Ailemin Alevi-Kürt istememesi normal mi?

Evlenmek istedim. Sunniyim. Oglan tarafi alevi kurt oldugu icin evlenmeme izin verilmedi. Cok fazla gorus ayriligi yasarmisiz ve cok fazla sorunlara neden olurmus. Basina gelen var mi? Ne yapmali?

0|0
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bence Aleviler çok temiz insanlar medeni uygar insalar, tek eşliliğe bağlıdırlar. kaldıkı, onlarda aynı peygambere aynı kuran'an inanan insanlar. benim çevremde Aleviyle evlenen tanıdığım bütün sünni kızlar hepside mutlular hayatlarında.

6|2
    0|0
    • 26gün

Bu yorum icimi ferahlatti valla.

• 26gün

Bakınız bence siz biraz araştırınız Aleviliğin ne olduğun, bir şey kaybetmezsiniz. Nihat hatipoğluna sorduğunuz gibi birde gidin cemevine dedeye sorun, oradan bakalı dede size ne söylüyor.

• 26gün

Bakınız bir kişinin içki içmesi ne alevi yaşam tarzıdır nede sünni yaşam tarzıdır. bu tamamen bu tamamen kişisel kendi yaşam tarzıdır. içkiyi aleviside içer sünniside içer bu inaçsal değildir. kimisi içe kimiside içmez bu olaya böyle bakınız.

Erkekler Ne Diyor 11

• Türkler hiç bir savaşı kaybetmezlerdi, eğer kendi ırkından evlenselerdi?

2|2
    2|0
  • Doğru demişler

1|3
    1|1
  • Senni annen baban faşisttir.

2|1
    2|3
  • Benim başıma geldi ama sorun olmadı. Ama senin ailen çok yobazsa onu bilmem.

0|0
    0|0
  • benimde benzer bir sorunum var ben arap aleviyim
    kızda sunni 4 yıldır mücadele ediyoruz yakında güzel şeyler olabilir

0|0
    0|0
  • Normal değil :)

0|0
    0|0
  • Haklılar bence ilerde sıkıntı olur

0|0
    0|0
  • Ne olmuş Alevi'yse veya Kürt'se? Gayet normal. Sanki Aleviler Müslüman değiller mi?

0|0
    0|0
  • Cook normal

0|0
    0|0
  • Alevi Türk olur da kızım olsa k*rt ile evlendirmem evlatlıktan red edip sokağa atarım onu

0|0
    1|0
  • Aileni dinle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• benim ailem de hanefi onlar da kürtle ve alevi ile evlenmeme izin vermezlerdi. düşünceleri ailene benzior biraz sanırım türk aile yapısı böyle

1|1
    1|0
    • 26gün

Ben cok arastirdim Nihat Hatipogluna bile sordum sakincasi yokmus. Ama hala ailem onyargili. Asamiyoruz.

• 26gün

ya bir sakıncası olmaz tabiki de islama göre önemli olan müslüman olunması. ama aileler takıyo kafaya

• Benim ailem de Aleviye karşı çıkar Kürt sorun değil der.
    İnadına Alevi damat götüreceğim onlara 😂

2|0
    0|1
  • ikinizde dininize değerlerinize bagliysaniz ilerde sorunlar cikar

1|0
    0|1
  • Evet ben.. alevi diye babam istemedi zaten istemeyeceğini de biliyordum ama yine sonuna kadar zorladım..

0|1
    0|1
  • olabilir ailen dogru söylüYo ama yinede bilemessin belkide iyi bir evliligin olur...

0|1
    0|0
  • Sıkıntı olmaz

0|0
    0|1
  • Basima gelmedi ama tanidigim bir ablam sünniydi oglanda alevi. Nisanlandilar Nisan attilar üc bes sene sonra yine barisip dügün yaptilar.. 1 yil sonrada bosandilar. Benim sahsi fikrime gelirsek ben aleviyim sünni istemem ayni sekilde sünnilerinde istememesini anlarim.. yanlis anlasilmasin asla insan ayrimi yapmam en iyi arkadaslarim hep sünni olmustur hic alevi yok nerdeyse.. ama iste is evlilige gelince baska oluyor olaylar. Misal Sünni olan taraf cok dindarsa alevi olan tarafta icki falan icerse is sarpa sarar veya yine iki tarafta dinine yani mezhepine cok bagli olursa yani biri örnegin günde bes kez camiye digeri cem evine giderse yine sorun cikar celiskiler baslar ve evlilik dogal olarak yürümekte zorlanir. Herkesin kendi fikri kendi hayati belki sizinkide cok farkli olabilir Rabbim herseyin en güzelini ve hayirlisini nasip eylesin insallah😊

1|1
    0|0
    • 26gün

Keske oda senin gibi olsa. Alevi olupta senin gibi agzindan Allah dusurmese zaten direk evlenirim. Ama inanci cok zayif ve cok fazla icki iciyor

• 26gün

Genel olarak söylüyorum icki icenden herseyi bekle.. aldatirda seni zorlarda. Ben bu hayatta ickiden nefret ettigim kadar hicbirseyden nefret etmedim. Iceni anlayisla karsilarim ama icmesini bilene vede abartiya kacmiyana. Su dünyada hep sarhos olup manyiyana kadar icenler cikti karsima. Ickiden nefret ediyorum. Eger icmesini biliyorsa eyvallah ama sarhoslarla sakin ugrasma derim

• 26gün

Ayni dusuncedeyim. Icmesine karismam ama dozunda icipte kendini bilirse. Kendisi malesef insanliktan cikiyor..

• Bizler geleceği pek göremiyoruz. Ailelerimizin belli yaşadıkları şeyler var onlara dayanarak bu tarz söylemlerde bulunurlar. Sen sunnisin o alevi onlarda bizim gibi 30 gün boyunca oruç yok mesela, bazıları 5 vakit namaz kılmaz. He batıda yetişmişse o ayrı tabi. Kültür çatışması illaki olur. Sen sıkıntı çekersin. İyi düşünmek lazım. Evlilik bu. İster istemez ailelerde evleniyor. Her açıdan düşünmek gerekir. Allah yardımcın olsun. Bende alevi biriyle beraberdim. Zorlandım ve bitti.

0|1
    0|0
    • 26gün

Bitirmeye calistim ama bitiremedim olmadi. Cok seviyorum cok istiyorum. m.

• Asıl sorun çocuk olunca başlar kimin inancına göre yetişecek

1|0
    0|0
    • 26gün

Evet bu cok buyuk problem

• 26gün

Aynen. Birbirinize karşı anlayışlı davransanız bile çocuğun kafa karısır

• Birbirinize saygi duyarsaniz onyargili olmazsaniz gayet de olur ailen normal degil onyargili

1|0
    0|0
Yükleniyor...