KREDI KARTI KULLANANLAR?

Kredi karti kullananlar vardir mutlaka kullanilmali mi sizce?

0|0
2|27

Erkekler Ne Diyor 27

• insandan insana göre degişir bu durum muhasebeni iyi yapıyorsan kullan çok yardımı olur ama bu dengeyi saglayamıcaksan borç içinde kalırsın kendimden örnek gösteririsem 3 kredi kartım var 400 500 ve 850 tl limit li kartım var tüm limiti kullanıyorum elime ayda geçen para 500 en az bu parayla borcları rahat ödüyorum taksitli aldıgımdan sınıf arkadaşlarımdan aldıgı parayı direk kredi kartına gömüyor cepde parası kalmıyor zaten ödeyemezsen kredi limit kullanımın kaldırılıyor kimi banka asgari ödedigin zaman açar kimi bankada borcun tamamı ödendiginde acıyor bazıları tamamı ödense dahi dilekçe vermeden açmıyorlar
    işin kısası eline geçen para harcadıgın tutar ihtiyaç vs muhaseben iyiyse yararlıdır ama yok ben tutumlu biri degilim diyorsan hiç bulaşma tavsiye etmem

2|1
    0|0
  • kredi kartı olunca alışverişi bedava yapıyormuş havasına girmediğiniz sürece, ve ay sonu gelecek olan ekstreyi (ayağınızı) maaşınıza (yorgana) göre uzatmasını biliyorsanız faydalı bir şey. ama bunu beceremem diyorsanız kesinlikle bulaşmayın!

1|0
    0|0
    • 1ay

Taksit taksit denilio o bu su derken bir anlami kalmio taksidinde yoksa yok var olunca alcaksin yani ama iste herkesin dusunceside ayni olmuo 😕

• 1ay

zaten taksit olayı cezbediyor. ama işte taksit yapınca bedava alınmış olmuyor. o taksitler birike birike bir bakmışın aylık sabit giderlerinle birlikte maaşını geçmiş ekstre! o zaman ne yapacaksın? bunu takip etmek, kısacası kredi kartını bilinçli kullanmak senin elinde.

• 1ay

Kredi kartini alip imha etmem lazim :)

• Aklı başında insan karttan zarar görmez.
    Taksitli ürün alınması falan güzel.

1|1
    0|0
  • ben kullanıyorum çok memnunum. bonus veriyor maximum para veriyor. paraf para veriyor. alışveriş yapıyorum çatır çatır para kazanıyorum
    kampanyalar taksit sayıları derken hayatımı kolaylaştırıyor.
    gelelim üyelik aidat paralarına. benden kestikllerini gibi arıyorum ve iade ediyorlar hiç bir zorlama çıkartmıyorlar., zorluk çıkarmamalarındaki sebep sürekli kullandığım için düzenli ödediğim için olsa gerek diye düşünüyorum
    iş bankası maximum kart = 12 yıl olmuştur
    bonus 5 yıl
    paraf 2 yıl.

1|0
    0|0
  • Şu yaşıma kadar hiç kullanmadım. enpara hesabı aldım, nette vs heryerde kullanıyorum. Yani param kadar harcıyorum. En temizi bu.

1|0
    0|0
  • Kullanılmalı ama sınırlarını bileceksin. İraden zayıfsa kullanma. Sonra her şeyi almaya kalkarsın. :D

1|0
    0|0
  • Kullanılması taraftarı olmasamda bizi mecbur ediyorlar...

