Erkek olmak niye bu kadar zor? kadın olmak çok kolay?

Kadınların hayatında acı çektiği sadece Doğum anı var. Onun da sonu çok güzel. O çocuğu kucağına aldın mı tüm acılar bitiyor. Erkek olmak öyle mi? karın Doğum yaparken sen orda heyecandan ölmek üzeresin. Sünne oluyorsun, herkes gelip izliyor. Rezillik. İslam dininin asla anlamadığım kuranda bile olmayan bir kuralı işte. Sonra reddedilmek de erkeğe ait, aşk acısını da getiriyor tabi bu. Ben reddedildim ölmek istiyorum şu an. Zaten o yüzden psikolojim bozuk. Sonra askerlik var. Hem de benim gibi Hakkari'de yaptıysanız. Çalışmak ve ev geçindirmek de çok zor. Günde 3.5 saat yol gidiyorum ya

Güncellemeler:
25gün Yorum yapan herkese tşkr ederim. Bugünlerde kadınlar çok yakınıyor diye erkek olmanın zor olduğunu hatırlatmak istedim. Yoksa kadın olmak da zor tabi ki. Hemen kızmayın bana. Benim canım annem her sabah 5.30 da kalkar. Akşama kadar işte akşam da evde çalışır 😍😊😄

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• hayat zor 😧

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hele ki tipsiz ve kısaysan hayatın tam bir cehennem

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Kadınlara kolay mı? Darp edilen tecavüz edilen üstüne birde bunu savunan her dayyim kadını obje gibi gösteren köle gibi kullanan iğrenç bir toplumda kadın olmak kolay öylemi sen hiç akşam dışarı çıktığında peşimden sapık gelcek mi korkusu yaşadın mı? O koca koca yaşı geçmiş amcaların iğrenç bakışları her giydiği kıyafete iğrenç bakışlar atan , sırf kadın diye açık kapalı diye ayırıp buna göre muamele yapan salaklara rastladın mı? Bu devirde kadın erkek çalışıyor iki çalışıyorsunuz diye hemen bahane uret.

2|0
    0|2
    • 25gün

Bu taciz olayları falan daha çok cahil ülkelerde görülüyor. Ayrıca yüzde kaç oranında? bu ülkede 35 milyon kadın var. Hepsi mi maruz kaldı sanki

• 25gün

İyide tacevuzun artmasındaki en büyük etken o değil mi? Sen tecavüzcünün yanında durursan adam bana bir şey olmaz mantığıyla yürüyor olan kadına oluyor

• 25gün

Tecavüzün artmasının onunla alakası yoktur. Nedenini burda yazdım oku bencemi. Bu bizim toplumun geleneklerinden kaynaklanıyor. www.kizlarsoruyor.com/.../a78958-turk-erkeklerini-prens-olarak-yetistiren-turk-kadinlari

• Her ay adet oluyoruz bir kere. Onun acısı, derdi başka. Kıl, tüy derdi var. Kızlar da aşk acısı çekiyor, reddediliyor. Artık erkekler sorar diye bir kaide yok. Kadınlar da çalışıyor üstelik büyük bir kesim ev işlerinin de onlar tarafından yapılmasını bekliyor ve asla takdir edilmiyorlar bunu yaptıkları için. Toplumda kadın cinayetleri kol geziyor. Ne giymeliyim? derdi bir kadınlarda var. Mazallah tekme yiyebiliyorsunuz sonrasında şort giydiğiniz için. Hakaretler, sözlü ve psikolojik şiddet, iş hayatındaki eşitsizlikler... Kadınların derdi say say bitmez.

1|0
    0|0
    • 25gün

Hepsine cevap verecen de mi illa?

• her ikiside kendi çapında zor

0|1
    0|0
    • 25gün

En azından sağduyulu bir yorum

• Biri şunu tedavi ettirsin.

0|0
    1|1
  • Bütün bu acıları çeken bir çocuğun annesi olmak kolay mı sanıyorsun?

0|1
    0|0
  • Ama doğum dediğin şey öyle 2 dk da olup da oldu da bitti maşallaha gelmiyor 9 ay bir ağrı acı çekiceksin sonra doğum sonrası ve doğumu var bunun

isterse kız teklif eder isterse erkek eder diye bir kural mı var reddedilen taraf kızlar da oluyor bazen

aşk acısını sadece erkekler mi çekiyor etrafa gülen kızların da içinde fırtınalar kopuyor

askerliğinizi de yapmanız vatan göreviniz onu da bir zahmet yapın

1|0
    0|0
    • 25gün

Hepsine bir laf yetiştirecek illa de mi? 😄😄😄

• Sen her ayın üçte birini adet sancısıyla geçir bakayım hala böyle konuşuyor musun 😒

0|0
    0|0
  • Kadın olmak daha zor inan bana bizde reddediliyoruz bizde adet oluyoruz her ay sosyal ha y atim kisitlaniyor

0|0
    0|0
  • rededilmek erkeğe özgü değil

0|1
    0|0
    • 25gün

Ayyy sen de mi reddedildin kız yazık. Bilirim o hissi

• 25gün

Öğretmenim ben çok şükür.

