Psikolojim bozuldu toparlanamiyorum? Ciddi yorum biraz uzun?

Ailemle tamamen aram açıldı. önceden yaptığım bir hatanın bedelini seneler sonra bile öder oldum. her zaman onları karşıma almayacağım dedim ama bir gecede abim sayesinde hayatim değişti. birikmiş param vardı babamin hesapta. hesap kartı bendeydi ve kullanabiliyordum. abimin bana yaptığı haksızlık yüzünden hiç kimse beni korumaDi diye onlardan uzaklaştım. daha doğrusu abim beni memlekete getirdi bıraktı gitti. aileme sırt döndüm bende bana kimse noldu demedi çünkü abime inandilar. şimdi kendime yeni bir hayat kuracam dedim ama babam hesaptaki bütün paramı çekmiş. kendime ait olan hesapta 4 bin kalmış. 4 binle hayat kurma şansım yok. ne bir ev tutabilirim ne de eşya alabilirim o parayla. benim geri dönmemı istediklerinin farkındayım ama 23 yaşımda abimden gördüğüm şiddete asla boyun eğmeyı düşünmüyorum. şimdi böyle bir kenarda yığılıp kaldım. bugünde abim eşyalarımı kargoya vermiş. haberim yoktu bugün geldi. annem arıyor ama konuşmadım hiç çok kirginim. psikolojim bozuldu ağliyorum uyuyamıyorum korkuyorum. bir ara ölmeyi bile düşündüm. git gide karamsar olmaya başladım. babama çok kizginim. ne olursa olsun kızıydim. beni nasıl bu kadar çabuk sildi ben anlayamıyorum. beni hiç aramadı ki bana çok düşkundu. kötü bir şey de yapmadım inanın ki sadece yanlış anlaDilar beni. dinlemediler bile... ölürsem kurtuluş gibi geliyor bazen. çıkış yolu bulamıyorum sondayım sanki. hayata sıfırdan başlanabilir mi? pes etmeli miyim?

Güncellemeler:
28gün Üstelik bugün eşyalarım gelince tamamen kimsesiz hissettim kendimi. Bir de keyif bagıdalar gibi 50 lira koymuşlar içine. ÇOK zoruma gitti...

0|1
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• Valla mesele namus meselesi deilse baban cidde ayıp etmiş baska şeyse seni nasıl dışlayabilir hiç anlaşılır değil memleketteyım dıosun Şu an kimlesin nerde kalıosun okuyomusn çalişomusun yani anladık niyetın ewe dönmemek ama şu an oldugun yer küçükse bir iş bulup kendi kedni idare edebilcekmisin bu arada 4 bin yalnız yasamayı kafasına koyan biri için hiçte fena değil tabi hayallerine baglı şahsen anlattıgn durumda olsam ikinci el iş görcek kadar küçük bir karavan alır belediyeden izinle ya da kendi yeriniz varsa oraya koydurur içinde yasarm kira vermektense ikinci elde bir yatak yeterli sonra çalışır daha iyisini alır yaparsn zaten önemli olan şu zor anında kimse gelip para ver demesin 4 bini sakın eşyayla falan gereksizce harcama bilmiorum nerdesin ama cidden ne iş yapıosun ya da yapabilirsin yani anlattıgn şey tek basına bir kız olarak çok çok zor peki abin neden dövdü insan kendi kardesini dövmesi için ya ciddi bir suçu olmalı ya da kendiyle ilgili önemli bişeyi ailesine yumurtlamiş olmalıki buda aslnda ewden atma sebebi olamaz asla

0|0
    0|0
    • 28gün

Teşekkür ederim yorumun için hayatıma yeniden başlamaya çalışıyorum. Bugün 2. El eşya satan yerleri gezdim. 2 bin 300 e buzdolabı çamaşır makinesi. İki çekyat hali ocak gardırop ve bıkar eşya dahil anlaştım. 400 perdelere verecem. İki gözlü bir ev ayarlamaya çalışıyor. Kuzenimde kalıyorum. Evli ve iki çocuğu var onlarada yük oluyorum. Eğer baktığım ev olursa çok iyi bir ev değil ama kötüde değil. En azından dogalgazli bir yer. İş içinde eniştemin kardeşi yardım etmeye çalışıyor. Tabi bir iş bulmak zorundayım. 10 güne kadar esalarım alacağımı söyledim adama anlaştık. İş konusunda sıkıntı yapiyorum şu an. Zaruri ihtiyaçları alabilecek kadar param var. Ama öncesinde iş bulmak zorundayım. Bakalım biraz daha iyiyim şu an.2. El Eşya satan az yer var burda. Alabileceğimin en iyisinı buldum. Bana baya yardımcı olucak o eşyalar. Hayatımı kurmak icin umutluyum. Sağol yorumların icin

