Türkiye'de iq seviyesi ortalaması 88. Ne düşünüyorsunuz :D?

Türkiye'de iq seviyesi ortalaması 88. Ne düşünüyorsunuz :D?

2|1
12|25

En İyi Erkek Görüşü

• Çağrı merkezinde çalışıyorum. Emin ol fazla vermişler. Bir çoğu IQ suz yaşıyor

1|0
    0|0
    • 25gün

Değil mi efendim. Burda savunmaya çalışan insanlar da halkımızı yeterince tanımayan, evden falan çıkmayan insanlardır. İnsanlarla muhattap oldukları bir işe koysan dayanamazlar.

• 23gün

Teşekkürler

• 23gün

Rica ederim

En İyi Kız Görüşü

• Bir zamanlar sırf bu yüzden linç edilmeye teşebbüs edilen Aziz Nesin'in söyledikleriyle nasıl da uyuşuyor. Bana göre bu ortalama ülkede artık parmakla gösterilecek nesli tükenmeye başladığı için koruma altına alınması gereken numunelik insanlar sayesinde tutturulabilmiş. Onlar da olmasa düşünmek bile istemiyorum.

Görüşleri şöyle bir okudum da herkes kendince tepki göstermiş ama kimse kendi şapkasını önüne koyup neden böyle diye düşünüp irdelemeye çalışmamış.

Eğer biraz düşünselerdi zeka denen şeyin okuldaki başarılarla, iş alanında sahip olunan yüksek pozisyonla, çevreden övgü ve alkış almakla, doktor veya internette dolaşan saçma sapan testlerle ölçülemeyeceğini anlarlardı.

Zeki insan en başta zeka seviyesi hakkında yorum yapmayan insandır çünkü zaten buna gerek duymaz, gerek söz ve gerekse davranışlarıyla, espri kalitesiyle zekasını otomatikman belli eder. Özgüvenleri yerindedir. Hayalgüçleri gelişmiştir ancak bu onları gerçek dünyadan koparmaz. Hayalgücü ile ihtiyaçları harmanlamasını iyi bilirler. Geçmişte takılı kalmaz geleceğe bakarlar. Tarihleri ve tarihteki başarıları ile gurur duymanın onları ileri götürmeyeceğini, lider yapmayacağını iyi bilirler.

Konuşanı dinlerler ve anlamaya çalışırlar, empatiktirler. Özyargı yapmasını bilirler. Kendilerini geliştirir, okumaya ve yeniliğe açıktırlar. Problemlerini kaba kuvvetle değil konuşarak çözerler. Bilmiyorum demesini bilirler ve öğrenmek için araştırırlar. Olayları beyin süzgecinden geçirdikten sonra işe yarayanları alır ve kullanırlar. Her zaman, her yaşta ve herkesten öğrenecekleri bir şeyler olduğunu düşünürler. Dış görünüşe değil zekaya önem verirler ama kasıntı değildirler... Liste uzar gider.

Bu yazdıklarımın ışığında ülkemiz insanının ne kadarı bu profile uyuyor? Bu soruya ''çoğunluğu'' diye cevap verebilmeyi arzu ederdim. Bu durumda bu IQ ortalamasına katılmamak elde değil. Gidişata bakılacak olursa bu henüz iyi bir ortalama. Maalesef ama gerçekler..

1|0
    0|0
    • 24gün

Aziz nesin bu ülkenin gördüğü en kıymetli insanlardan. Çoğu yurdum insanı onun değerini anlayabilecek seviyede değil. Görüşünüz için teşekkür ederim.

• 23gün

Eig için teşekkür ederim :)

• 23gün

Rica ederim. :)

Erkekler Ne Diyor 24

• yuksekmis

2|0
    0|0
  • Demekki düşünemiyoruz 😄

1|0
    0|0
  • Alet yapabilen gorillerin iq su 82 lerdeyken primatlar içinde en gelişmiş canlı olma özelliğimizi kaybediyoruz diyebilirim. Sadece konuşabildiği için kendini hayvanlardan zeki zannedenler var aramızda :)

1|0
    0|0
  • Rte'ye oy veren zihniyet için büyük bir oran

1|0
    0|0
  • bu gibi haberler web sitelerinin trafik çekmek için yaptığı şeylerdir. bence inanma. sağlıklı bir insanın iq seviyesi 100 üzeridir.

0|0
    0|0
  • Amerika 1. Dir fakat en zeki ırk Yahudilerdir! çok az kansere yakalanırlar"teknoloji onlardadır herneyse Amerikalılarda zeki ırkları beyin göçü yaparlar" sebebi budur

türkiyeye gelince :) türk insanları kurnazlıgı zekilik sandıkları için, yerdeki parayı ceppe atınca zeki olduklarını sanırlar türkiyedeki zeka algısı (Kurnazlıktır)

VE BİZDE BEYİN GÖÇÜ DEGİL BEYİN G*TÜ VARDIR :( :)

0|0
    0|0
    • 24gün

Amerika'nın ortalamasına bakmadım ama kesinlikle en zeki olduklarını sanmıyorum. Hatta amerikan milleti bizimkiyle başa baş gider. Kültürel değerlerimiz birbirinden farklı olmasına rağmen bazı konularda amerikayla çok ortak noktamız var bence; iq gibi.

• 24gün

Haklıymışsınız. Ortalaması 95'miş. Beyin göçlerine rağmen bu kadar yüksek olabileceğine ihtimal vermemiştim.

