Duygu ve dusunceler?

Müzeyyen Senar'dan Şarkılar Seni Söyler'i açtım... Masana oturdum. İçimde kalan bir hayal ya bu kez rakıma beyaz leblebiyi senin karşında meze yaptım. Konuşmasak da olur gözlerinle konuşursun zaten. Yaraların, hayallerin, kısa ömrüne sığdırdıkların... Bana bulamayacaklarımı, okuyamayacaklarımı anlat sonra... Neredeyse yüz yıl sonra, seni itibarsızlaştırmaya çalışanların karşısında sessizliğinle daha da yükselmeyi, büyümeyi nasıl başarıyorsun. Nasıl o günden bugünü, yarını bu kadar net görebildin? Zerafeti, insanı, aşkı, sanatı, sayfalarca kaleme aldığın Mu Kıtası'nı, Atlantis'i anlat. Biliyorsun değil mi zamanı, mekanı, bedeni çoktan aştın... Sen aldığın her nefesle bunu hak ederken biz bıraktığın mirası bile yaşatmakta zorlanıyoruz. Biz 78 yıl sonranda bile gerinde kaldık. Vazgeçtim konuşma be Ata'm. Biraz yanında durayım, omzuna yaslanayım, sessizlikte sabahlayalım. Olur da sıkılırsak bir Vardar Ovası çalar, üzerine zeybek oynar, çocukça bir şeyler de ekleriz. İzin ver de ölümsüzlüğünden bir parça nefesi içime çekeyim.

0|0
1|0

En İyi Kız Görüşü

• Çok sıkıldım okurken

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...