Başörtülü kuzenim zina yapamam dedi?

Arkadaşlar halamı ziyarete gittim o arada kuzenimle tanistim başörtülü kendisi ben eve girince rahatsiz oldu tokalaşmak icin elimi uzattım erkekleré dokunmuyorum zina yapamam dedi ters davrandı ben gidene kadar, onu kardeşim gibi görmüştüm ilk baştan beri boyle davranmasi cok saçma değil mi? Siz napardiniz?

0|0
15|26

En İyi Kız Görüşü

• Çünki sana nikahı düştüğü için haramdır. İslam'da nikah düşen insanlarla el ele tutuşamazsın. Haramdır, zinadır. Yani babanla, abinle ve erkek kardeşin dışında kimseyle münasebetin olamaz. Bende öyleyim. :)

1|2
    0|2
    • 1ay

Saçma, basit bir tokalaşmanın ardında art niyet aramak, cidden saçma.

• 1ay

saçmalık onlarca kız arkadaşım kiz tanıdığım var aklımın ucundan geçmez kardeşim görürüm başka türlü gören gidip tedavi olsun. Eger karşı cinsle konuşmayı, arkadaş olmayı, tokalasmayi sapıklık olarak goruyorsaniz gidin mağarada yasayın. Adı üstünde KUZENIM, kardes yarısı.

• 1ay

Soran +1 ^^

En İyi Erkek Görüşü

• bunun adı haremlik selamlık bişi deniyor =D ismini tam bilmiyorum bir erkekle kkonuşmak tokalaşmak haram bir kadın eşi hariç kimseye dokunmamalı o yüzden genel de yüzlerini peçeyle örtüp başlarını eğerler bir erkek geldiğin de bu sefer oğullarıyla telli oğullarında da işlenmişti yani sen o kızı istediğin kadar bacım de canım de öz kardeşim de o kız senden uzak durucak =D =D

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• dinimiz de bayanla erkeğin tokalaşması uygun değildir. Ama cok ters davrandıysa onun kendi kişiligiyle alakalı kibarca erkeklerle tokalasmiyorum abi kusura bakma diyebilirdi

0|2
    0|2
    • 1ay

Nerden uyduruyorsunuz bu âyetleri kardes? Hoca diye geçinen zibidilerin laflarını din adıyla satıyorlar.

• 28gün

Soruyu soran kişi dini araştır. Hadis var nikah düşen bir erkekle bayanın tokalaşması söz konusu değil. Uymuyorsanız uymayın ama caiz değil. Hemen hoca diye geçinen zibidiler falan demeyin doğrusu bu.

• Bazen insanlar bazı görüşlere kendilerini fazla kaptırıyorlar. Her şeyin fazlasının, her şeyde uç noktalarda olmanın zararlı olduğunu düşünüyorum. Elini uzatmak istemeyebilir ama bunu zina olarak adlandırmak bence bilgisizlik ve aşırıya kaçma. Bu tür insanlara her hangi bir yorum yapmam, kendi hayatını yaşasın, beni de rahatsız etmesin.

0|1
    1|0
  • Kadının uzatmadıgi eli uzatmak saçmalıktır

0|1
    0|2
  • Normalde islamda olmasi gereken oymuş zaten bayramda bazi amcalar degmemek için elini opturmuyor bile

0|1
    0|2
  • Kapalılar sizlere göre ne yaparsa suç zaten

0|1
    1|1
  • Ters davranmasi sacma olmus ama tokalasmak istememesi normal. benim ablamda tokalasmaz ama selam verir sadece basini sallar ellerini arkaya baglar tokalasmadigini belirtmek icjn ama kimseye ters davranmaz sohbet eder

0|1
    0|0
  • Nasil bir sacmalaktir bu yuch diyorum baska bisey demiyorum nerde yasiyoruz akilda olmayan seyi zorla akla sokuyolar daha cok dikkat cekiyo adam elini istemisin kolunu deyil

0|1
    0|0
  • Dinimizin gerektirdigi gibi davranmis sacma olan bisi yok

0|2
    1|0
    • 1ay

Din size sosyal hayattan kendinizi soyutlayın diyor herhalde? Yazık birde bunu söyleyen bir kadın.

• 1ay

Tokalaşmak zina mi oluyor? Öpüşmek istedim demiyorum kuzenim olduğu için TOKALAŞMAK istedim diyorum.

• 1ay

Kuzenin olmasi biseti degistirmez. Nikah dusuyorsa haramdir tokalasmak. Bakin ben fikrimi degil dinimizin gerektirdigini söylüyorum. Ha sen uyguluyormusun dersen ben açık biriyim uzaktan yakindan dinle alakam yok. Ama suda var bildigim halde yapmiyorum.

• İslamda bir erkekle bir kadının tokalaşması caiz değildir. Zina değil günahtır.

