevgilisine ya da sokakta herhangi bir herife karşı geldiği için şiddet görmeye layıktır tecavüz edilirken bağıramadığı sesini yeterince duyuramadığı için suçlu yine o'dur diyebilecek vicdandan ve insanlıklarından hasta insancıklardır..

3|5
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bütün bu eylem anlayabilecek bir kesime hitap ediyor. oysa şiddet gösterenler zaten bunu anlamayacak insanlar. hatta bu çabanızı olmadık hakaretlerle aşağılayacak insanlar.
    bence en iyisi daha sert daha kaba bir tavır sergilemek.
    bir reklamda kadına şiddet gösteren erkeği kimse insan yerine koymuyor muhatap olmuyordu. gayet güzel fikirdi bence

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 26

• allah aşkına bu ülkede kadınlara çocuklara tecavüz ediliyo da, millet 2 dakikalık haberde "cık cık" yapıp unutuyo. ne eylemi ne aktivistliği. bir bok olmaz bu ülkeden

2|3
    0|0
  • KADINA şiddetin çeşitliliği çok fazla.. her bir eylem için aynı eylemi gerçekleştirecek bir partner bulur , aynısını yapar gibi yapardım..
    Yapar gibi diyorum çünkü asla BU EYLEMİ GERÇEKLEŞTİREBİLCEK kadar İNSANLIKTAN ÇIKAMAM..
    (Hayvanlık demek istedim , sonra düşündüm ki hayvanata haksızlık olur )

0|1
    0|1
  • Eylem yapmazdim. Erkek çocuğu olan annelere çocuğunuzu güzel yetiştirin derdim.

1|3
    0|0
  • ben çok saçma buluyorum yani insanların ne yaptığı beni pek ilgilendirmiyor ister dana kessin ister hindi

0|1
    0|0
  • Sacmalamışlar.

0|5
    0|0
  • ne yaparsam yaapyım bu millete bir şey anlatamayacağımdan bir şey yapmazdım

0|1
    0|0
  • Sizce o eylemler ne işe yarıyor? Hangi adam "aaa aktivistler ne yapmış, bugün benim kariyi dövmeyim bari." diyor. Kadına şiddet böyle protesto edilmez. Boş işler bunlar.

1|2
    0|0
  • Gercek adami paketlrr koyarom

0|2
    0|0
  • Millet soyunmak icin yer ariyor kapali kiyafetle eylemde yapılamıyor ise yariyormu hayir biz kadinlar olarak evlatlarimiza küçükten bunu öğretemezsek gerisi bos

1|3
    0|1
  • tersine dünya adlı bir tiyatro izlemiştim o geldi şimdi aklıma. sanat herseyin en iyi açıklandığı mertebede tabii anlayana

0|1
    0|0
  • Biz bu eylemi yapsak, eylem sırasında tecavüze uğrardık

2|2
    0|1
  • eylemlerin bir işe yaradığını düşünmüyorum bana göre bu ünlülerin toplumsal konulardan prim yapma şekilleri... gerçekten bu sorunun çözülmesini isteyen biri çocuğunu doğru bir şekilde yetiştrir ki en azında gelecekte bu sorun artık yok olabilsin

0|1
    0|1
  • Erkeklere siddet görmüş gibi makyaj yapıp empati duygusu oluşturabiliriz

2|1
    0|0
  • grup nederse o şekilde

0|1
    0|0
  • Sadece fiziksel şiddet yok ki çok çeşidi var

0|1
    0|1
  • Perişan erkekler

0|2
    0|0
  • Bı cok alternatif olabılır

0|1
    0|0
  • bizde turkiyede yapalim bari

0|1
    0|0
  • Bir aktivist olsaydım önce kadına şiddet ile ilgili eylem değil çocuk istismarı ile ilgili eylem yapardım.

0|1
    0|0
  • Bilmem hiç düşünmedm.

0|1
    0|0
  • O kadar absürt bişey yapamazdım

0|1
    0|0
  • Umrumda olmaz yapıyorlarda n'oluyor şiddet azalmıyor

0|1
    0|0
    • 25gün

Aslında mantıken bakınca çoğunluk böyle düşündüğü için işe yaramıyo zaten 😄

• Yara ve morluk izleri için makyaj yapardim.
    Sonra elimde ''Böyle daha mı güzelim?'' yazan pankartla yürürdüm.

1|1
    0|0
  • Bizim turkiyede bunu yapsinlar
    Siddetin alasini gorsunler

0|2
    0|0
    • 24gün

Fotoğraftaki yazılar türkçe, çıkarın artık şu at gözlüklerinizi

• 24gün

Şu saydığın şeyler yaşadığımız ve hergün de yaşanan olaylar haklısın fakat benim söylemek istediğim şey bu değil. Diğer yorumlarda da senin yorumunda da Türkiye'de yapılan bir eylem için "bizim Türkiye'de bunu yapsınlar şiddetin alasını görsünler" zihniyeti var. Ülkemizde şerefsiz ve acımasız insanlar çokça mevcut evet, ama her sokağa çıktığımızda dövülüp yakılıyormuș gibi davranmamız yanlış. Biz bu duruma alışıp "Türkiye'de böyle şeyler hep oluyo veya bunu bide Türkiye'de yapsın bak neler başına" düşüncesini kabullenirsek hiç bir şey düzelmez, düzeltemeyiz.

