Eğitimdeki cinsiyet ayrımcılığı kızlarımızın toplumda pasifize olması ve dar kalıplar içinde kalmasına neden olur mu?

Daha önce de verdiği sıradışı fetvalarıyla gündeme gelen ilahiyatçı Nureddin Yıldız şimdi de 5 yaşındaki kızların erkek misafirlerin yanına çıkarılmaması gerektiği açıklamasıyla hayli eleştiri aldı bile.
Eğitimdeki cinsiyet ayrımcılığı kızlarımızın toplumda pasifize olması ve dar kalıplar içinde kalmasına neden olur mu?Çocuk yetiştirmede cinsiyete aykırı davranılmasının hem dinen hem de adaba uygun olmadığının altını çizen Yıldız, ebeveynlere ''kızlarınıza erkek oyuncakları almayın, erkek çocukların saçını uzatmayın'' diyerek cinsiyetçi nasihatlarda bulundu.

Nureddin Yıldız'ın küçük çocuklarla nikah kıyılması caizdir şeklinde fetva veren ilahiyatçı olduğunu da hatırlatalım.

Siz 5 yaşındaki kızınızı erkek misafirlerden köşe bucak kaçırır mıydınız? Toplumu geriye götüren nedenlerden biri de kadınların pasifliği değil midir? Erkeklerin bir işe yaramadığından şikayet ettiği kadınları bizzat erkeklerin kendisi yaratmıyor mu? Buyurun söz sizin.

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• kendisi sapık olduğundan böyle der normaldir. ben de 5 yaşındaki kız çocuklarından cinsel olarak etkilenseydim ben de bu fetvayı verirdim. iyi oldu ama bu iktidar. sayelerinde bunların hepsi ortaya çıktı kimin ne olduğu anlaşıldı. ilerde bakalım nasıl çevirecekler kazı yanmasın diye. Allah büyük.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bunun gibiler 5 yaşındaki çocuktan bile tahrik olabilecek kadar spık zihniyetteler. Sonra küçük cocuklara tecavüz edilince şaşırıyoruz. Böyle insanlar var utanıyorum onlar adına ama var.
    Kız çocuğuna erkek çocuğuna tabiki cinsiyetine uygun oyuncak alınır ki zaten çocuk da onla oynamak ister. Bunun için fetvaya ihtiyacı yok kimsenin. Her anne babanın aklı var zaten.
    Bunlar nikah da kıyarlar tecavüz de ederler. Şaşırıyor musunuz siz? Ben hiç şaşırmıyorum. Olan o günahsız yavrulara oluyor. Sırf bunların uçkurları için küçücük çocuklar ölüyor.
    Bunlarla aynı ülkede yaşadıgım için ben utanıyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• zaten bu yazı kaleme aldığına göre inanç ilgili sıkıntın var o belli sana ne söylesek zor gelir, en iyi simi sen bu işlere bulaşma velhasılı şunu bilmek lazım kadın yaradılışıyla ilgili narindir narin olanda korunmalıdır zatı bunu hakkedende hakkettiği yerdedir, sen bu işleri hiçimi hiç düşünme istediğin gibi yaşa 5 yaşındaki olay zaten beli sen kabullenme-sende edepliyken edepsizliğe mahal olunmasın maksadındadır, hani beyaz peçeteyi çamurlu bir yere koyarsan yavaştan için için kararır o minvalden (anlayacağın senin o hacayı yargılama ilmin yetmez) küçük çocuk nikah meselesine gence okuda pekala çarptırılmıştır...

0|0
    1|0
  • Aslında birçoğu buna ön yargı ile bakabilir belki; ama kadının ikinci plana atılmasında bazı kimselerin dini kendi kafalarına göre yorumlayıp vicdani kısmı hedef alması buna sebebiyet veren en büyük etkenlerden. Bu sadece İslam için değil, Hristiyanlık tarihine bakıldığında da öyle. 15. yüzyıl öncesi ekonomi için kullanılırdı, şimdi is birincil amaç bu...

1|0
    0|0
  • allahım pasifize kelimesini kullanan biri var burda

0|0
    1|0
  • Kızlarımız, kadınlarımız komple yasaklansa da ülke gündemi daha önemli şeylerle meşgul olsa. Mevcut iktidarın tüm erk mevcudiyetinin eşcinsel olduğunu düşünüyorum. Bu kadın nefreti nereden geliyor belli değil.

#imamhatiplerkapatılsın

0|0
    0|0
  • aynen öyle olur. Sağlıklı bir ruhsal ve fiziksel gelişim için karma eğitim diyorum

0|0
    0|0
  • ayrımcılık her haltı doğurur gibime geliyor hayırlısı olsun

0|0
    0|0
  • Bunlar essegin aklina karpuz kabugu dusurur. Sapik insan la bunlar. Sapiklara yol gosteriolar

0|0
    0|0
  • Bu adamlafa bakmayin siz

0|0
    0|0
  • Allah bilir

0|0
    0|0
  • beyin güzel bir organ işte

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ya ben bunların kızları nasıl işler beceriyorlar çok merak ediyorum. Bu kadar baskıdan nasıl bir kadın çıkar ki

0|0
    0|0
  • Böyle insanların gizli sübyancılar olduğunu düşünuorum ki gizli bile değil adam itiraf etmiş. Bu adamla karşılaşsam değil yanına çocuk erkekleri bile yaklaştırmam. 5 yaşında kız değil olsa olsa çocuk olur hala neyin ahlakını parçalamaya çalışıyosa hastalıklı manyak

0|0
    0|0
    • 25gün

Yaşım 18 burdan sorabilirsin?

• 25gün

İlgisi olmayabilir. Ki çok saf aşık modunda konuşursan saçma gelebilir ona. Onun yerine kendinin iyi bir seçenek olduğunu göster.

• 25gün

Nasıl yani taktik ver

• bunlar 5 yaşındaki kızlara bile hallendiklerinden bu kadar geri zekalıca konuşmaları doğal

0|0
    0|0
  • bu pasiflik değil çok doğru söylemiş

0|1
    1|0
  • Sali ve Çarşamba gunleri benim icin cok uzun gecmek bilmiyor

0|0
    0|0
  • Ne cektiysek su hocacilardan çektik zaten!

0|0
    0|0
Yükleniyor...