Komşularınızla aranız nasıl? Tanışıyor musunuz?

Senelerdir aynı apartmanda oturuyoruz yaklaşık 10 yıldır. Ve bütün komşular aynı senelerdir tanışıyoruz 3 daire hariç tabi. İki komşuyla aramız çok iyi, akraba gibi olduk artık. Haftanın 2 günü gelip kahve içerler ya da annem gider.Komşularınızla aranız nasıl ? Tanışıyor musunuz ?

• Ne komşuluğu hepsi suratsız, şansım yok komşulukta Komşularınızla aranız nasıl ? Tanışıyor musunuz ?
    63% (29)55% (21)60% (50)Oy Ver
  • İyi ki bu komşularım var, şanslıyım sanırımKomşularınızla aranız nasıl ? Tanışıyor musunuz ?
    37% (17)45% (17)40% (34)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
26gün Tamam komşuluk ölmüş

1|2
15|31

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba,

Sokakta komsularim var.. iyiler onemli günlerde noel'de yilbasinda ziyaret ederler..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yeni evli iken hepsini davet ettim evime o gelirse ben gelemem o varsa kusura bakma gibi cevaplar aldım 1 kişi geldi alt komşu onunla hiç yoktan iyi komşuluğumuz komşuluk cidden önemli ya

1|0
    0|0
    • 27gün

Aynen öyle, bazen gerçekten ihtiyaç oluyor.

• 22gün

Kusura bakma soru kapalı görüş bildiremedim yorumda yazdım

• 22gün

@behişti89 önemli değil hayırlı geceler

Erkekler Ne Diyor 30

• rezidans burası ve şaka gibi tipler var, beş para etmezler, misafir geldi sizin terasa çıkalım diye gelen var, tanımam etmem ya en sevmediğim şey apartmandan birinin gelmesi, yöneticimiz saolsun ruh hastası, eşi galiba eve pek sokmuyor adam sürekli dışarıda, ne zaman görsem bişey peşinde. çocuklar tatlı ama onlara laf yok, görgüsüzlük seviyesi tarif edilemez, ergenler asansörde dakikalarca foto çeker, asansör gelmez, adı rezidans ama içeriden bakınca köy bile buraya göre cennet kalır

1|0
    0|0
  • keşke dürüst namuslu insanlar olsaydılar. Mümin komşusunun canından malından namusundan emin olunan kişidir diye Hz. Muhammede ait bir söz duymuştum. Komşular bizden eminler zarar görmeyeceklerini bilir güvenirler ama biz onlara güvenemiyoruz çok hased çekememezlik cahillikleri var.

1|0
    0|0
  • evde durabilsek komşuların yüzünü görebilek belki kaynaşıcaz bir muhabbet olacak ama eve haftanın bir kaç günü akşamdan akşama (hatta yatmadan yatmaya) geldiğimiz için komşularla pek tanışma fırsatı olamadı haliyle.

1|0
    0|0
    • 26gün

ama taşınmadan önceki evde üst komşumuzla gayet iyiydik, gelir giderdik. bir de bu yeni evde pek benle yaşıt kafa dengi insana da denk gelmedim. bir yan komşum çok iyi onunla da şu 2 sene içerisinde toplasan 3-4 kere karşılaşabildik :)

• 26gün

Anladım, yorumunuz için teşekkürler :)

• Adam yan komşusunu tanımıyor ya. ansöre bile beraber binmemek için aceleci davranıyorlar. Öyle bir kavram ortadan kalkmış bence artık

1|0
    0|0
  • Aram iyi hepsiyle

1|0
    0|0
  • uzakdan severiz birbirimizi

1|0
    0|0
  • Bizim sitede 600 daire var :D bir gördüğünü bir daha görmen zaman alıyor.. Tabi yazın havuz başında samimiyet artıyor..

1|0
    0|0
    • 26gün

Sen de haklısın, hangi birini tanıyacaksın ki :D

• 26gün

Aslında hangisini istersen :)

• Eskidendi her şey.

1|0
    0|0
  • komşularımız pek sevilesi degil son zamanlardada mahalle suriyeli kaynıyor
    Nisan ayı gibi yeni bir eve geçecegiz bakalım ne olacak

0|0
    0|0
  • nerde o eski komşuluklar

1|1
    0|0
  • önceden iyi komşularımız vardı sonra baktık asıl kötü onlarmış artık komşu edinmiyoruz fsdfsgdh

1|0
    0|0
  • O ne yahu

1|0
    0|0
  • Yıl 2016 ve İstanbul gibi büyük şehirlerde komşuluk öldü cenazesini kaldırıp üstüne kırkını okuttular.

