İnsanlık öldü mü?

1 saat önce markete gittim, dönüşte yanından geçtiğim çöp konteynerından gelen kedi sesiyle durdum. Dönüp baktığımda bir şey göremedim ama ses yine gelince telefonun ışığını tutup baktım;İnsanlık öldü mü?Bu gördüğünüz yavrunun iç organları dışarda ve can çekişiyor. Kim, ne yaptı bilmiyorum ama bu bir vahşet. Onu daha canlıyken çöpe atmışlar. Bunu yapanların insan olduğunu düşünmüyorum. Gereken yerleri aradım, geldiler ama maalesef.

İnsanlık diyorum, nereye gidiyor?

Güncellemeler:
1ay Kedi öldü arkadaşlar. Geç kalınmış

3|3
18|22

En İyi Erkek Görüşü

• Allah razı olsun. Geçen yaz da ben harabe bir evin içine terkedilmiş kafes içinde yavru kedi buldum, çocukların elinden aldım, tek gözü dışarı çıkmıştı. Hayvanı resmen kafese kapatıp ölüme terketmişlerdi. Gözünü temizledikten sonra biraz su içirip devlet veterinerine götürdüm. Gözünü almamız lazım dediler, fakat bünyesi narkoza dayanır mı belli değil. Almazsak? Almazsak ikisi de kör olur. Yapacak başka şey yok dedim, deniycez. Allah'a şükür o minicik bedeni yaşamak adına güçlü, inatçı çıktı. Kaydını yaptırıp veterinere bırakmak zorunda kaldım yavrulanması için. Bir hafta sonra mutlu haber geldi, bir kadın yavruyu sahiplenmiş... Zor değil arkadaş, bir canı yaşatabilmek hiç zor değil. Dünya hali, gün gelir canın için birilerinin merhametine muhtaç hale gelirsin. İşte o an ne ekersen inan ki onu biçersin. Tekrardan Allah razı olsun, teşekkür ederim kendi adıma.

2|0
    0|0
    • 1ay

Öff be... Çok da şirin, masum bakıyordu kerata çok üzüldüm :/

En İyi Kız Görüşü

• insann insana deqer verdiqi yok hayvanlari qormuyolar bile. Neyse ki aramzdan duyarli insanlar da cikiyo iste.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• www.samsunhaber.tc/.../...bebegi_h658609_51cc2.jpg

Çöp kutusuna atılan bir bebek, bir sokak köpeği tarafından bulundu. Sokak köpeği o bebeği ağzıyla taşıyarak bir kapının önüne bıraktık ve kapı açılana kadar durmadan havladı.

Bazı insanlar bir hayvan kadar bile olamıyor.

0|0
    0|0
  • vallahi helal olsun ne duyarlı birisin.

1|0
    0|0
  • Çok üzüldüm. İnşallah iyileşir. Yalnız seni de ayrıca tebrik ederim. Hayvan koruma ve kontrol ekibi diye bir ekip olduğunu bile bilmiyordum ben. Sanırım belediyeyi aradın. Onlar yönlendirdi.

0|0
    0|0
    • 1ay

Yok, ben biliyordum. Daha önce bir köpek yavrusu için çağırmıştım.

• 1ay

Onu öldürüp çöpe atanın ölümü, bundan daha beter olur umarım. Sen elinden geleni yapmışsın. En azından bedenini çöpten aldırmışsın. Keşke her yürekten en az seninki kadar merhamet olsa.

• 1ay

Ben bakamadım daha fazla, kardeşim ve arkadaşları ekibe yardım etti. Ekip gelince eve geldim, kardeşim öldüğünü söyledi.

• yıllar önce vefat etti..
    yoruldum gerçekten..
    bunları görmekten de, her seferinde hayal kırıklığına uğramaktan da..

0|0
    0|0
  • İnsanlar paraya tapmaya devam ettiği sürece daha çok karşılaşırız bu tür olaylarla. Ülkede 8 yıl zorunlu eğitim var kimseye bir halt öğrettikleri yok topluma faydalı birey yetiştirmekten çok büyük patronlara işçi yetiştirmeye uğraşıyorlar.

0|1
    0|0
  • Cok kötü oldum lan bana bisey olsa canım bu kadar yanmazdı

0|0
    0|0
  • İnsan olanda insanlık var da, yaratık olan böyle kötü oluyo işte. Hayvanlar bile insan görünümlü yaratıklardan daha merhametli. Yazık.. içim ezildi

0|0
    0|0
  • o kediyi çöpe bırakan bizim eve anasını da bıraksın

1|1
    0|0
  • sana bunun için teşekkür ediyorrum insalık adına özür dilerdim ama öyle bir şey kalmadıki

0|0
    0|0
  • İnsanlık ölmüş başımız sağolsun

0|0
    0|0
  • İnsanlık ölü dogan bir bebekti.

0|0
    0|0
  • gözlerim doldu yaa. bunu ona yapanın aynısını ona yapmak lazım

0|0
    0|0
  • Yuh ya insanlık ölmüş hortlamış bile

0|0
    0|0
  • Vay bee

0|0
    0|0
  • birinin yaptığından nasıl emin oluyosun belli başka bir hayvan yapmıştır ben neler gördüm

1|0
    0|1
  • Bunu genelde köpekler de yapabiliyor. Bir keresinde görmüştüm.

0|0
    0|0
    • 1ay

Köpek alıp çöpe mi attı güzel kardeşim?

• 1ay

Can havliyle kaçıp oraya zıplamıştır belki de. Bilmiyorum herhangi bir şey olabilir. Ama bir köpeğin aynı şekilde kedi yavrularına zarar verebileceğini biliyorum. Ki yapıyorlar da aç kalınca.

• aaa antalyada bırde hangı semtteymıskı bu

0|0
    0|0
  • yazık ya off

0|0
    0|0
  • İnsanlık ölmedi hayvanlık çoğaldı

0|0
    0|0
  • Ölmeye devam ediyor

0|0
    0|0
  • Sen kediden bahsediosun millet insanlara yapıo bunları sasirtici mi sence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Ay... şu an içim kıyıldı. Kedileri de ayrı severim ben. Allah belalarını versin! Yuh yani ya...

0|0
    0|0
  • belki de bilinclendirilmedigi icin. onu yapan kisi cok pismandir belki ama goturebilecegi ucretsiz veteriner oldugunu bilmiyor olabilir. her turlu kamu spotu yapiliyor. bu konuda da yapmalari gerek. yazik onlarda bir can. cok uzuluyorum.

0|0
    0|0
  • İnsanlık o kadar kotu durumda ki. Yeri gelince şeriat diye got yirtanlar allahın yarattığı bir cana bile yardım etmezler

0|1
    0|0
  • Biri ezip çöpe atmış olabilir ya da kendi kendine çöpe mi gitti acaba

0|0
    0|0
  • Okudum resimler açılmadı iyiki açılmadı diyorum

0|0
    0|0
  • Keşke okumasaydım moralim bozuldu şimdi.

0|0
    0|0
  • İnsanlık can çekişiyor , yazık ya zavallı kedicik :(

0|0
    0|0
  • Acima duygusu merhamet kalmamis cok yazikk

0|0
    0|0
  • Keşke hiç okumasaydim soruyu😔😢

0|0
    0|0
  • Ayy nasıl öyle olmuş acaba.