• 24gün

Zalimler her zaman zekidir :)

• Hiç Zannetmiyorumm İq seviyesi ayakkabı numarasından küçük tanıdığım o kadar çoook var ki 😂😂😂

1|0
    0|0
  • insanlar kafasını donunun içinden çıkartmamaya devam ederse daha da düşecek.

0|0
    0|0
  • sallama anketler, bunlarla gaza gelip internete yazan halkım kızı...

1|0
    1|0
    • 25gün

Bunu söyleyebilmek için ya halkını tanımaman ya da senin de onlardan biri olman gerekir. Umarım birincisisindir ama bence ikinci gruptasın bro.

• 25gün

Özgüvensizlik aptal olmaktan iyidir.

• 25gün

iyi şanslar sana da :)

• Biz dünya için fazla zekiyiz espirilerimizi bile anlamayan andavallar mı ölçüyor bunu :D

0|0
    0|0
    • 25gün

Türklerin espri anlayışı argo ve küfürlü konuşmadan ibaret.

• 25gün

Yerli yabancı komedi yapımlarını düşünerek yazdım. Yoksa bireysel olarak herkesin espri anlayışı kendine özgüdür tabi.

• 25gün

filmlere hiç bakma zaten :D asdsa

• maymunun 80 a.. q

0|0
    0|0
  • Senin yüzünden olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
    • 25gün

Üzerine alınıp savunma mekanizmasını harekete geçirenler de ayrı aptal oluyor.

• pis insanciklar iste :p

0|0
    0|0
  • Kim ölçmüş mk

0|0
    0|0
    • 25gün

Biraz terbiye. Başka bir şey değil...

• 25gün

Peki.

• hayaldi gerçek oldu

0|1
    0|0
  • Sahtekarca iyimserim..

0|0
    0|0
  • 170 uzerinden 136 beynen de fakir bir ulke de yasiyorum hafta sonu kübaya gitsem iyi olacak

0|0
    0|0
  • düşmediğine şükredelim

0|0
    0|0
  • Buna inanmıyorsanız 88 bile değildir

0|0
    0|0
    • 25gün

Ben de pek inanmadım, bence daha bile düşüktür ortalama.

• olamaz o zaman japonlar 100

0|0
    0|0
    • 25gün

Japonlar çalışkan ve fırsatları değerlendirebilen bir millet. Ortalamalarına bakmadım ama çoğu milletten zekidirler.

• 25gün

Çalışkanlıkla zeka farklıdır yalnız. Yani iq'ları diğer ülkelere göre düşük bile olsa disiplinli bir millet oldukları için bu kadar ileriler bence. Almanlarda da aynı disiplin vardır misal. Zekanın da etkisi vardır elbet ama tek başına yeterli olduğunu sanmıyorum.

• 25gün

almanlar disiplinli o ayri ama japonlar zekasindan kaynakli

• Neye göre, kime göre.

0|0
    0|0
  • 1000 üstünden 88 se doğruymuş

0|0
    0|0
  • cok bence

0|0
    0|0
  • eeee yüksek çıkmış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• o zaman mutluyuz..

IQ mu bilmem de, cahil olduğumuz ve okumadığımız, araştırmadığımız kesin. Cahillik mutluluktur derler, zaman zaman da inanırım. Ama ülkem pek mutlu da değil. Cahillikle birlikte düşük IQ nun etkisi belki de mutsuzluk..

1|0
    0|0
  • bu egitim sistemiyle anca bu seviyeye gelinebilir zaten.

1|0
    0|0
    • 25gün

Haklısınız. Eğitim sisteminin payı büyüktür.

• doğrudur inanırım 😄

0|0
    0|0
  • :))) link var mi?
    @ansur

0|1
    0|0
    • 25gün

bir kaç ay önce 90 dı şimdi 88 mi olmuş? 2 sene öncede 88 di. Ben bir yerde okumuştum, son50 yılda baya baya bir ger. zekleşmişiz. tabi beyin göçünüde içine koy, ortalamyı yükseltenler gitmiş :))

• 25gün

Teşekkür ederim:)

• 25gün

Rica ederim. :)

• Anketlerin güvenilirlik oranı 0

1|0
    0|0
  • Herkesinkini ölçüp ortalama mı almışlar. Saçma ve uydurma olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • 25gün

Bu mantıkla çalışılsa ilaçların etkinliğine dair veriler de ancak tüm insanlar kullandıktan sonra oluşturulabilirdi. Örneklem nedir bir araştır bence.

• 25gün

@sorter merci beaucoup. Cevap yazmaya yetişemiyorum.

• Çoklu zeka kuramını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Çokmuş

0|0
    0|0
  • En yüksek ülke 101 zaten

0|0
    0|0
    • 25gün

101 ortalama zekadır. Normaldir. 90 altı normal değil.

• 25gün

Farklı bölgelerden rastgele seçilmiş belirli sayıda kişileri test ediyorlardır tahminimce. Herkes üstün zekalıyjen rastgele seçilenlerin 90 altı olduğunu sanmam. Bizim ülkemiz için şaşırtıcı bir sayı değil bence.

• 25gün

Ülkemizde fazlasıyla canım olduğu çok açık zaten ama yinede fazla düşük geldi bana bilemiyorum..

• Sen olmasan 120 lere çıkar ahagaga

1|0
    0|0
    • 25gün

Bir 80'lik daha.

• 25gün

Iq testinden 140 puan almış biri ile konuşuyorsun bence okadar da emin olma

• 25gün

Raporunu gönderirsen inanırım. Yoksa sallamak kolay iş.

• sadece benim o

0|0
    0|0
Yükleniyor...