Ölüm korkusu ilerleyip hastalık derecesine gelirse ne yapmalı?

arkadaşlar ailemi kaybetmek ten çok korkuyorum ve bu mesajı okuyan herkes ailesini kaybetmek ten korkar, evet ama benim ki psikolojik bir rahatsızlığa dönüşüyor özellikle babamı kaybetmek ten çok korkuyorum adamcağız dışarı çıkarken bile tedirgin oluyorum her an başına bisey gelir korkusu var aynı şey annem içinde onları da daraltıyorum farkındayım ama elimden bisey gelmiyor.. psikiyatriye mi gidiyim?

0|0
6|15

Erkekler Ne Diyor 15

• Ölümün kaçınılmaz olduğu gerçeğini inkar edemeyiz değil mi? Nerde, nasıl, ne zaman? Hepimize verilen bir vade var, Yaradanın takdiri, canı veren, alan Yüce Allah. Elimizden geldiği kadar hem kendimize, hem sevdiklerimiz huzur, mıtluluk vermeliyiz. Üzüntüyle, kederle, keşkelerle de olsa bitecek olan bu hayatı kendimize zehir etmek niye, sürekli ölümü düşünüp tedirgin olmamanızı, sevdiklerinizle hala birlikteyken tadını çıkarmanızı öneririm. Babanızın yanağına öpücük kondurun hadi, e hala burdamısınız? Sevgiler.

1|0
    0|0
  • çok düşünme allaha sığın bu seni rahatlatacaktır.

1|0
    0|0
  • Evet aynı şeyler benim başımda da var

0|0
    0|0
  • Ben annemi kaybettim sonra herkesi kaybetmiş gibi oldum

1|0
    0|0
  • bence git. sağlıklı bir durum değil çünkü. ayrıca ölecek olan zamanı geldiğinde zaten ölür. nerede olduğu bunu çok değiştirmez. buna çok takılma hayat yaşanmaz olur öyle.

0|0
    0|0
  • Gördüğün bir rüya yüzünden etkilenmiş olabilirsin. Bir görün derim.

0|0
    0|0
  • ölmeli

0|0
    1|0
    • 26gün

ciddi ye al lütfen

• 26gün

ben olsam boş bir odaya gider uzanırdım ses olmayan biyere zihnimden hiçbişi geçmeyene kadar beklerdim denemelisin rahatlamanın en iyi yolu

• Vesvese hastaligina yakalanmissiniz. Batida exaity diyorlar. Herhangi bir ilac kullaniyormusunuz?

0|0
    0|0
    • 26gün

hayır kullanmayı da düşünmüyorum

• 26gün

Imaninizin zayif oldugunu goruyorum. Dini bilgilerinizi artirip Allaha tevekkul etmeniz lazim. Hicbir yaprak onun rizasi olmadan dusmez. Korkunuz Allahin takdirini degistirmez.
      Unutmayin bu dunya bizim gecici bir mekanimiz biz buraya ait degiliz. Ne peygamberler ne mubarekler geldi gecti budunyadan. Her heyacanlandiginizda Allahin takdirinden fazlasi olmsz diye dusunun ve Allaha guvenin. Hoslanmadiginiz birsey olursa Allahin takdiri oldugunu uutmayin. Daha derin konusmak isterseniz ozel yazin. Allah rizasi icin yardimci olmaya calisirim.

• Ölmeli

0|0
    1|0
  • sen iyi bir yaşam surmussen , kimsede hakkın kalmamışsa serefinle yasamissan kötü biri değilsen korkacak biseyde yoktur diye düşünüyorum 😊😉

0|0
    0|0
  • korkularının üzerine git yüzleş yoksa yenemezsin ya da doktora git ama böyle olmaz

0|0
    0|0
  • Din bunun için vardır. Insanlar motive olup hayata daha fazla tutunsun diye.

Hemen bir din bulmanı öneririm

0|0
    0|0
  • onlar için bol bol dua et gerisi takdiri ilahi ailesi asker polis olanlar napsın.

0|0
    0|0
  • Ölümü seven biri olarak komik geldi

0|0
    0|0
  • ölümden korkmalısın zaten

0|0
    0|0
    • 26gün

insanların geneli korkar ama benim ki hastalık seviyesinde bu benim yaşamımı da etkiliyor

• 26gün

yani bir gün ölecen bunun her zaman aklında olması önemli bence

Kızlar Ne Diyor 6

• Bende senin gibiyim annem telefonu açmasın hemen paniğe kapılıyorum üst üste arıyorum korku dolu senaryolar üretiyorum bazen gece uyurken nefesini dinlediğim bile olur bunun bir çaresi var mı acaba

1|0
    0|0
  • kardeş bende senin gibiydim psikoloğa gittim şimdi iyiyim git benc

1|0
    0|0
  • Hmn gitmelisin psikiyatriye yoksa hayatın çekilmez bir hale gelir

1|0
    0|0
  • Evet psikiyatriye gitmelisin.

0|0
    0|0
  • Bence gitmelisin