ATATÜRK ÖLDÜĞÜNDE SÖYLEDİĞİ ''ALEYKÜMSELAM' SÖZÜN ANLAMI NEYDİ?

ATATÜRK ÖLDÜĞÜNDE SÖYLEDİĞİ  ''ALEYKÜMSELAM' SÖZÜN ANLAMI NEYDİ?

Güncellemeler:
22gün kimse duyuyormu sesimi!

2|1
4|8

Kızlar Ne Diyor 4

• Allah rahmet eylesin..❤😔 Atatürk öldüğünde yüzünde tebessüm olduğu görülmüş.. Bir insan öldüğünde yüzünde tebessüm olması ölümünün rahat olduğu ve iyi bir insan olduğu anlamına gelirmiş.. ben böyle duymuştum tabi doğrusunu Allah bilir.. ama şu var ki Atatürk olmasaydı bu topraklarda yasayamazdik... Güzel vatanımızı Allah kötülerden düşmanlardan korusun

0|2
    0|0
  • İnşallah öyledir ve inşallah çok huzurludur

0|1
    0|0
  • Helal olsun bunu okumami sağladın. Bu gün çok farkli bir havadayım. Yazida okuduğumuz gibidir anlami o zaman.

0|1
    0|0
    • 23gün

insanlar öldüğünde eğer ölen kişi salih kimse ise onu melekler kar şılar ve ona selam verirler, ve cenneti müjdelerler. Atatürk öldüğünde söylediği son söz bu sözdür ''Aleykümselam'' demişti

• 23gün

Ağlayacağım ya bu gün nasil gececek bilmiyorum.

• Gulerım anca :D Kıcınızdan uydurun

1|0
    1|2

Erkekler Ne Diyor 8

• Atatürkün son sözünün aleyküm selam olduğunu kılıç ali söyler. Şapka devriminden idam edilen iskilipli hoca asılırken kafasına şapka geçirip giy domuz diyen adam. Falih rıfkı atay ve cemal kutay olayı çok farklı anlatıyor. Komalar kıvranmalar sonucu şuurlu tek anında "saat kaç" dediğini bizzat kendileri anlatıyor. ayrıca atatürk ölürken yanında bulunan doktor nihat reşat belger'de saat kaç ve sürekli aman dil aman dil dediğini söyler.

aleyküm selam dedi diyen tek isim kılıç alidir, diğer bütün tanıklar saat kaç dediğini ve komada kıvrandığını aktarır.

1|0
    0|1
  • Yanındamıydın nerden biliyorsun öyle bir söz söylediğini ispatın nedir? bende farklı şeyler duydum öldüğüne dair hangisi doğru

0|0
    0|2
    • 23gün

Uydurma habermi senin kaynağın. ben sana bin tane site yazabilirim gerçek ölümü ile ilgili
      Ölmeden 2 yıl önce kemal olan soy ismini yahudilikde olan Kamal isimle değiştiren birini evliya yapacaksınız utanmasanız..
      Resmi nufun kayıtlarında görürsünüz soyismi kemal değil kamal dır..

• Kaynak gösterilse bari...
    Üfürükçülük bu olsa gerek.
    Ama Gazi'm Allah'ın rahmetindedir inşallah...

0|1
    0|0
  • Tartisilir

0|0
    0|0
  • Ben bu yalana inanmiyorum hala millete yalan soyluyorlar

0|0
    1|1
  • melekler öldüğünde gelmiyormu ruh bedenden cıkması gerekmiyormu

0|0
    1|0
  • Melekleri goruyor ona selam veriyorlar oda karsilik veriyor

0|0
    1|0
  • Bunun ispatı var mı? Kafir diyenler nasıl ispatlayamıyorsa bunu dediğini diyenlerde ispatlayamaz 🙂

0|0
    1|1
    • 23gün

yaşamın son anları ve söylediği son son sözü kayıtlarda vardır araştırabilirsiniz.

• 23gün

sizin gibilere gerçekleri gözünüzün içine ne kadar sokulursa sokulsun sizler bakar körlersiniz geçeği göremezsiniz. sadece bildiğiniz sabit fikirlerinizdir bunun dışında başka bir şeyi görmezsiniz.

• 23gün

Yapma ama. Sende inanmak istediğine inanmıyor musun.. 😑

Yükleniyor...