Tolumda var olan eşitsizlik herkes iyi biçimde beslendiği ve giyindiği sürece kötü bir şey midir?

😕😕😕😕😕😕 haydi

Güncellemeler:
24gün Olumlu yanı yokmu?

0|0
2|7

Erkekler Ne Diyor 7

• Mutlak bir eşitlik mümkün mü? sorusu geliyor bu sorudan sonra akla. Tabi ki mümkün değil. Herkesin aynı sosyal statüyü işgal etmesi bir tiyatro oyununda herkesin başrolü oynaması ve aynı repliği tekrar etmesi gibi bir şey. Birileri yönetecek, birileri yönetilecek, birileri yemek yapacak birileri yiyecek, birileri tüketecek birileri çöp toplayacak vesaire… Ancak bir çöpçünün değeri, yaptığı işin kokusuyla mı ölçülecek yoksa yararıyla mı? Ya da bir yöneticinin yaptığı icraat sorumluluğuyla mı ölçülecek yoksa beklentileriyle mi? Asıl soru bu...:)

Yaşasın jaguarlar😂

1|0
    0|0
    • 24gün

😂 direk sana soracaktım ama belki farklı biseler çıkar dedim. Yine senden çıktı en güzel cevap şimdilik ama şımarma 😂 yaşasın şapșiklerrr , şapșik suratlar

• Beynim fatal error verdi 😬 nerden ele alicagimi bilemedim.
    Nedeni, herkez tam olarak iyi beslenemiyor ve giyinemiyor. Hal boyle iken neticesinde esitsizlik patlak veriyor. Herkes iyi giyinip iyi besleniyor olsa esitsizlik zaten tam anlamini yitirirdi. Buda aksine kötü birsey sayilmazdi.

1|0
    0|0
    • 24gün

Tam öyle bir soru zaten. 😂 giyinip beslenmeyle olay bitmiyorki bizim sosyal ihtiyaçlarda var. Statumuz var

• 24gün

Esitlik olamaz. En basiti fani hayatta herseyimiz esit olsa dogarken bize verilen ozellikler bakimindan esit olamayiz kimisi 1.90 kimisi 1.60 😬 kimisi kör kimisi sağır

• 24gün

Yani mantıklı bida farklı bir bakış açısi

• Eşitlik denilen şey mümkün değildir yani hukuksal mümkündür de sosyal mümkün değildir. Bunu yapmak isteyen SSCB şu an tarihin arşivinin tozlu sayfalarında

0|0
    0|0
  • Bence toplumda var olan asıl eşitsizlik insanların zengin veya fakir olarak ayrılması değil. Varlıklı olanların karatersizlikleri. Varsa malı yesin etsin ama kimseyi hor görmesin

0|0
    0|0
    • 24gün

Hor gormeyen zenginlerde var ama yardimci olanlar..

• 24gün

Onlara diyecek birşeyim yoktur zaten belirttiğim gibi. Parasıyla yesin eğlensin ama hayır işini de görsünler umursamam. Benim de elimde olsa öyle olurdum. Ama küçümsemek çok farklı bir olay

• 24gün

Yani tabiki kimsenin kimseyi küçümsemeye hakkı yok 😕 öyleleri zaten insanlık olarak bitmiş

• herkesleşmek mi? korkunç

0|0
    0|0
  • Kiyafetle ilgisi yok

0|0
    0|0
  • bazen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sorunuzu oluşturduğunuzda ''düzenle'' kısmını değerlendirmeye özen gösterin.

0|0
    0|0
    • 24gün

Soru gayet akademik olduğu için detaya bise yazamaya gerek duymadim

• 24gün

Gözünü çıkaracak gözünü! Tolumda ne?

• 24gün

Hmmm gercekten coook ozur dilerim. Zaten bu sitede herkes harika sorular soruyor ve yazım kurallarına en az imla klavuzu kadar dikkat ediyor ama benim 1 harf atlamam büyük sıkıntı 😕 çok özür dilerim (!) ayrıca üslubun çok yanlış ne annem ne babam ne hocamsın. Modumu bu şekilde düşürmeye hakkın yok. Benim harf atlamamdan daha itici olan sey senin tavrın... Daha fazla cirkinlesmeyelim istersen.

• kötü bir şey olmaya devam eder.. tek eşitsizlikler bunlar olsa keşke..

0|0
    0|0
Yükleniyor...