Neden kapalı olan bayanlar için akp'li tabiri kullanılıyor?

Neden dinimiz siyasetle iliskilendiriliyo? Bu şekilde kullanılıp ayrım yapılmasının amacı ne arkadaşlar? Anlamiyorum. Evet kapaliyim bundan da gurur duyuyorum. Rahatsız olan var ise muhatap olmasın. herkesin kendi tercihidir bu. ve be Atatürkçüyüm. kalkms bazı hadsizler akp'li gibi yanlış ithamlarda bulunuyor benim için. Inançlı olmak kötü bisey mi nasıl bir zihniyet bu?

0|1
7|24

Erkekler Ne Diyor 24

• Evet hoş bir durum değil kapalıysa akplidir Mhp hatta hiç haz etmesemde hdp seçmenindeede saadet büyük birlik vs kapalı çok var chpde biraz az hani şöyle genelleme olabilir belki kapalıysa chpli değildir aslında o bile varda hani diğerlerine göre çok çok az.

1|0
    0|0
  • İnançlı olmak senin tercihin tabi ki. Genel de kafası kapalı olanlar ile ufku kapalı olan siyasi parti ilişkilendirilir. Ben kapalılığı doğru bulmam. Bir tanrının bir canlı türünün dişi olan ferdinin saçı ile uğraşacağına ihtimal vermem. Oldukça da saçma. Ama akpli olmaman en azından senin vatan haini olmadığını gösterir.

2|0
    0|1
    • 26gün

ufku kapali deglm. aynı zaman da üniversite ogrencisiym. bu düşüncede ön yargıya giriyor bence.

• 24gün

Bak simdi guzel bisey soyledin ama burda diyaneti kuran zihniyeti de anmak lazim. Diyanet laik bir devlette olmamasi lazimken bunlar dini kontrol altinda tutmak icin kurmuslardir. Simdide sistem boyle devam. ediyor. Halbuki osmanlida bildigim kadariyla vakif sistemiyle camiler yapilir ve imamlarda maas almazdi. Lakin gunumuzde o is uygulanabilir mu emin degilim.

• 24gün

@yuhbekardesim Uygulanmalı. Neticede manevi işler bunlar. Maddi değil.

• valla istisnalar var ama yine de türban akp nin bayrağı şu anda. sen de arada önyargıya kurban olmuşsun.

2|1
    0|0
  • Kapalı kadınlar, açıklara nazaran daha zeki olduklarından, onlar verse verse ak partiye oy verir deniyor.. Halbuki öyle değil, her kapalı kadının zeka seviyesi yüksek demek yanlış olur.. Nitekim açık olup, zeki olanlar da var.. Ah bu insanlar..

1|0
    0|1
  • Kendi tercihine laf atacak kadar saygısız değilim ama %97 böyle? Ben kapalı olupta Erdoğandan nefret eden görmedim hiç :D desteklemese bile içten sempati duyuyorlar anlayabiliyorsun.

2|0
    0|0
  • ülkemizin kanayan yaralarindandir on yargı. bide bu ülkede herkes özgür. anlamıyorum. herkesin kendi tercihi bu. ister açılır ister kapanır kimseye de laf düşmez. herkesin siyasi görüşü vardır. onada kimse karışamaz. sonuç herkes kendi hayatına baksın.

1|0
    0|0
  • akp li olmak yanlış itam değil, akıllı olan insanlara akp li denir. chp liler belli :)

3|2
    1|2
    • 26gün

Al işte..

• 26gün

o da haklı gerçekler acıtır o yüzden bildirim almak istemiyo. biz de bildigimz gerçekten öteye gitmeyiz zaten. yat zıbar bari de soyun olmasa da sesin kesilsin hiç olmazssa @esek misin nesin

• 26gün

aynen katılıyorum

• kapanmak allahin emridir siyasetle ilgisi olamaz

3|1
    0|0
  • Çoğu öyle, eskiden de Nurcu benzetmesi yapıyordum

1|0
    0|0
  • Evet haklisin genelleme yanlis

1|1
    0|0
  • Çünkü dininizi siyasetle ilişkilendirenler yine o partinin başındakilerin ta kendileridir de o yüzden. Atatürk'ün getirdiği laiklik sistemini yıkıp yerine din ve devlet işlerini birleştirmek isteyenler de yine kendileridir. Tanrıdan başka bir yöneticinin olamayacağına ve devlet sisteminin de bu şekilde yönetileceğine inanılan rejim zihniyetinin olduğu insanlar da yine bu partinin içindekilerdir. Bu ülke pek çok iktidar gördü. Ama hiç bir zaman hiç bir lider döneminde bu kadar çok söz konusu edilmedi o kafalrına taktıkları bezler. Namus kavramı gibi algı oluşturuldu insanların zihninde. Sonra da dediler ki bizim iktidarımızda insanlar özgürce giyinebildiler dediler. Akp li kadın namuslu kadın türbanlı kadın algısı oluşturdular.