• 28gün

Peki yine soruyorum ne bu tartısmada teee buralara kadar geldi bir erkeğin ewden ayrılması baska bir kızın kız basına ayrılması basla şahsen bnim kardesm olsan illede ewden ayrılcksan bile ki ablmda basıma geldi illede ayrılcm dedi arkdasına orya buraya gtme az dayan işinde iyi bnde destek olayım küçkte olsa kendi ewini al dedim oda öyle yaptı zaten nişanlıydı işte hem ew onların oldu hem bn ewlenene dek yanında kaldım vs sonuçta nolursa olsun yalnız bırakamam ablam canım kanımdır benim nası dışlayabilirim ki bu yüzden soruyorm derdiniz nede sen böyle yalnızsn bizimkilerin derdi ablamın istemedikleri biriyle ewlenmek istemesi vs vs

En İyi Kız Görüşü

• çok zor seni anlıyorum bende bunalimdayim. babamda bizi yıllar önce terketmişti ben hiç hatırlamiyodum onu 4 yıl önce geri döndü ev ortak ve aile apartmaninda diye kabul etmek Zorunda kaldık, ama dayanamadik ona surekli kufur ediyodu bagriyodu cagriyodu. geçen yıl unideyken paramı o gönderdi, annemlerde onun yüzüne kiraya çıktılar. sonra bana para gondermeyeye başladı meğer sevgili yapmış ve bizim evimizde yaşıyormuş o kadınla açık seçik. Bana olan en son mesajı da düş artık yakamdan mesajiydi, sonra beni her yerden engelledi. bu yıl tekrar okula gittim, her yerde iş aradım ama bulamadım ve en sonunda 1 ay durabildim okuduğum şehirde ve geri dönmek zorunda kaldım parasızlıktan. şimdi bide araba almış birlikte alisverise falan gidiyolarmis. ve ben parasızlıktan okulu bıraktım inanabiliyomusun. okadar zoruma gittiki duyduğumda, psikolojim bozuldu insanlardan soyutladim kendimi. ve şimdide çok yalnız kaldım. gelecek için umutlu değilim

0|0
    0|0
    • 28gün

hemen bir iş bak kendine mağazalarda özellikle 1bucuk para aliyosun bide yemek kartı

• 28gün

Haklısın canım. İş arıyorum zaten. Bıkar yere başvuru yaptım. Haber bekliyorum. Hiç çalışmadım bu zamana kadar. İş veren biraz sikinti çıkartıyor. Tezgahtarlikta bile deneyim arıyorlar. bir yerden başlayacağım. Başka çarem yok. Umarım sende kaybettiklerini tekrar kazabilirsin. Çok üzüldüm canım senin içinde.

• 28gün

Allah sabır versin ama dikkat et kendine gelecek güzel olmayabilir ama halinden memnun olmaya çalış napiyim neler var hayatta olsun de, hoscakal :)

Erkekler Ne Diyor 18

• Mersin'de 400 liraya stüdyo evde kalıyorum. Öğrenciyim.
    15 aidat. 60 civarı faturalar.
    200 depozito versen aynı tarzda bir eve aylık harcaman yemekle birlikte 900 lira. Eşya parası en önemlileri alsan 350 400 lira.

Yani o parayla 3-4 ay kesin rahat yaşarsın.

+ Bir iş bulsan tam zamanlı.. Ki çok fazla bulan arkadaşım var. Hayatını sürdürebilirsin..

Yani elindeki parayı küçümsemeden yeni bir hayat kur kendine. Ailen pes etse de uzak dur. Sana önem verseler dinlerlerdi. Böyle aileler de lanet olsun diyelim..

