Önyargılarınızdan ne zaman kurtulacaksınız?

Doğruluk yanlışlık kavramlarının çok değişken bir yapıda olduğu halde illa kendi fikirlerini başkalarına dayatmaya çalışanlar niye? Arkadaşlar biz hepimiz aynı olsak bu dünyaya onuda geçtim ülkemize ne faydamız olacak. Neden saygı duyarak yaşamayı öğrenemiyoruz. Ben ateistim, bugüne kadar tek bir müslümanı, hristiyani aşağılamadım. Başörtülü arkadaşlarım dahi var. Ama insanlara kendi fikrimi kabul ettirene kadar ruhumda ne yıpranmalar oldu. Geçen gün arkadaşımla konuşuyorum sırf kapalı olduğu için yaşadığı şehrin bir semtinde duymadığı hakaret kalmıyor her gün. Şaşırdım o hakaretleri duyunca gerçekten. Bir insan olur karşı cinsle içli dışlı olur bundan haz duyar, damga vurmak neden peki? Neden görüş alanlarınızı daraltıyorsunuz? Size çok uç gelen düşünce yapıları başka bir insana çok normal gelebilir. Önemli olan sen dünyaya vatanına milletine yarar sağlıyor musun? Bu değil midir? Neden kendi fikirlerimizi başkalarına aşılamakla zaman kaybediyoruz. Bırakında herkes istediğini yaşasın şu ölümlü dünyada

0|0
2|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Yavrucum niye kendi fikrini zikrini başkasına kabul ettirmek için can veriyorsun
    Ne gerek var. Söylersin, uyarsa uyar, uymazsa uymaz

Senin anlattıkların, karşıdakinin anlayabileceği kadardır.

0|0
    0|0
  • Ön yargilarimi seviyorum

0|0
    0|0
  • anlayamazsın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Peki neden sen insanları bu kadar ciddiye alıyorsun? Birseyleri değiştirmeye kendinden başlamalisin. Mesela insanların ne söylediğini onemsemeyerek yahut inandigin şeyleri insanlara kabul ettirmeye calismayarak... Birşeyleri değiştirmeye kendinden başka en guzeli 😊

1|0
    0|0
    • 24gün

Ben kendimi değiştirdiğimi düşünüyorum henüz kimeyi bir önyargı yüzünden kıracak bir davranışım olmadı. Karakterim gereği önemsiyorum insanlari. Ben insanların ne dediğini zaten umursamam ama haksızlığa uğrayan insanları umursarım

• merak etme arkadaşım bizim dinimiz herkese saygılı olmayı emreder peygamber efendimiz yahudi cenazenin arkasından ayağa kalkmıştır saygı ile birlikte bir çok değerimiz kayboldu gitti seninde bildiğin gibi bu yüzden ne gerçek din anlatılır bu insanlara ne de saygı sevgi

1|0
    0|0
Yükleniyor...