• 23gün

@Şühii ama malesef oyle dusunce ozgurlugu yok ulkemizde malesef

• Abaza erkek tayfası bunu görse daha çok et yemek ister. Veganlar yanlış taktik uygulamış

1|1
    0|0
  • bütün erkekleri gece gündüz dövdürürdüm zorla içip içip dövecekler ama bir anda karşılarına çıkacak akıllı iş birlikçi adamlar bunları dövecek sonrasında ne kadar can acıttığını anlarlar herhalde

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 49

• Bizim burada yapsalar bunlar kafayımı yemiş derler
    empati yoksunluğu çeken bir toplumda dikkat çekmek için ne yaparsan yap daha fazla dalga geçilir o kişiyle
    ama kadına şiddet uygulayan birisini toplum dışlamalı
    buna benzer bir uygulama yapardım bir kısa film mesala
    karısına şiddet uygulayan bir adamın ve bunu duyan mahalleri esnafın ona davranışını..

0|1
    0|0
  • İtalyanlara kızınca birkaç İtalyan ürünü yakan, Çinlilere kızıp Türkmen vatandaşları döven bir milletin dikkatini çekmek için herhalde 1-2 erkek filan yakmak gerekir

2|2
    2|0
  • Bence şiddet pozitif ayrımcılık gerektirmeyen bir konudur. Olayı kadına şiddet değil insana şiddet şeklinde ele almak gerekir.

1|2
    0|0
    • 25gün

Kadınlar daha çok şiddet görse bile bu konuda sana katılıyorum.
      Keza insan olarak hepimiz şiddete maruz kalıyoruz sonuç olarak.

• Yerde çırılçıplak uzanacak kadar özgüvenim yok.

0|1
    0|0
  • Aktivist olsaydım reklam için başka bir gündemi kullanabilirdim.

0|1
    0|0
  • ben aktivist maktivist anlamam. Kadına ya da erkeğe hayvana hiç farketmez şiddet haksızlık varsa en kısa sürede ibret olsun diye aynısını yaşatırdım suçluya. Mesela otobüste hemşireye zevkine tekme atan sonra kadın bana iş attı dindarım diye yalan atan daha sonra solcu bu diyen en son kurtuluşu deli numarası yapmakta bulan alçağın linç edilmesini çok isterdim.

0|1
    0|0
  • Kadınların Ellerine Kırbaç Verip Önlerine De Gönüllü Erkekler Verirdim Toplu Kırbaç Yaptırırdım. Tabiki Gerçekten Vurmayacaklar. Sahte Şekilde Tokat Tekme Atacaklar. Erkeklerin İyi Rol Yapması Gerekiyor. Tabi Sokağın İsminin Grinin Elli Tonu Sokağı Diye Çıkmaması İçin De Ayrı Bir Uğraş Verilmesi Gerektiği Aşikar.

0|1
    0|0
  • Sadece özel günlerde ortaya çıkanları marjinallik için yaptıklarını düşünüyorum. Hindiler sadece yılbaşında kesilmiyor. :D

0|1
    0|0
  • Ne kadar duyarlilar helal olsun valla.

0|1
    0|0
  • Şiddet görmüş efekti yapan bir program ile öncesi ve sonrası halinde gösteririm

Belki bir etkisi olabilir..

0|1
    0|0
  • siddete gerek yok. Kuma yeter '))

http://i.hizliresim.com/gXdp6b.jpg

0|1
    2|0
  • çok hassas bir konuya değinmişsin dostum eyv. ben şahsen kısasa kısas şeklinde düşünürüm mesela bir dernek açıp şiddet gören kadınlara sahip çıkardım derneğin birde yıkım ekibi olurdu şiddeti uygulayana yasal olarak şiddet uygulardım ;) tabiki bu bir hayal

0|1
    0|1
  • türkiyede yapılacak her eylem dış mihrakların oyunu ve terörizm muamelesi görür. eylem biçimi ve amacı ne olursa olsun.

0|1
    0|0
  • Aktivist olsam buna dikkat çekmeye çalışmam. Ben direk problemin kaynağı olan kişileri doğrarım. Hatta fotoğraflayıp yayınlarım falan.

0|1
    0|0
  • Kadının hayatımızdaki yeri ve önemi bellidir zaten... ama erkeklerin işine gelmiyor. Ne anlatırsan anlat ne yaparsan yap aktiviteyi yapan bile kadına karşı bir öküzlüğü muhakkak vardır..

0|1
    0|0
  • Degisim erkeklerden baslar. Erkek ve kız cocuklarinin yetistirme tarzi kokten degismeli. Bunun icin cinsiyetsiz okul projesi olabilir mesela.

0|1
    0|0
  • Erkeklerin kadınları dövdüğü bir oyun olabilir

0|1
    0|0
  • Nefret ediyorum aktivistlerden

0|1
    0|0
  • Kadinlara dayak yememe formullerini gosterirdim...

0|1
    1|0
  • Valla paramız imkanımız olsa biz metal şarkı yaparız.

0|1
    0|0
  • Kadına şiddet konusuyla ilgilenmezdim

0|2
    0|0
  • Parmağıma oje sürmezdim en azından

0|1
    0|0
  • hiç işleri yok mk :D

0|2
    0|0
  • film cekerdim

0|1
    0|0
  • Taksim meydanında kadınlar birbirini tokatlasın.

0|1
    0|0
  • Hiç bir şey yapmazdım

0|1
    0|0
  • Türkiye'de biraz inatlaşma kültürü var, ters psikoloji yapabilir.

0|1
    0|0
  • veganlar manyak açq

0|1
    0|0
  • Etek giyip Taksime çıkmazdımda elimden geleni yapardım

0|1
    0|0
  • tanga giyip götüme kadına şiddete hayır yazarsın çok absurt oldugu için çok dikkat çekerdi

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    19
Yükleniyor...