• 25gün

İşi niye sordun anlamadım. Öğretmenim

Erkekler Ne Diyor 8

• Ergen olduktan sonra 30gün düzenli oruç tutamamak nedir bilirmisin sen? Mutsuz bir yuvası varsa çocuklar ortada kalmasın diye ayrılamamak nedir bilirmisin sen? Her ay 10 gün adet görmek ve bakire ise sancı çekmek nedir bilirmisin sen? Her iki taraf için geçerli olsada cinsel anlamda birleşmek istemediği için lanetlenme riski ile karşı karşıya kalmak nedir bilirmisin sen? Sen işte çalışırken çocuğu okula götür ufak bebek varsa altını değiş alışverişe git yemek yap çamaşır yıka ve bütün bunları sabahtan akşama kadar yap yemek servis et sonra topla sonra çay servisi yap sonra gece 11den sonra yorgun yorgun yatakta koynuna girmek neden bilirmisin sen. Hele hele eve şerhoş gelmiş ağzı üstü başi içki ve sigara kokuyorken gece aynı yatağı paylaşmak ve hatta şerhi bir adamın gönlünü eğlendirmek ne demek bilirmisin sen? Yolculuğa erkeksiz çıkmasının yasak olmasının ne demek olduğunu hele hele izin almadan yakın mesafesi diye düşünüp meleklerin laneti uğramak nedir bilirmisin sen? Aldatma korkusu veya gerçeğini öğrenmiş olmanın beyninde atom bombası etkisi yapıp takıntıya kışkançlığa ve en son depresyona dönüşmesinin ne demek olduğunu bilirmisin sen? Erkeklerin üzerine çizgi çekip unuttuğu bir şeyi bir kadının 40 sene geçse de unutmayacağı gerçeğini bilirmisin sen. Sabrı taştığında bir an cesaret bulup sesini yükseltmein dayak yemek veya hastanelik olmanın ne demek olduğunu bilirmisin sen? Dava açıp boşanmak istediğinde ölenlerin çoğunlukla onlar olduğunu bilmezmisin sen? Boşanmayıp baba evine gitse babası bir kadının yeri kocasıdır deyip geri gönderdiğinde içinde oluşan çaresizlik acısının yanardağdan daha sıcak olduğunu bilirmisin sen? Boşanıp dul kalsa toplum nazarında kesin başkasına vermiştir bu yakıştırmasına maruz kalmanın ne demek olduğunu bilirmisin sen? İftiraya uğramanın verdiği acının allahı öfkelendirdiğini bilirmisin sen? Akıllı ol akıllı. Erkek olduğun için şükret. Kadının yaptıklarını bir ay yap gör erkek olmak neymiş daha iyi anlarsın.

0|0
    0|1
  • tek hakkaride asker olan sen değilsin :)
    sünnnet eğlenceli ya aile dışından ilk pipimi gören bayan hemşireydi sarışın bişeydi anısı yeter ::=) ha ha ha
    aşk acısı çekende sen değilsin ilk olmazsın sonda olmazsın :=)
    kadın doğumunda var. bak kadın sokaka çıkabiliyor mu shortuyla gezebiliyor mu tecavüz korkusu taciz korkusu... kadın olmakta zor ülkemizde.
    ev geçindirmek zor eve bakmak daha zor. ev işi mi , yoksa iş işimi diye sor? kadının işi daha zor evde temizlik çocuk bakmak v. s...

0|0
    0|1
    • 25gün

Sen hiç konuşma sağlığın tekisin mk

• 25gün

Hahaha belli oluo kim akilli ;)

• 25gün

Yanlışlıkla sağlık yazmışım. Salak değil. Sapık demek istedim. 😊

• Katılıyorum. Askerlik. Saçma kültür sandığımız şeyler.

0|1
    0|0
  • Ömür biter dert bitmez

0|1
    0|0
  • Sen o çocuğu 9 ay taşıyıp doğurmadığına yani erkek olduğuna şükret. Doğum sanıcısı çok şiddetlidir hem de kadınların adet olayı var. Bnce kadın olmak daha zor ama şartlara göre değişir tabi

0|0
    0|1
  • Kadınlara göre de tam tersi

0|1
    0|0
  • Bana kalırsa sığ bir genelleme. Doğum acısı sünnet gibi parmakla sayılacak 3-5 örnek böyle bir genelleme yaptıramaz.

1|0
    0|0
  • Allah sabır versin ne diyelim ceken bilir anca

0|1
    0|0
Yükleniyor...