Evlilikle ilgili düşüncelerim yanlış mı?

evlenecek olsam düğün yapmazdım. Aklımdaki gibi bir düğünü zaten yapamıcam o halde ne gerek var. Düğünler sırf başkasına göstermek amaçlı belli kurallar içinde ilerleyen törenler. Ona harcıcam parayla tatil yaparım. Nikah töreni en iyisi en fazla yarım saat içinde nikahınız kıyılıyor gelenlerde hemen katılıp gidiyorlar. Birde albüm meselesi var çok gereksiz değil mi? bilerek verilmiş pozlardan ibaret. Olsun diye yapılmış bir şey bir de güzel pozlar olsun diye uzun süre uğraşıyorlar ne gerek var...
ilerde çok istersem bir gelinlik giyer albümüde yaptırırım
ben evleneceğim kişiye böyle desem kabul eder mi bilmiyorum ama isteklerim bu şekilde :)

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Bence de düğün gereksiz ve gösteriş amaçlı buluyorum asıl amaç resmi olarak evlilik kurumuna dahil olmaksa nikah yeterli tabi gelinlik olmazsa olmaz bir kaç poz fotodan da zarar gelmez anı olarak kalması için nikahda da amatör olarak cekilenler olacak tabi yeterli.. bana kalırsa tatil de gereksiz sevdiğim yanımda olduktan sonra mekanın önemi yok en güzel tatil insanın kendi evinde yaptığı tatildir..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Ahaaa hayret kız sen nerde kaldın kaldımı senın soyundan gelen valla ohbeee sonunda bıtane mantık yürüten hatun cıktı Şu an sevgilim yok ama hep arkadaslarma söylüom bütün kızlar olmaz dıo ya dıyorumki şu an bir düğün salonu tutsak 3 saatliğine ki bn eğlenmicem millet göbek atck 15 bin düğün salonu bide yok kına gecesi yok şu kıyafet su takı olcak yauw ne gerek var bn sana 5 bilezk takaym gerı almaym sende kalsın 15 taneyı taksam nolcak hadı kredıyı kapatmaya dıe gerı isticen zararına bn sana düğün yapmayım o paraya gidelim on numara nereyi istersen yurt içi yurt dışı gidelim bal ayı yapalım die sölüom hepsi hayatta olmaz arkadasmn düğünü şöle oldu yok akrabalarm gelip oynamalı yok işte şu kadar takıdan asagısı olmaz yauw sırf gösteriş için bu kadar eziyete ne gerek var bırakın karı koca hayatı yasayalım dimiii acaba bn senin gbi bir düşüneni bulabilcemmi hiç sanmıom ama aileler ortalığı karştırıo çünki kız istesede damat annesi kız annesi ikisi bir hiç öyle şey olurmu komşu sunu yaptı bizde sunu yapcaz die bir tutturuo düğün benim mi onlarınmı anlamadm bea

0|0
    0|0
    • 1ay

bende buna izin veren erkeği bulabilcemi sanmıyorum. Nişanlım onayladıktan sonra anneler devreye girsede izin vermem. Gizlice evlenmekle korkuturum :D
      oynamayıda sevmem zaten ama insanların gelini oynatma merakları hiç hoşuma gitmiyor. Bana kalsa yakın arkadaşlarımı alır yıldırım nikahı yaptırırım daha güzel. Annemi geçtimde babamın yanında rahat hareket edemem ki zaten birde bir sürü yaşça büyük insan tanımadıklarım olucak rahat edemem ben belkide çekingenlikle ilgilidir ama durum bu

• 28gün

ayrıca sevdiğim kişiyi kırılırım ama kıramam :)

• 28gün

Valla son4 yıldır sevgilim yok hani son dönemde artık öyle deildirler diodum ama yıne aynı bn sizi çözemiom bea sahsen bnde karsımdakıne kıyamam asla üzülmesini istemem ama bazen sinie etck bişe yaptımı bile bile önce strese sıkıntıya sokup sonra gönlünü alırdm şimdi seni düşünüom hani dediğn gbi kırılsan ne kadar dısa belli etmemeye çalişsanda seven insan anlar yani sen ona bişe demedikçede insan daha çok dellenir keşke bişe dese bir kızsa trip atsa dediği bile olur yani çokta çekingen kalma tabi halen çenenizden korkuyom o ayrı karsıda gelinmioki haklı bile olsak bir bakıom konu nerden nereye geçmiş bn haksız olmuşum kendi kendimi bile haksızlığa inandırmişim bir oturp düşünüom bn bunu ne zman dedm ne zman dedirttı die

• O kadar mantıklı düşünüyorsunuz ki anlatamam. En masrafsız düğün bile 40.000-50.000 liraya maloluyor. Ne gerek var ki. Zaten 3-5 arkadaşım var. Onlar gelse yeter. Tanımadığım sırf annem babam tanıyor diye yüzlerce kişiyi çağırmanın ne mantığı var. O kadar boş masraf yapmaktansa o parayı çatır çatır eşimle yemeyi tercih ederim. Saçmalık değil mi evliliğin en önemli ilk 2-3 yılı borç ödemeyle geçiyor.

0|0
    0|0
    • 1ay

birde düğünü yapıyorsun rahatça hareket edemiyorsun. Ben oynamayı sevmem zaten ama yabancı şarkı dinlemek istiyorum ama açsam çoğunluk bir şey anlamayacak. Herkes seni izleyecek kalkıp oynasan nasıl oynadı, oynamasan niye oynamıyor vs sırf başkalarının isteklerini yerine getirmek gibi geliyor

• 1ay

Erkek de kız da istemesin. İkisine de gerek yok :D

• Düğün olayına bende karşıyım gereksiz görüyorum..
    Sadece nikah ve sonrasında çevrendeki sayılı kişilerle minik bir eğlence ya da yemek olabilir belki..

0|0
    0|0
    • 1ay

eğlence ya da yemek düzenlesen bile aile büyükleri illaki olacak. Ben öyle bir yerde eğlenemem ki anca büyüklere hoş gözükmeden için oturduğun yerden gülümsersin
      arkadaşlarımla çıkacak olsam bu seferde alınırlar yani her türlü kısa kesmek iyi geliyor

• 1ay

:D gelinlik falanda abartı 1 kere giyip dünya para dökenler var :)
      neyse büyükleride kırmamak lazım nikah iyidir :)

• 1ay

öyle işte :)

• aynen hiç sevmem düğünleri ve gerçekten para israfı ama yaşın gereği evlilik için çok ama çok erken bence.

0|0
    0|0
    • 1ay

şu an evlenmeyi düşünmüyorum zaten

• 1ay

boşanmayanlarda var

• 1ay

valla erken evlenenlerin çoğu 5-7 yıl sonra sapıtıyor eğer evliyle asla birlikte olmam prensibim olmasaydı şimdiye ekstradan 100 kadınla daha birlikte olmuştum kesin.

• aynen ya mantıklı bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bende sevmem düğünleri

0|0
    0|0
  • Kabul eder bence tam ekonomik rejimli bir gelinsin. Ama hersey zamanda güzel.

0|0
    0|0
  • Ama kaynanın bir inacı tutar ben düğün isterim der ortalık karısır

0|0
    0|0
    • 1ay

evleneceğim kişi beni anlıyorsa eğer kaynanama şöyle derim - sen kalkar oynarsın ben yerimden kalkmam -

• 1ay

De valla

Yükleniyor...