1|0
    0|0
  • bence kullanılmamalı kesinlikle kullanılıyorsa da en fazla 500 tl lik limiti olsun. dikkat edin gerçekten hayat söndürebiliyor

1|0
    0|0
  • hiç kullanmadım ıstememde babanın parası gıbı harcıyor mıllet odemeye gelınce zoruna gıdıyor :D

1|0
    0|0
  • Ben kullanıyorum fakat gereksiz bende

1|0
    0|0
  • insanlar kredi kartını çok yanlış kullanıyor, olması gereken taksitle alışverişler yaparak kendini rahatlatmak ya da o anki nakit sıkıntısını çözmek ya da üzerimizde fazla para taşımak istememek...
    bizim insanlarımız maalesef banka havadan para dağıtıyor gibi hemen limitleri zorluyor ve ödemeyeceği miktarlarda harcama yapıp batıyor

0|0
    0|0
  • kullanmasını bilmiyorsan tehlikeli kendine hakim olmalı kontrollü olmalısın

1|0
    0|0
    • 1ay

Ben oyleyimde keske esimde oyle olabilse :D

• 1ay

Oda cozum degil lazim olunca yine alir yani en iyisi kapatrrmak olcak

• 1ay

bencede eşinin geliri nasıl

• Kesinlikle doğru kullanılmalı.

1|0
    0|0
  • kesinlikle hayır hiç bulaşma sonra pişman olursun

1|0
    0|0
    • 1ay

Ben istemiyorum kullanmak ama eşim almış kullanıyo limit 3 bin ve dolu gitmiş arabaya jant almıs ps almıs 😒😒😒

• 1ay

Allah razi olsun :)

• 1ay

cümlemiz den 😉

• Bence kullanma hayatını zindana çevirir

1|0
    0|0
  • Taksitli alışverişler için iyi ama dengeyi kaçırmamak lazin

1|0
    0|0
  • sakın kullanma

1|0
    0|0
  • yerine gore

1|0
    0|0
  • Hayir uzak dur

1|0
    0|0
  • Wala ben öğrenciyim bankamatik kartım var lazım olunca babam atıyor netten alacağım bişey varsa kredi kartı felan uzak dursun benden Allah korusun

0|0
    0|0
    • 1ay

En iyisi en guzeli ben oldum olasi karsiym ama esimde o yonde olsa keske

• 1ay

Allah size sabır versin işiniz zor inşallah benim karşıma da sizin gibi hesabını bilen birisi çıkar yoksa bu yüzden aile bile dağılabilir Allah korusun ya

• 1ay

Aynen gerckten cok hasass bir konu bu yuzden kac kisi cinnet gecirdi kendisini ailesini oldurdu yani Allah korusun bilinciz harcamalarin sonu..

• odeyebilme imkanin varsa kullan fazla acilmamak kaydiyla benim onceden sikintim yoktu tek ksrt vardi gunu gelmeden bile yatiriyordum simdi ise 3 tane vsr ve odeyemjyorum

0|0
    0|0
    • 1ay

Allah yardim etsin ya valla cok acilmamak lazim ayagimizi yorganimiza gore uzatmak lazim ama iste hayat sartlari kolay degil bu zamandada

• 1ay

Amin amin cumlemize insallah

• 1ay

insallah

• İşini bilerek kullanırsan bir sıkıntı olmaz

0|0
    0|0
    • 1ay

Konu para olunca var nasil olsa diye harcaniyo iste odeme zamani gelincede kara kara dusunduruo nasil odencek diye

• Evet

0|0
    0|0
  • PTT kart 5 yıldız

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Kullanıyorum

0|0
    0|0
  • On tane var niye ki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kredi kartı kullanmalı, çünkü bazen internet üzerinden halletmen gereken işler çok daha kolay ve daha az giderli oluyor diyim. Örneğin telefon faturası yatırırken 2 tl komisyon vermemek veya mağazada gördüğün sevdiğin şeyi %30-40 indirimle almak.
    Kullanımda bana göre önemli olan kart bakiyesini iyi ayarlayabilmek. Örneğin 2000 tl alıyorsan 1000 i de masrafsa, tutup 2500 limitli kart kullanmamalı yani :D nakit olarak ödeyebileğin kadar limiti olan bir kart kullanılmalı

0|0
    0|0
    • 1ay

kredi kartı yerine banka hesap kartını kullansın daha mantıklı değil mi

• 1ay

@gurayguray öyledir :D

• 1ay

🤔🤔😂😂

• Ben kullanmam
    kullananıda anlamam

1|0
    0|0