1|0
    0|0
  • hepsi erkek aqq umrumda değiller :D

1|0
    0|0
  • Hiçbiriyle aram yoktur.

0|0
    0|0
  • komşu misafir sevmem

0|0
    0|0
  • Sadece öğrenci var. bir kaçıyla muhabbetimiz var arada yemeğe gelirler 🙂 arada gideriz öyle

1|0
    0|0
  • ikisinin arası, komşuluk öldüye daha yakın

1|0
    0|0
  • İyi iyi

0|0
    0|0
  • Her gün bizdeler hiç sevmiyorum

0|0
    0|0
  • iyidir hepsınıde tanırım memnunum ıyıkı varlar

0|0
    0|0
  • Hepsini tanıyorum maalesef lanet olsun.

0|0
    0|0
  • Topunun mk biri hariç

0|0
    0|0
  • yokkkkk

0|0
    0|0
  • komşuluk neydi?

0|0
    0|0
  • iyi.

0|0
    0|0
  • ne komşusu köymü burası

0|0
    0|0
  • BAzilari ile çok iyi bazılarını tanımıyorum

0|0
    0|0
  • komşi nasılsın

0|0
    0|0
  • 4 katli 8 daire 2 yildir burada oturuyoruz.. ama evle alakamiz yok iş e gider geliriz annem in var birkaç komşusu. dedi koduculari sevmez oda. bugüne kadar hep müstakil dairede oturduk. kismet olursa ben yine oraya gitcem

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• valla sanıyorum büyük şehirlerin çoğunluğu zaten böyledir de.. Hiçbirini tanımıyorum açıkçası. Sadece gürültülerini bilirim vs. Muharrem ayında aşure yapıp hiç değilse kendi katıma, yöneticimize falan dağıttım çok şükür. bir o zaman gördüm heralde. Ya da asansörden inerken , kapı önüne çıkınca falan karşılaşıyoruz da pek kimse birbirini tanımıyor. Samimiyet yok açıkçası ama bu devirde de kime güveneceksin..

1|0
    0|0
    • 27gün

Kimseye güven olmuyor haklısın.

• 27gün

aynen.. Eski zamanlardaki gibi olsa, ben de isterim komşuluk olsun falan.. Anneannemin anlattığı gibi ne güzel. Ama işte şimdi yüz göz olmak istemiyorum ya manyağın teki çıkar dda kim vurduya gidersek? Ya adamlar dolandırıcıysa vs.. Zaten kafalarımız uyuşacak insanlar değiller pek. Biraz farklı olduğumuz da belli yani

• 27gün

Doğrudur. En iyisi uzak durmak.
      Bazen bizi sırtımızda vuran yakın akrabamız oluyor, yani 7 kat yabancı mı yapmayacak.

• Öğrenci olduğum için yemek gönderiyorlar severim o yüzden. Canım komşularım. Ama alt komşu üç gündür bizi ev sahibine şikayet etmiyor öldü mü aceba?😮

1|0
    0|0
  • Ne iyi nede kötü.
    Bir birimizi tanırız karşılaştığımız zaman selamlaşırız, geçen aşure getirmişlerdi. Fazla samimi değiliz.

1|0
    0|0
    • 26gün

Bana aşure deme, bu aralar yani son bir aydır çok yedim :)

• tanışmıyoruz

1|0
    0|0
  • Komsu mu o nerenin koyu ya kafamdan asagi d
    Sofra bezi sirkeleyenler mi dersin balkona camasirim asiliyken camasir suyu dokup kiyafetlerimi mahveden mi dersin cocuklari evin icinde takur tukur bisiklet suren mi dersin son ses muzik dinleyen mi dersin hergun sarhos olup bagiran mi dersin eve soba kurup bacasini camdan verip evime duman dolduran mi dersin hepsi birararya nasil toplanmis merak konusu

0|0
    0|0
  • Komşulardan yana şansım olmadı

1|0
    0|0
  • bir yila kadar cok güzeldi simdi giden gelen belli degil 3 aile kaldik koca binada

1|0
    0|0
  • Artik iyilikle yaklassan da kötülük gorebiliyosun. Hepsine uyuzum. Benden uzak olsun dedikoducu tayfaa 👊

0|0
    0|0
  • Müstakil oturuyoruz kafamız rahat :D

1|0
    0|0
  • İyi aramız

0|0
    0|0
  • Hepsi suratsiz anlayissiz insanlar

0|0
    0|0
  • tanımıyorum kimseyi