Kazancı yüksek olanlar, devlet hastanesine niye gidemesin ki?

Kazancı yüksek olanlar, devlet hastanesine niye gidemesin ki?
Tamam belki yıllık kazancı 17 Milyon olan Robin Van Persie zaruri ihtiyaç dolayısıyla Devlet Hastanesine gitti.
Kendi tercihi değildi.
Ancak!!
Ne yani kazancı yüksek olan insanlar devlet hastanesine gidemez mi?
Niye bu kadar yadırganıp, konuşuluyor sizce bu durum?
Yadırganacak bir durum mu bu?

Düşüncelerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Geçmiş olsun Robin Van Persie 💙💛

• Evet, bunun yadırganması normal.
    36% (17)31% (18)33% (35)Oy Ver
  • Hayır, böyle bir şey yadırganmamalı.
    64% (30)69% (40)67% (70)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
10|23

En İyi Erkek Görüşü

• Bence "kazancı düşük olanlar özel hastaneye niye gidemesin ki"yi sorgulamamız gerekiyor.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sonuçta hepsi aynı eğitimlerden geçmiş doktorlar.

1|0
    0|0
    • 1ay

Yanlış.
      Acil servislerde sadece pratisyen hekimler vardır ama özel hastanelere gitseniz anında branş hocasına ulaşılır ve tedaviniz başlatılır, kamu hastanelerinde ise sabah polikliniğe gidin der ve gönderirler sizi.

• 1ay

@ririririri Uzmanlık dediğiniz ekstra bir dört yıl okumak gerektirir. Acilde bulunan hekimler PRATİSYEN yani sadece altı yıl okuduktan sonra mezun olmuş ama uzmanlık okumamış yani ihtisas yapmayan branş seçmeyen düz doktorlardır. Aşağılamak değil yanlış anlaşılmasın söylediklerim ya da size saldırmak değil ama hakikat bu maalesef. Çok şahit oldum hastanın tansiyonu 22/11 iğneler dilaltı vs. 17 /10 oluyor adamı yolluyorlar sabah bir doktora görün diye. Ama özel hastanelerde anında kardiyolog ya da dahiliye uzmanı getirilir saat kaç olursa olsun.
      İnsan hayatı kuşkusuz ki her şeyden önemlidir, acilde bulunan hekimlere de lafım yok kutsal bir meslek icra ediyorlar lakin özel hastanelerdeki yaklaşım bir hatta bir kaç tık daha ileride

• 1ay

@MetaProlol Acil hekimiyim ben zaten beyefendi. Bence siz epeydir acile gelmemişsiniz ama ümit ederim yine de işiniz düşmez. Ama düşünceleriniz çok günümüz hastanelerine uymuyor. Hiçapçılık zaten yıllardır da var. Ayrıca her hastayı illa branş doktorunun görmesi gerekmez. Özelde pohpohlanmak tabi daha iyi hissettirebilir ama çoğunlukla gereksiz

Erkekler Ne Diyor 22

• Canım ülkeme özgü bir durum daha; ambulans sahibi kenara çekip aracı maça dalmış diyorlar. Farklı şeyler de söyleniyor; traji komik yani...

1|0
    0|0
  • bazı hastalıklarda öyle büyük hocalar var ki, devlet hastanesinde çalışıyorlar..
    ben hastane bazlı bakmam, hoca bazlı bakarım..
    hangi iyi hoca hangi hastanedeyse oraya giderim..

1|0
    0|0
  • Insan içine çıkamayacak bir zengin olmak asla istemezdim

1|2
    0|0
  • Zenginler ölünce saraya gömmüyorlar onlarda 2 metre mezara girecek fakirde...

1|1
    0|0
  • Gider, ne munasebet!

1|0
    0|0
    • 1ay

Bence de. Anlamıyorum ki niye bu kadar konuşuluyor. Sanki olmazı oldurmuşlar.

• üzülerek söylüyorum kalite farkı devlet hastanesınde bazı doktorlar resmen çemkiriyor hemşireler ilgilisiz kordinasyon 0 önüne gelen giriyor
    halbukı özel hastane aynı kalitede saglık hizmeti verse bile daha ferah temiz ve kibar oluyorlar

1|0
    0|0
  • Cimriliğe girer. :D Yani milyonların varken, devlet hastanesi tamah etmek... Aman para gitmesin demeye benzer ki, cimriliktir. :D Param bol, ne kadar tutacak özele gitsem. Yersiz.

0|0
    1|0
  • o da insan tabi gidecek

1|0
    0|0
  • Ambulansla mı gitmiş?

1|0
    0|0
  • Hastaneden önce dotor seçmek daha önemli...

1|0
    0|0
  • parayla adam olunduğunu sananlar anlamaz boşver!

1|0
    0|0
  • niye gitmesin ki orası kamuya ait yerdir her gidebilir. zengim vakir ayrımı gözetmeksizin

1|0
    0|0
  • Ön yargılar tükenmiyor

1|0
    0|0
  • Bırak konuşsun enayiler.

1|0
    0|0
  • Hayir konu farkli bisey kendi istegiyle gitmez zaten devlet hastanesine

1|0
    0|0
  • Onlar tuvalete de gitmiyor.

0|0
    1|1
  • herkes durumuna gore gıder ne var bunda

0|0
    0|0
  • robin van pörsi

0|0
    0|0
  • Evet, bunun yadırganması normal.

0|0
    0|0
  • Normalde gitmez. Bunu hepimiz biliyoruz. Zorunda olduğu için gitti.

0|0
    0|0
  • İsmide yanlış yazmışlar zaten

0|0
    0|0
  • hocam niye gitmeyesinler? insanlar zengin olunca gereksiz harcama yaparlar gibi mi algılıyorsunuz?
    çok kazanıyor olmak kendini özel hastanelerin gereksiz testlerine eyvallah demeyi mi gerektiriyor?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Yadırganması gayet normal. Yaşlı teyzelerle sıra da beklemiş mi? Allah kimseyi düşürmesin zaten sora beklerken ölürsün orda.

2|1
    0|0
  • tercih meselesi ama özel hastanenin muamelesini devlet hastanesine değişmem

1|0
    0|0
  • Adam cimridir belki de beklemeyi seviyordur ya da devlet hastanelerindeki doktorlarin deneyim kazanmasini cok istiyordur.

0|0
    0|0
  • Yadırgamadım

0|0
    0|0
  • Gideceği hastane kendi tercihi değildir

0|0
    0|0
  • yok artık ne olmuş benim van persie mee :o

0|0
    0|0
  • Gidebilir yadırganması saçma.