0|0
    0|0
    • 26gün

İslam. hayatin her yerindedir. Muhtemelwn kabul etmedigin o dinin peygamberi (sav) de devleti senin. begenmedigin sekilde yonetti. Musluman degilsen bu konularla ilgili yorum yapma. Senin ilgi alanina girmiyor

• 26gün

Arkadaşım konu islamiyet değil bidaha oku bı bir. Ben bir memnuniyetsizlik dile getirmedim bu iki. Toplumda hangi dinin kurallarını kabul edeceğim kimseyi ilgilendirmez bu üç. Beğenip beğenmemem senin sorunun değil benim problemim bu dört. İslamiyet konusunda senden daha çok şey biliyorum endişelenme bu beş. Tüm bu bilgiler ışığında git yorumunu kendi görüş bölgende yap sana mı soracam cahil cüheyla bu da altı

• 25gün

İslami hayatin merkezindedir siyaset dahil bu bir. Benim. sorunum degil tabi ki ben senin sorununa cozum. onerisi getirdim bu iki. Cahil cuheyla degil cahil cuhela olacak bu da uc. Ha bir de beni tanimadan islam. hakkinda benden bilgili oldugunu soylemen senin cehaletini gosterir bu da dort. Yeter bu kadar sana.

• İnsanların bakış açısı - algı kapasitesi ve de ön yargılar desem...

1|0
    0|0
  • akpnin başörtüleleri kucaklaması ve kollaması.

2|0
    0|1
    • 26gün

o akp nin zihniyeti beni ilgilendirmez. beni koruyup kollayan yalnzca Allah var ve siyasi görüş olarak Atatürk'çüyüm çok şükür. herkesin düşüncesine saygım var ama ben dini siyasete karıştıran bir adam tarafnda deglm.

• 26gün

siyasi anlamla kullandım, kimseyi rencide etmek değil amacım. soruya yanıt verdim. sizin yorumunuza gelince; çok şükür ki varsınız.

• 26gün

anladım. teşekkür ederim

• Akp li olmak bir ayrıcalıktır sorun ne ki? Birkaç beyinsiz insanın sana yakıştırmalarına takılma görüşle giyiniş farklı şeylerdir.

2|0
    1|3
  • Öyle bişey yok genelde Antalya Muğla İzmirde öyle hele Antalya da

1|0
    0|0
  • Evet sacma bir mantik kapali olupta guzel gorusleri olan guzel insanlar var

1|0
    0|0
  • Akpartili oldugunu dusunmeleri neden rahatsiz etti? Akpartili olunca neyle itham etmis oluyo yani?

1|0
    0|1
    • 26gün

beyinsiz ve cahilmisim. akp liyms ve argo sözcükler.

• 26gün

Valla ben nefret ediyorum ve devam edeceğim

• 26gün

@Damlaaydınn duygularimiz karsilikli

• ocu bucu olmak onemli degil insan olmak onemli yanlis ithamlar yapilmamali

1|0
    0|0
    • 26gün

kesinlikle kötü söz sahibinindir bisey demeyecegm artık

• Bunun bir sürü sebebi var çok uzun mesele fakat merak ettim sen hangi partiyi tutuyorsun görüşüm mhp diye tahmin ediyorum diyeceğim ama yok sen kesin chp lisin yanılıyormuyum?

0|0
    0|0
    • 25gün

bu sorunun cevabını burdan yazmayacağımı biliyor olmalydn ki zaten özelden cevap verdim

• 25gün

😊Bunu sen sorunun cvbını özelden vermeden önce yazmıştım. Herhangibir art niyetim yok. Hem bu konular çok karışık fazla kafana takma boş ver. Zaten sebeplerini zamanla öğreneceksindir

• İşte biz genel olarak bunlara "Önyargı" diyoruz.

1|0
    0|0
  • Dini siyasete en çok alet edenler AK Partililer çünkü, bu sebep ile din ile siyaset bir türlü ayrılamıyor ve bu şekilde ön yargılı yaftalarda bulunabiliyoruz çoğu zaman.

1|1
    0|0
  • sen niye bu kadar güzel sorular soruyorsun

0|0
    0|1
  • Selamlar takilma. herkezn. lafina canım ya dikkate bile alma guzel. kizsn cekememezlk vrdir ondan

1|0
    0|0
    • 26gün

olur Teşekkür ederim :)

• 26gün

tamam :)

• 26gün

Tskler canım keske ozel. gorus te acikmolsaydi yazilmiyo acik ama

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• hayır elbette değil hatta en yakın arkadaşlarım var mhpli ve chpli kapalı ben açığım. Ama gerçekten çoğu bayan artık akp dönemin de kapanır ve bunu kullanır oldu buna ünlüler de dahil

1|0
    0|0
  • canım çok canım benim sen kendini biliyorsun bir başkasının ne dediği umurunda olmasın be canım

1|0
    0|0
  • Senin Allahi na kurban kız

1|0
    0|0
  • herkes öyle dye birşey yok..

1|0
    0|1
  • Bende akpliyim acigim gayette modernim nie oyle saniyolar bende anlamis degilim

1|1
    1|2
    • 26gün

yorumlarda argo içerikli küfür eden bile oldu gece gece sinirlerimi bozdular :/

• Her akp li dindar değildir her dindar da akp li değildir... Net

0|1
    0|0
  • Onu ben de anlamıyorum. Ben açığım bana kimse bu şekilde yakıştırma yapmıyo ama başkalarına yapılması bile rahatsız ediyo. İşte baştaki adam dinle siyaseti karıştırınca cemaat ne yapsın :D ben de atatürkçüyüm diye chpli diyorlar. Nerden biliyosunuz belki gerçekten chpliyim belki de atatürkün kurdugu chp gibi değil şu an diye başka partiyi tutuyorum. Alnımda mı yazıyo da öyle yakıştırma yapıyosunuz. En sinir oldugum konular valla :D

1|1
    0|0
Yükleniyor...