Allah'ın dualarımızı duyması için namaz kılmak şart mı?

- Dualar boşuna mı var... Aydınlatır mısınız beni

Güncellemeler:
25gün Peki RUKYE hakkında bilgisi olan var mı? Nasıl yapılır, etkileri nelerdir? Büyüye iyi gelir mi?

0|0
5|7

Kızlar Ne Diyor 5

• Duyması için derken?
    Sen içinden de geçirsen Allah duyar zaten.

Kabul olunması konusunda da net bişey söyleyemeyiz.
    Ama Allah'a yönelip emirlerine uyup o şekilde dua edilirse daha makbuldur kabul ola da bilir sabır dan sonra istenilen şeye ulaşıla da bilir.
    Neyin hayırlı olduğunu biz bilemeyiz belki istediğimiz şey bizim için hayırlı olmayacak bu yüzden nasip etmeye de bilir Allah.

Bazen de o isteğimiz ile imtihan ediliriz. Ama hiç bir dua karşıılıksız kalmaz bu dünyada alamasan da ahirette alırsın karşılığını İnşaAllah

0|1
    0|0
    • 25gün

Peki RUKYE hakkında bilgisi olan var mı? Nasıl yapılır, etkileri nelerdir? Büyüye iyi gelir mi?

• 24gün

Musallat için yapıldığını biliyorum büyü ile de cin gelir bunun için de yapılıyor sınırım ama pek bir bilgim yok.

• Duayı Allah her daim duyuyor ben hep hayırlısıysa diyorum dua ederken hayırlıysa zaten Allah'ın geri çevirmeyeceğini biliyorum

0|1
    0|0
    • 25gün

Peki RUKYE hakkında bilgisi olan var mı? Nasıl yapılır, etkileri nelerdir? Büyüye iyi gelir mi?

• 23gün

@Sagduyudan Evet :(

• 23gün

Tam olarak ne oluyor ve kime oluyor soyleyebilirmisiniz? Buradan istemezsseniz ozel yazin.

• o seni herzaman duyar ama ibadet de şart tabi

0|0
    0|0
  • Hiçbir dua geri çevrilmez. Ama namaz kılanların duası daha değerlidir

0|0
    0|0
  • duanın zamanı vardır belki.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• O her şeyi duyar. Namaz ise manevi olarak Allah'ın huzuruna varmaktır. Enerji yükümüzün dengeye girmesini sağlar. Bu sayede dua ederken ki samimet artar.

Bir nevi fırlatma gücünü artırır.

0|1
    0|0
    • 25gün

Siz sorunca ne olduğuna baktım. Üfürükçülülngibi bir şey

Hz. Aişe (r. anh)'dan rivâyet edilen bir hadis-i şerifte şöyle denilmektedir: "Rasûlüllah (s. a. s) son hastalığında muavvizeteyni okuyup kendisine üflüyordu. Hastalığı ağırlaştığı zaman onları okuyarak üzerine üflüyor ve onların bereketi için elini meshediyordum" (Buharî, Tıb, 32; Müslim, Selâm, 51-52).

Okuyup üfleyip bir şeylere şifa bulunuyor sözde.

Oysa Allah kelamı biz yol gösterici bir rehber olarak indirdiğini söylüyor. Antibiyotik gibi bilmem kaç kere X suresini okumak ne derece doğru? Bunu düşünmek lazım.

• Ne kadar Allahsa yakinlasirsan o kadar duan tesirli olur. Allahin farz ettigi ibadetleri hakkiyla yapmak sizi Allaha yaklastirir ve duaniz dsha makbul olur. Genede duaya devam edin Allahdan umit kisilmez. Ayrics Allahdan haram birseyi istemeyin sakin.

0|1
    0|0
  • Sevdiğin insanın karşısına nasıl çıkarsın? Sanırım pasaklı kirli ya da çok biçimsiz kıyafet ile çıkmazsın. Bu da ona dönüyor. inanmıyorsan zaten şekilcilik ile duaya gerek yok. Pozitif enerji gönderdiğin evren sana pozitiflik ile döner. İşin kısası bana göre her şey olacağına varır :)

0|0
    0|0
  • Dualar boşuna var. Türkçeye çevirdiğinde senin taleplerini ona iletmediğini anlarsın. Ya da orada öyle biri var mı bilemezsin. Umut fakirin ekmeği işte. Dünyanın en zenginlerinin bir tanrısı yok. İhtiyacı olanın tanrısı olur.

0|0
    1|0
  • cevaplamasi icin tesbih cekmek sart namaz oruc sart fakire fukaraya yemek dagitmak sart.

0|0
    0|0
  • Hayır şart değil

0|0
    0|0
  • sanırım her an duyuyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...