Türkiye'de yaşarken Amerika'ya yerleşmek, ne gibi eksiklikler doğurur bir Türk te?

Millet bakıyorum her gencte bende dahil olmak uzere bir yurtdisi sevdaliligi var. Biliyoruz burada yasam zor gecim zor cogu sey zor ama dusunsenize gittiginiz de o kadar cok sey degisicek ki. Gittiginizde birincisi yepyeni bir ortam yapman gerekicek. Komşuluk ilişkileri biz alişmişiz yemege cagiririz, çat kapi gider cay iceriz, yatiya kaliriz ve bu Türkiye de samimiyettir ancak orada bu samimiyet yok bu kadar, yumurtan bittiginde komsudan gidip isteyemezsin, şeker istedi diye polise sikayet edilen abimiz vardi amerikada. Mahallende ki bakkal abiyle oturup saatlerce muhabbet sohbet edemezsin, komşu teyze yi yolda gorup bir dondurma ismarla diyemezsin, komsularca kurulan sofralar olmaz. Selamun aleykum diyip bir mekana girerken sicaklik saglayamazsin. Düşünsenize sizin sicakliginizi hic benimsemicek bir topluma gidiyorsun ve hepside amerikali degil, ispanyolu var çinlisi var daha neler neler. Yani gitmek cidden isterim bende ama birgun canim sıkılırda mahalleye inip arkadaslarla takilip içten ve samimi sohbet edemedikten sonra bilmiyorum Amerika ne kadar tatmin eder beni? Siz neler dusunuyorsunuz bu konu hakkinda?

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Dediğin örnekleri hiçbiri bende yok ve Türkiye'yi samimi bulmuyorum😊

0|0
    0|0
    • 1ay

nerde yasiyosun sen canim, suriye sınırında mı? 😃

• 1ay

istediğim şekilde algılayabilirim ve senin gereksiz laubaliğinle bende sana hak veriyorum 😊 ve sana tüm samimiliğimle iyi günler diliyorum 😊

• 1ay

hala laf giydiriyorsun ya, cidden hak verip seni destekledim ama farkettim ki hak vermemeliymisim..

En İyi Erkek Görüşü

• Ben geldigime bin pismanim, geri gelmeye calisiyorum siz burayami gelmeye calisiyorsunuz?

0|0
    0|0
    • 1ay

genclerde var bir heves. Neden geri gelmek istiyorsun?

• 1ay

ne iste umduklarin ve bulamadiklarin, onlardan bahse kardes muallak ta birakiosun. Bencede Turkiye kotu desem bana derlerki. nesi kotu? sende acikla amerikanin nesi kotu buraya gore?

• 1ay

Mahrem konular kalsin Herseyi acikca yazamam ama soyluyum.
      1-11 eylulden sonar basta Amerika olmak suretiyle yurt disi muslumanlar icin bitti
      2-Yahudi medyasi islamafobiya yaydigindan dolayi muslumanlara ayrimcilik ve nefret basladi
      3-En buyuk sikintilarimizdan birisi cocuklarimizi yetistirmede cekiyoruz.
      4-Evde ne ogretirsen ogret okullarda cocuklarimizin zihnini zehirliyorlar
      5-Burada namus anlayisi pek yok kizlar 13 yasinda iliskiye basliyor buda cocuklarimiz icin cok kotu bir ornek oluyor
      6- Burada cok iyi bir isin olmazssa her sene Turkiyeye gidemezsin. Eger ailece Turkiyeye ziyarete gidersen butun elindeki avcundaki paralar yol parasi olarak gider.
      7-Kolay is bulamazssin cunku muslumansin
      8-Caminin onune silahli Rambo gibi siviller geliyor dinimize, peygamberimize kufurler ediyor ve polis birsey yapmiyor.
      9-Eger musluman isen bir yerde rahat yemek alip yiyemizssin icine ne attiklarini bilmiyorsun.
      10-Cocuklarimizda musluman oldugumuz icin bir cekingenlik var.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...