Dostluğun en güzel tanımı nedir?

Bana göre günümüzde önemini yitiren bir kavram. Ancak değerini bilenler var elbette. Peki dostluğu tanımlayacak olsaydınız nasıl tanımlardınız?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dostluk onun hatasını bile kırmadan ama dürüstçe söylemek, ona değer vermektir. Zor zamanında yanında olduğun ve zor zamaninda senin yanında olacağını bildiğin kişidir.. Uzakta olsa farketmez halini hatrini sorduğun birbirinize lakaplar taktığın kişidir... Gülebildiğin bazen yanında ağlayabildigin.. Seni sen olduğun için seven.. doğal olan kişidir... Bir söz vardı İnsanların en acizi dost edinemeyen daha da acizi dost kaybedendir... Dostluklar inşallah hep sonsuz kalsın 😊🤗😇

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• öyle kardeşim diyebileceğim bir dostum olmadı rabbim nasip etmedi ama çok iyi arkadaşlarım oldu bence dostluk önemli bir kavram dost bildiklerimiz düşman düşman bildiklerimiz dost çıkabilir dikkat edin bunuda niye yazdım bilmiyom :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bir yerden duymuştum "dostluk seçilmiş kardeşliktir." diye bence de öyledir... dostluk güven ve dürüstlük zemininde ortak tarafları paylaştıkça cogaltmaktir... ayni anne babanin yetiştirdiği ayni ortamda buyuyen kardeslee arasinda bile bazen ortak algılar olmayabiliyor ama dostluk da olunca da pek kıymetli oluyor bana göre... dostluk beklediğimiz kadar dost da olabilmeliyiz bu arada..

0|1
    0|0
  • iyi günümde olduğu gibi kötü günümde, hatalarımda, yanlışlarımda da yanımda olan. beni en kötü anımda bile yalnız bırakmayan vefalı insan dosttur bana göre. böyle biri var mı dersen, yok :)

0|1
    0|0
  • Gerçek dostluk kardeşliktir. Aynı anne babadan olmasan da, aynı kandanmışçasına bağlı olduğun, birbirinin hayatına iyisiyle, kötüsüyle her anlamda dahil olduğun insandır.

0|1
    0|0
  • Tarif etse bile ömür yetmez. O yüzden bir insanın ömründe çok arkadaşı, az dostu olur. Kısaca aile gibidir. Tektir ama vazgeçilmez...

0|1
    0|0
  • her koşulda birinin yanında olmak

0|1
    0|0
  • İki insanın birbirine verdiği açık çektir

0|1
    0|0
  • Hayat boyu manen yanındadır

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Başkasının sana söylemekte cürret edemeyeceği şeyleri sana söylemesi ve bunu art niyetle yapmadığını hissettirmesi..

Hatta seni senden daha iyi tanıması..
    Başkalara yutturduğun bahaneleri yutmaması..
    Kardeşten öte bilip, senin iyiliğin için çabalaması..

#Vesselam

0|1
    0|0
  • dost sana her zaman eksiklerini hatalarını kötü yanlarını söyleyen kişidir diğerleri de normal insanlar

0|1
    0|0
  • Deniz kenarindaki taslari toplamaya benzer dostluk
    Once birer birer toplarsin , sonra teker teker atmaya baslarsin denize
    Bazilarina kiyamazsin... İste o kiyamadiklarindir dostun

0|1
    0|0
  • Saygı ve sevgi çerçevesinde sırlarını saklayabilen yeri geldiğinde doğru için seni karşısına alıp yaptığının hatanın farkında olup seni bu hatadan döndürebilendir.

0|1
    0|0
  • en düştüğün anda seni ayağa kaldıracak

0|1
    0|0
  • Dost = Proskines.

1|1
    0|0
  • Borç aldığında tekrar ödemektir

0|1
    0|0
  • Güvenmek

0|1
    0|0
  • Iyi gonunde kotu gununde yaninda olmaktır. Her daim kardeşi gibi gördüğü insana destek olmaktır.

0|1
    0|0
  • sevmek

0|1
    0|0
  • tanım degiskendir hersey olabilir misal olarak

0|1
    0|0
  • Sevdiginle olmak demektir. Net

0|1
    0|0
  • Kötü günde, iyi günde hep birlikte. Haydi durmak yok yola devam 😂😃