Dünyanın dili neden türk dili değilde ingilizce? Bizler asimile mi olduk? (herkese+1)?

Günaydın k&s canlar..
şanlı tarihimizle gurur duyarken, ingilizleri nasıl denize döktüğümüzden çokça bahsederiz.

Atalarımızdan bize kalan topraklarda denize döktükleri ingilizlerin dilide miras olarak kaldı.
Her ne kadar istemesekte bu dili öğrenmek zaruri bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. hem okul hemde iş hayatımızda, kamuda da özel sektörde de bu durum değişmiyor.

Merak ettiğim konu şanlı osmanlı torunları olarak bu kadar değişime nasıl ve neden uğradık?
Sizce bu bir asimilasyon mudur, asimile mi olduk yani?Dünyanın dili neden türk dili değilde ingilizce ? <br />Bizler asimile mi olduk ? (herkese+1)?

Güncellemeler:
28gün Beni arap ve ak partili olmakla suçlayanlar ikiside değilim. Çok mu ön yargılısınız aceba?
Özeleştiri yapmak çok mu zor bişey?
28gün Görüşlerinizden anladığım kadarıyla ; bir lisan bir insan demektir. Bunun yanı sıra hiç kimsede özünden vazgeçmiyor.
O halde biz dilimizi dünyaya dayatıp öğretemezken bizimle kan kardeşi olan azınlıkların dili ve kültürünü niye yasaklayalım. Üç günlük dünyada niye kardeşçe yaşamayalım?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Kimse engellemiyor, öğrenelim, okuyalım. İş insanın kendinde bitiyor!

0|1
    0|0
    • 28gün

sen okuyup öğrendin diyelim hangi kurumda işine yarayacak ıngilizce mecburilikten kalkarmı

• 28gün

Noooo

• 28gün

üçüncü dil sana zor geliyosa biz napalım şimdi :)

Kızlar Ne Diyor 5

• 100 sene önce yazılmış kitabı biri sana okusa da anlamazsın. Fasça ve Arapça nın Türkçeye bu kadar karışması bence çok fazla. Keşke Latin alfabesi yerine Göktürk alfabesine geçseydik de yüzyıllar önce yazılmış eserleri okuyabilseydik. Okuduktan sonra anlamak çok kolay zaten o dönemin eserlerini.

1|1
    0|0
  • Sen taa gokturk zamanndaki yazilari okuyabiliyo musun? 100 yil oncede farscaydi. Turkler farkli alfabeler kullandilar evet. Kiril arap larin fars ama bnu sadece arapcaya mal etmek yanlis.

1|1
    0|0
  • Okumak istersen osmanlicayi öğrenmen gerekecek 😊 tembellikten dolayi okuyamiyorsun

0|2
    0|0
    • 28gün

Bravo cok guzel bir cevap!

• 28gün

Atatürk'ün beğenmediğin latin alfabesini bile henüz bilmiyorken çok yukseklerden ucuyorsun ayrıca 😉
      *acaba / aceba
      *kötü mü/ kötümü değil.
      Aklında olsun.

• 28gün

osmanlıcı olmadığımda bu konuda yardım beklemedigimde doğru. bunları saçmalık olarakta görebilirsin. lakin benim ne okuyup okumadığımı sen bilemezsin ayrıca osmanlıcayı tembellik etmeyip öğrensem dahi hiç bir kurumda işime yaramaz tekrar ingilizceye mecbur durumdayïm

• İslam diye Arap kültürünü k. çımıza sokan tarih utansın...

0|0
    1|0
    • 28gün

Güncellemene bakılırsa Akpli değilsin, Arap da değilsin.
      Bir yanlışını düzelteyim, Kürtler kan kardeşimiz DEĞİLLER. Yaşmak istiyorsanız Suriye Kürt bölgesine alalım sizi.

• 28gün

çirkinleştiğinin farkındasın umarım yakıştırıyorsanda diyecek bişeyim yok daha

• 28gün

Sizin molotoflarınız kadar çirkin olamadım, kusura bakma...

• Cunku 100 sene oncede okuma orani azdi suandada az

1|1
    0|0
    • 28gün

bizler hep cahil bir millet olarak mı yaşadık

• 28gün

Cahilestiririliyoruz bu egitim sistemiyle

Erkekler Ne Diyor 3

• İngilizcenin şu anki haliyle 1200 yıl hali bir değil çpk fark var ve 1200 yıl önceki halini okuyamazsın. Osmanlıca bizim has dilimiz miydi? Türkçenin gelmesinden rahatsız mı oluyorsun. İnkilapların amacı çökmüş bir yapıyı diriltmektir zarar vermek değil. Asimile olan kimler biliyor musun kafası halen daha geçmişte kalanlardır. Hatalardan ders çıkarmak gerek.

0|1
    0|0
  • because Türk dili ayrı alfabe ayrıdır Türkler çok alfabe kullanıldı Arap alfabesi ile dil ikiye ayrıldı Vs Vs

0|1
    0|0
  • git arap alfabesi öğren oku gelip burada Osmanlıcılık yapma

0|2
    0|0
Yükleniyor...