Memurlar neden maaşını söylemek istemiyor?

özelde çalışanların bahanesi olabilir ama devlette çalışan belli bir maaşı alanlar niye gizliyorlar?
Mesela komşumuzun kızı öğretmen oldu, annesine maaşını sordular bilmesine rağmen geçiştirdi. Ek ücreti sayma en azından 2.500 tl net alıyor der insan zaten çoğu kişi az çok biliyor. Ne bu gizleme çabası anlamıyorum. Hepimizin kendine göre geliri var ondan bundan para isteyecek değiliz. Bu insanların gizleme çabası niye var?
psikologların devletteki maaşını merak ediyordum tahmini biliyorum ama geçen sitede rastladım. Psikologmuş yeni başlamış. Psikologluğun zor olduğunu anlattı ama 2 kez sormama rağmen maaşını yazmadı. Sitede zaten tanımıyorum yazsan nolacak burdan parasını mı alıcam
anlamıyorum net söylenmiyorsada şu arada değişiyor diyebilirler bu kadar gizleyecek ne var?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Benim babamda hiç söylemezdi ama biraz araştırınca öğrenirsin

0|0
    0|0
    • 25gün

eskiler belki öyle alışmıştır ya da milletin gözü kalmasın istiyordur ama şimdi çoğu kişi belli bir gelire sahip üstelik benim ortamımda herkesin var belli bir geliri. Gizlencek ne var bu kadar

• 24gün

Eig için teşekkürler :)

• 24gün

:))

Erkekler Ne Diyor 8

• Bende memurum. Şahsen benim de hoşuma gitmiyor. Bunu öğrenmek kişiye ne kazandıracak ki?

1|0
    0|0
    • 25gün

kendi ailenden biri o meslekte oluyor ne kadar maaş alacağını merak ediyorsun ve ön bilgi almak istiyorsun. Mesela psikolog olmak istiyorum ama bana maaşını söylemedi. Nolacak söylese parasını ben almayacam ya kendi geleceğimi ona göre düşünücem

• 25gün

tahmini şu kadardan başlıyor deseler o bile yeter niye bu özel bir sırmış gibi gizleniyor

• 25gün

Anladım. Sizin olay farklıymış. Aile içinde her şeyi ifşa ederim rahatlıkla...

• Maaş bu niye söylensin ki memurlukla alakası yok bunun.

0|0
    0|0
  • maaş söylememe olayını bende anlamıyorum açıkçası.

0|0
    1|0
    • 25gün

saçma buluyorum en azından şu kadar net alıyorum ama üstünede çıkıyor bazen gibi bir şey diyebilirler

• 25gün

demek geçen seneki maaşını beğenmiyordu söylemeye utandı :)

• 25gün

şaka bir yana mantığı yok tabii, dediğim gibi anlam veremiyorum, aynı düşüncedeyiz bu konuda.

• Acaba millete hava civa olmasin diye olabilirmi? VEya cevresinden bkrc istenme durumu falan?

1|0
    0|0
    • 25gün

benim çevremde memurlar var. Çok yüksek maaş almasalarda belli gelirleri var. İşsiz olsan gözün kalırda bunda merak ediyorsun ve borç isteme durumuda yok. Akraba bile değiliz ki üstelik isteselerde -harcaması çok oluyor dersin çıkarsın- kaç kişi çocuğunun maaşını yönetiyor bu devirde

• 25gün

O halde hava civa yapmak icin söylemeyen tayfadan dir onlar.

• Bende anlam veremiyorum

0|0
    0|0
  • 5 bin alıyorum yertmio

0|0
    0|0
  • Çok alıyorlar ve iş yapmıyorlar sçylmeyee utanıyor

0|0
    1|0
  • kimse borç istemesin diye

0|0
    0|0
    • 25gün

ama bu çok mantıksız geliyor. Herkesin kendine göre harcaması var çocuğu göreve başladıysada şehir dışında zaten. Çok harcaması var dersin çıkarsın ki borç isteme olayıda yaşanmıyor ortamımızda

• 25gün

eee sorun ne o zaman

Kızlar Ne Diyor 3

• O sitede paikoloğum diyen arkadas psikologlarin ne kadar aldığını bilmiyordur çünkü 🙊🙊

Neyse bende hep memurların neden maaşlarını söylemedigini düşünürüm.
    Kendi kendime bir tez buldum 1300 zorunlu olduğu halde 1300 gösterip hala o parayi işçisine vermeyen bir sürü işletme var.
    Bir ton insan memur maaşından çok çok az maaş alırken onlardan çok memur kesimi mağdur edebiyatı yapıyor.
    Eğer bas bas aldıkları miktarı soylerlerse mağdur edebiyatıni alanen yapamazlar.
    Çünkü en düşük memur maaşı 2400 lira gibi bir rakam. E gerçekten mağdur insanlara kıyaslandığında iyi para.

/Onlar okumuş ama emeğinin karşılığını alıyor diye düşünenlere de cevabim; özel de çalışanların da bir çoğu okumuş dirsek çürütmus insanlar fakat devlet imkanı olmadığı veya atanamadiklari için mecburen alt kademede kalıyorlar.

0|0
    0|0
  • Peki insanların sürekli maaşı sorma merakina ne diyorsun? Daha faydalı şeyleri merak edin.
    @ansur

0|1
    0|0
    • 25gün

ben hayatımda 2 kez merak ettim ikisinin cevabı benim açımdan çok faydalıydı demekki neymiş bilmeden konuşmayacakmışız :)

• 25gün

En başta üslubuna bu dedigini kanıtladın zaten. Seni anlıyorum. Hadi bildirim gelmesin yaşının kadını ol.

• 25gün

buda ne böyle ağır bir ergen vakası görüyorum :)
      normal cevaplarımı üstünüze alınıp yaşım üzerinden hakaret ederek üste çıkmaya mı çalışıyorsunuz :)
      ne zavallı bir yaklaşım :)

• aynen ya çok haklısın, söylese nazar mı değecek 😂😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...