0|1
    1|0
    • 1ay

Kuzenim ama kardes yarısı :D

• 1ay

Kotu bir sey olmaz olur mu o senin kardesin

• 1ay

@yggdrasill örnek verdim. Halamin kızına bakıcak kadar sapık değilim.

• var öyle insanlar ya bende bilmiyodum ama onlarda öyleymiş :D

0|0
    0|0
  • saygı duymalısı herkesin görüşüne ona göre davranırsın bir daha

0|1
    1|1
    • 1ay

Birdaha gorusecegimi sanmıyorum :D

• uzatmasa bile ters davranması saçma olmuş

0|0
    0|0
  • Bence kusura bakma ama senin kuzenın içinden seks düşüncesi geçdigi için o yüzden senle tokalaşmamış

0|1
    2|1
  • Salagin tekiymis

0|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 25

• Konuda hem haklısın hem de haksızsın... Nasıl dersen?

Haklı olduğun kısım ; her ne kadar düğün dernekle evlendirip ( bugünün Türkiye'sinde 3 milyon sakat çocuk doğumuna sebep olunsa da ) kuzenler başgöz edilse de , eğer ki Kuran'a inanç varsa kuzene nikah , annesine düşmeyeceği için düşmez. Kuran üstüne basa basa kuzeeeen demiyor ama bir üst kuşağı haram kapalı yol kılıyorsa , onun çocuğu da kapalı yolun sonrası olduğu için nikaha uygun olmaz. Bunun matematiği nettir , bu kapı kapalı ise sonraki kapının açık ya da kapalı olması hiç bir şey ifade etmez. Yani kuzenler kardeş hükmündedir. Nikah düşer evlenirim de diyen , kendi kafasına göre bir olur uydurmuş olur ama , doğacak çocuğun da sağlığı yuzde 75 bu akrabalık denen riskle bozuk olduğunda ona ödeteceği yokluk ya da acılar ile kendisinin ödeyeceği tedavi masrafları da aklını başına aldırır. İşe yaramaz , orası da ayrı.

Haksız olduğun yere gelince ; Dünya bazında geçerli insan iletişimi görgü kurallarına göre , karşı cinslerin karşılaşması anında nasıl selamlaşacağı konusunun seçimi kadına aittir. Bunun nedeni 220 ülkede binlerce selamlaşma varyasyonu olduğu ve el tokalaşması , baş ile selamlaşma, el kaldırıp sallama , iki eli tutma , hatta (eskimolarda) burun sürtme dahi olması ve kadının birini seçmesidir ve erkek , zorlayıcı bir usul yerine kadının tarzını beklemelidir. Kadın ne şekilde selamlarsa erkek de aynı şekilde mukabele eder, tokalaşmak ya da tokalaşmamak şart değildir.

Peki hanım kızımız haklı mı? Hayır , seçtiği usule bahane uydurması hiç doğru değil , kuzenden hamile kalacakmşcasına tokalaşmayı cinsellik olarak alıp ben senle nikahsız dokunuşamam demesi saadece ve saadece obsesif yapıda olduğunu , Kuran'da olmayan bir şeyi ilimcilerin uydurması ile alıp uyguladığını gösterirki , hayatın devamında evde oturacak bir genç kız ya da evli kadın olmak ise fıtratı, bu da anlaşılırdır. Ancak bu obsesif yapı ile sadece yaşar ama iş kuramaz, bulamaz, edilgen ve mutlu evkadını olarak yaşar durur.

1|0
    0|0
    • 1ay

Kuran böyle diyor İslam böyle diyor diyenlere de şunu açıklamak gerek :

Nikah akdi olmayanlar arasında bilinen cinsel ilişki dışında , zina adına karşı cinsle göz göze gelmek , tokalaşmak , konuşmak , sesini duymak , terennümünü dinlemek ya da başka ne ad veriliyorsa ; külliyen yöresel göreneklere sığdırılmış , akrabadan öte kız alışverişi az olan grupların uydurması ve akla ters olsa da böyle kabul etmesinden ibarettir. Grup ne kadar içine dönük ya da ortadoğu kökenli ise okumak yerine şeyh eteği dibine oturup dinlemeyi ve Kurana değil adama biat etmesi oranı da o kadar yüksektir.
      Kuran bu işe ne der konusunda ise ; Kadına erkeğe dokunmanın haram koşullarını sadece 3 ayet söyler , bunlar : Maide 6 abdest koşullarını , Ahzab 49 dokunmadan boşanma koşullarını , Mücadele 3 ise zıhar ( annesine babasına benzeterek ) ederek boşanmanın diyet koşullarını anlatır , başka da yoktur.