0|0
    0|0
  • Ölme fikrini tamamen aklından çıkar. Ailenin sana tamamen sırt çevireceğini sanmam illaki barışırsınız. Ama o zamana kadar güçlü olmalısın iş bulup kendi ayaklarının üzerinde durmalısın ki onlara ihtiyacın kalmasın. Sabırlı ol herşey yoluna girer illaki

0|0
    0|0
  • Başlanır elbette. Neden böyle bir şey yaparki aile sorun neydi? Yanlış anlandığın seni dinlemedikleri konu neydi? Benim cebimde 5 kuruş yoktu bir şekilde yaşayıp gittim sende yaşaraın merak etme. Eşyası olmasın evin boş ver yatağın olsun kafi. Bir işe girer zamanla tamamlanır eşyalar sağlığın yerinde olduktan sonra

0|0
    0|0
  • insan evladını ne yaparsa yapsın sokağa atmaz atamaz vicdanı el vermez buna. hatanızın ne olduğunu bilmiyorum ama çok kızmış size besbelli ve cahilliğinden saçma sapan işler yapıyor şu an sinirle, ölmek hiçbirşey için kurtuluş değildir. bir sınav gibi görün bu olayları kısa zamanda kendinizi toparlarsınız ve haklılığınızı ortaya çıkarırsınız

0|0
    0|0
  • Babanizin sizi hala cok sevdigine eminim. Sadece kirgin ve kizgin oldugu icin aramiyor.

0|0
    0|0
  • Düzelirsin

0|0
    0|0
  • Sakın pes etme önce bir iş bul ve derdini tanımadığın hiç kimseye anlatma bu zor durumundan faydalanmak istiyebilirler maddi manevi

0|0
    0|0
    • 28gün

Bu yüzden buraya yazdım zaten. Hem anlatacak kimsem kalmadı. TANIMADIĞIM insanlara anlatmak daha kolay oluyor burda.

• 28gün

Hakkında hayırlısı iyi haberlerini alırız inş

• 28gün

İnşallah iyi haberler de verebilirim

• ailene niye sırt dönüyorsun
    bir sıkıntın varsa babana annene anlat

0|0
    0|0
  • baslanır ne olmuş hayat devam ediyor

0|0
    0|0
  • nasıl bir hata yaptın da bu hale geldin

0|0
    0|0
  • sokakta kalmassın bir çok yardım kurumları var
    zamanla asgari ücret ile bir işte bulabilirsin

haddime değil ama
    neden böyle birşey oldu abin ne yaptı veya sen ne yaptın da oldu sorabilirmiyim?

0|0
    0|0
  • Kadın sığınma evleri var pes etme sakın geç değil hiçbirşey için

0|0
    0|0
    • 28gün

Cidden öyle herkez gidebiliyor mu oraya?

• 28gün

Durumu anlatırsan eğer sana yardımcı olacaklardır merak etme sokakta kalmazsın bizde sıfırdan kurduk hayatımızı sadece annem var benim bu yüzden çok güçlü bir kadın sende onun gibi olabilirsin

• 28gün

Bu morel verdi bana sağol.

• doktora git

0|0
    0|0
  • Ara babanı pişmanlığını ifade et

0|0
    1|0
  • Öğrenci evi gibi az masraflı bir yer bulup çalış bence. Yeniden başla

0|0
    0|0
  • bir ucuz pansiyon ve iş bul hayatını surdur

0|0
    0|0
  • başlanir pes etme aslaa

0|0
    0|0
  • pes etmemelisin risk almalısın neler yapabileceğini bir düşün sakin kafayla onları kafana takmamaya çalış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• 23 yaşındasın tabikide sıfırdan basla sakın ölmeyi felan düşünme farkındayım zor bir durum ama imtahan dünyası. Nerdesin bilmiyorum ama 4 bin liraya hayat kurulmax ama bir yerden basla ucuz bir kira bulsan yavas yavas yaparsın, tası sıksan suyunu çıkartırsın Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
    • 28gün

Düşündükçe işin içinden çıkamıyorum. Başlayabilsem belki gerisi gelir ama baslayamiyorum hala aynı yerdeyim.

• 28gün

bir yerden başlamalısın düşünmek durduğun yerde saymanı sağlar

• psikologla görüş

0|0
    0|0
  • şu an seni benim kadar anlayabilen biri daha yoktur herhalde... Aynı durumdan muzdaribim ve bir şekilde bir hayat kurmaya çalışıyorum. Hiç arkana bakma derim, Allah daima iyi insanlar çıkarsın karşına. Ben bir şekilde mesleğimi elime aldım, bir an önce kendi evimi kurabilmek istiyorum iş bulup. Sen de aynısını yap derim, çalışabilirsin, kendi kendine bakabilirsin. Kimseye muhtaç değilsin.

0|0
    0|0
  • Abin ne yaptı ki?

0|0
    0|0
  • kur 4bin az degil aklini kullan

0|0
    0|0
Yükleniyor...