Kültür farklılığı olan evlilikler?

Arkadaşlar iki yıllık bir ilişkim var. Sevgilim Bitlis'li ben Karadenizliyim. Aynı bölümde okuyoruz. Ailem bir ilişkim olduğunu öğrendi. Bitirmemi istedi. Özellikle de Bitlisli olduğu için karşı geldiler. Yani şu an okuyorum diye iliskimi bitirsem yıllar sonra ailemin karsisına çıkarsam yine aynı tepkileri vericekler. Ben bikaç ay bitirdim ama o benden vazgeçmedi ben de ondan. Tekrar başladık. Ara sıra annemin nabzını yokluyorum hala çok karşı. 'Onlara uyum sağlayamazsin asla böyle bir sey kabul etmeyiz oyle bir seyi bir daha denersen bizi sil' diyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ailemin bu önyargisini kırabilir miyim merak ediyorum. Başından böyle bir olay geçen kisiler varsa yapacakları yorumlara ihtiyacim var. Şimdiden teşekkürler..

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• İki satırdan fazlasını okumadım bile.. Olmaz o iş..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kültür farkı çok etkili ilişkilerde. Ama birine kültürünü değiştir demekte karakterini değiştir demek gibi anlamsız. İki tarafta birbiriyle anlaşabiliyorsa sıkıntı olmaz.

0|0
    0|0
    • 1ay

Kültür yönünde kendini çok geliştirmiş bir insan. belki de benden daha kültürlü benden daha elit bir insan ama ailesi tam olarak öyle değil.

• 1ay

Sonuçta ailesiyle evlenmiyorsun, ailesiyle bir ilişki yaşamıyorsun. İkinizin de bunun bilincinde olup doğru karar vermeniz gerekir. Olay sizde bitiyor daha sonra seni kendi kültürüne göre baskılamaya başlarsa o zaman net bir şekilde kararını verirsin.

Erkekler Ne Diyor 3

• Ön yargıyı kıramazsın ve kusura bakma ailen haklı.

0|0
    0|0
    • 1ay

neden

• 1ay

erkek arkadisim ve ailesi yillardir İstanbul da yaşıyorlar. tam olarak asimile olmamis olsalar da eski adetleri yaşam tarzlari devam etmiyor. hatta erkek arkadsim benden daha kültürlü daha elit bir insan. vatan sevgisinden de şüphem yok. evet farkliliklar var ama buna uyum sağlamak mümkün mü diye merak ediyordum. Sana göre değil yorumların için teşekkürler

• 1ay

Ne yalan söyleyim bende ığdırlı bir kıza aşıktım sempatizanlardı olmadı şimdi bakıyorum iyiyki olmamış çünkü ne olursa olsun illaki sorun çıkacaktır bu gerçek

• Faydalı

0|0
    0|0
  • ailen haklı yılandan post kürtten dost olmaz

0|0
    0|0
    • 1ay

bir insan Kürt ya da Türk ya da Alman olmayı secemez ki. Din tercihtir ama ırk kader

• 1ay

Sana hep öylesi denk gelmiş demek ki. Ben adam gibi adam Atatürkçü vatansever bikaç kişiye rastladım. Allah korusun diğer türlüsü karsima çıkmasın.

• 1ay

yahu onlar sırf toplumda ezilmemek için yalan söylüyorlar hepsi vatan haini

Kızlar Ne Diyor 4

• Kültürünü yogun yasiyan bir ailedense zor. Ama ne bileyim, İstanbul'da yasiyor, fazla gelenekci yönünü atabilmislerse ve vatansever iseler güzel bir evlilik olabilir.

0|0
    0|0
    • 1ay

vatanseverlik konusunda kültür konusunda erkek arkadsimda bir sıkıntı yok ama Bitlis'te yaşayan akrabaları kendini asamamis. amcaları falan..

• 1ay

Anladim :) o halde tek sorun ailen. Insallah asarsiniz bunu, güzel bir yuvaniz olur😊🙏

• 1ay

ınsallah teşekkür ederim :)

• sonuçta orda yaşamazsın ailesiyle değil onunla evleniyosun çok sorun olmaz bence

0|0
    0|0
    • 1ay

ailesi yıllardır İstanbul'da yaşıyor. büyük ihtimal İstanbul'da da Bitlis'te de yaşamayiz. işimiz nerde olursa orayı tercih ederiz. hatta ona kalsa benim ailemin olduğu şehirde yaşamaya da razı.

• 1ay

benimkilerde öyle ya ama belki zamanla alıştırabilirsin

• 1ay

Umuyorum 😏

• ben de karadenizliyum eski sevgilim Van lıydi ailem çok karşıydi ve onların onayı olmadan 3 yıllık devam ettirdim bu ilişkiyi sonunda çok. pisman oldum duygularini bir kenara koy mantığınla düşün

0|0
    0|0
    • 1ay

neden pişman oldun. sevgilinin karakteri mi seni şaşırttı üzdü?

• 1ay

ailen onay vermezse senin de huzurun olmaz

• 1ay

ailem onay vermeden bir işe kalkışmam ama onları ikna edebilir miyim böyle şeyler yaşayıp önyargi yi kırabilel insanlar var mı bunu merak ediyorum

• Ben malatyaliyim. Karadenizli biriyle asla yapamam. Çok farklıyiz çünkü

0|0
    0|0
Yükleniyor...