Olduğunu söyleyen 25 30 kere okuyanlar , sure ve ayet göstersin ama efenim şu hoca da böyle demiş demesin

• kezban 😅

1|2
    1|1
  • Doğru demiş, yerinde bir yaptırım uygulamış. Benim kuzenim gibi yalap şalap öperek yok yere seni ve kendini günaha sokmamış.. Kapalı da olsa, açık da olsa nikah düşen iki insanın tokalaşması bir müslüman için yasaktır. O da bir müslüman olarak bu bildiğinden, seninle tokalaşmamış, gayet normal. İlk kez mi müslüman görüyorsun?

2|1
    2|1
    • 1ay

Kadınla erkeğin sohbet etmesini tokalasmasini, arkadaş olmasını yanlış buluyorsuniz gidin mağarada yaşayın kaçıncı yuzyildayiz hala bu sekilde düşünen insanlar var yazık. Dindarlıkla yobazligi karistirmayin herkesin aklında her dakika belden assagi dusunceler olmuyor

• 1ay

Bana geri kafalı diyen adamın iki insanın tokalasmasi günah demesi ne kadar ironik. Kaç kere kuran okudun? Ancak hoca diye geçinen zibidilerin kendi kafalarından uydurdu ayetlere inanır sizin gibi yobazlar. Milleti dinden sogutuyorsunuz.

• 1ay

25-29 kez okudum, tamamen hocaların anlattığı gibiydi.. İki insanın tokalaşmasının yasak olduğunu ben değil, tanrı söylüyor, şahsi görüşüm değil.. Ayet uydurulmaz, hadis uydurulur. Bu konu da hadiste değil, ayetlerde geçer. Bilgin yoksa zikrin de olmasın. Evveliyatında bilgi sahibi ol, sonrasında tartışırsın, at gözlüklü seni..

• Yanlış anlama ama o tarz insanlar sürekli o tarz şeylerle meşgul olduğu için diğer insanlarıda kendileri gibi abaza zannediyorlar maalesef benim çevremdede var bu tarz insanlar 6 yasındaki çoçukla evlenebilirsiniz diyen hocaları dinledikçe böyle davranmaları gayet normal aslında

0|2
    0|0
    • 28gün

Sanki abaza değilsiniz. Şurda bile kırmızılı biri bişey dese doluşuyorsunuz

• Hurafelerin içinde boğulan bir milletin din adına öğrendikleri şeyler bunlar. Çok da şaşırmamak lazım. Nasıl olsa kimse mevlanın kitabını okumuyor herkes şeyhinden öğreniyor dini. Gırtlağa kadar şirke batmış koca ülke.

0|2
    0|0
  • Ona bakılırsa sana "Erkeklere dokunmuyorum zina yapamam" da dememesi lazım. Sesi de haram =).

Sen en iyisi bir süre z.. tir et.

0|1
    0|1
  • Neresi saçma kardeşim :) Ne güzel kuzenin gerektiği yaşamaya çalışıyor, sanmayın ki zina Sadece cinsel iliskidedir. Gözler, eller ilede zina olur. Size belki saçma gelebilir ama kuzenin hak olanı yapıyor.

0|0
    0|1
    • 1ay

Kuzenim kardeşim sayılır. Tokalasmak kadar doğal birsey olduğunu dusunmuyorum

• saçma

0|1
    0|0
  • Zina yapamam der telde acip. acip p*rno bakar bunlar ne bos muhabbet mk

0|1
    0|1
  • Tamam dönem dönem bizde elimizi skiyoruz ama eliyle çiftleşen insan olur mu lan! bu neyin kafasıymış böyle.

0|1
    0|0
  • Kuzeninin aklında fikrinde tarrak var sanırım..

0|0
    0|0
  • sosyal medyada bol bol forografları falan vadır ama gosteriyodur kendini millete

0|2
    0|0
  • kibarca reddede bılırdı abartmış bence

0|1
    0|0
  • Zinaya girmese de kadinla erkeğin tokalasmasini bende doğru bulmuyorum

0|1
    0|0
  • İnanışıdır bir şey denilemez.

0|1
    0|0
  • doğrusu bu islamda. sadece seksle zina olmuyor

0|0
    0|1
  • Kendi seçeneği saygı duy.

0|0
    0|0
  • çekerdim odaya Allah ne verdiyse

0|0
    0|0
  • galiba 25 yaşındasın halanın kızıyla yenimi tanışıyon

0|0
    0|0
  • Esaslı kızmış. İşte onla evlenilir.

0|1
    0|1
  • ayıp şeyler

0|0
    0|0
    • 1ay

Alt tarafı tokalasicaktim :D

• bugün elini veren yarın g*tünü verir demiş ondan elini vermemiş

0|0
    0|0
  • Allah bizi boyle yobazlardan korusun

0|1
    0|1
  • Zina lafı ağır olmuş yuh yani. Zina olsaydı elini tuttuğun hamile kalırdı 😂😂

0|1
    0|1
  • Dindarlikla yobazligi karistirmis o

1|0
    0|1
Yükleniyor...