Allaha yalvararak olmayacak sey var mi?

Benim istedigim bikac sey var. cok dua ediyorum bazen aglayarak ediyorum bazen gece uyanip ediyorum. dilimden dusurmeden surekli Allaha yalvariyorum olmasi icin. Cok basit seyler olmasada Allah istedikten sonra herseyin olacağına inaniyorum. sizce dogru mu yapiyorum Allah istedigimi bana verir mi ya da sizin boyle dua ederek Allahin size verdigi bisey var mi?

0|0
11|22

Erkekler Ne Diyor 22

• Sen Allah'tan bir şey istiyorsan öncelikle Allah'ın senden istediklerini yapmalısın. O şartlarda Allah tüm duaları kabul eder. Bir şey istersin o daha iyisini verir veya vermese bile ahirette binlerce mislini verir. Ama o dua cevapsız kalır mı? Rabbinden istiyorsun, O da hoşnut olur kulum benden istiyor diye ve hayırlı olanı nasip eder

0|0
    0|1
  • Tüm dualari kabul edilmiş biri olarak sana bir tavsiye vereyim. Öncelikle hacet namazi kil. Ne oldugunu google amcaya sorabilirsin. Sonra hayirlisini iste. Allah zaten gonlunden geceni bilir ama sen hayirlisi olsun de. Bir de Allah huzuruna gelmeyen kulunun isteklerini neden yerine getirsin ki?

1|1
    0|1
  • Ayakkabı bağcığını bile kendisinden istenmesini söyleyen Yaradan, tabii ki bol bol dua et ve iste, nasip olmazsa Allah daha iyisini verir

1|0
    0|1
  • Var. Bazen görüldü atıyor bana :D

0|1
    0|0
  • Sadece duayla olsaydı suriye böyle olmazdı

0|1
    0|0
  • ben daha verdi diyeni görmedim genel şeyler olabiliyorda özel bir duaya cevap alanı görmedim gerçekten

0|0
    0|1
  • Istediklernizin haram olmadigindan mutlaka emin olun yoksa haram birsey icin dua edilmez.

0|0
    0|1
  • Olup olmamasından ziyade, senin için hayırlı olup olmadığını düşünmen, o doğrultuda dua etmen lazım... İnatla istediğim şeyler oldu benimde, duam kabul oldu ama zaman içinde kabul olduğuna pişman oldum.

0|1
    0|1
  • yook

0|0
    0|2
  • Uçmak?

0|0
    0|0
  • allahtan istediğin hiç birşey olmayacak. dua sadece seni avutur. birşey istiyorsan kalk ve git al veya yap. Dua ederek birşeyler olsaydı islam ülkeleri dünyayı yönetirdi bugün ama hep savaş açlık tacizler tecavüzler bütün herşey var

0|0
    0|0
  • Var demek istemiyorum ama ne yazık ki var

0|1
    0|0
  • var o bende kalsın, isteme yöntemleri diyelim

0|0
    0|0
    • 25gün

nasil istemeliyim

• 25gün

bak ben inançsız ateist biriyken bu naklen oldu yani düşüne biliyormusun imkansız olan herşey sadece biri de değil hepsi 1 2 saat arayla tüm samimiyetimle söylüyorum ama önce ona teslimiyet bunu kaçırmayın

• 25gün

Merak ettim ne yapmak lazım

• Allahin vermeyecegi sey yoktur. Vermiyorsa senin icin ya hayirli degildir ya da daha iyisini verecegi icindir

0|0
    0|1
  • değil öyle olsa böyle olmazdı dünya

0|1
    0|0
  • Meşru şeyler olduğu sürece herşeyi isteyebilirsin.
    Allah duaları işiten ve kabul edendir

0|0
    0|1
  • 1500 yıldır şeytan taşlıyorlar ama hiç bir işe yaramadı :)

0|1
    0|1
  • hayır yok her şeyi hayırlısıyla dile her zaman

0|0
    0|1
  • Doğru yoldasın sen duaya devam et ama ibadetini de eda etmelisin yoksa kabul olsun bekleme

0|0
    0|1
  • Dua etmekle bişey elde edemezsin yazılmadıktan sonra

0|1
    0|0
  • Şöyle bir durum da var. Senin ettiğin dualar, gerçekleşmesini istediğin şeyler o an ki zaman için sana veya başkalarına yararlı bir şeymiş gibi geliyor olabilir. Fakat işin içine zaman girdiğinde bugün iyi olabilen bir şeyin yarın sonuçları kötüye dönüşebiliyor. Mesela sevdiğin insanla birliktelik istersin diyelim. Sadece o insanla hayalini kurduğun mutluluğa, huzura kavuşacağını düşünür, buna inanırsın. Fakat o insan hayatına girdikten bir süre sonra beraberinde getireceği sıkıntılarla birlikte belki eski huzurunu arayacak, buna pişman olacak hale gelirsin, bunu yaşamadan bilemezsin. Ama Allah elbette olup olabilecek tüm her şeyi bildiği için ne kadar kalpten dua etsen de hakkından hayırlısını dilemek lazım. Eğer hayırlıysa, kalpten edilen dua kabul edilir. Bazı çok bilmişler kendince ahkam kesse de ya diledikleri şey hayırlı değil ya da hayırlı olmayacağı için kabul görmediğinden kuş aklı ile kendince yargıya varır. Sana tavsiyem duanı et, kalpten et ama ederken daima hakkımda hayırlısı ise nasip et diyerek dilemeyi unutma.

1|0
    0|1
    • 25gün

cok tesekkur ederim Şu an icimi biliyomus gibi konustunuz

• 25gün

Rica ederim, Allah hakkında hayırlısını nasip etsin.

• duanın kabul şartları vardır. ahmed gümüşhanevinin kitabını bul araştır bu konuyu sonra dua et

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• Ben formasyon alırken sınıfımda birinden hoşlanıyordum.1000 tane öğrenci vardı formasyonda ve ikinci dönem sınıflar değişecekti.25 tane grup yapacaklardı. yani aynı sınıfa düşme ihtimalimiz çok düşüktü. ben çok yalvardım dua ettim. hepsi değişti ama biz onla aynı sınıfa düştük. ancak onu biraz daha tanıma fırsatı bulunca bana göre olmadığını anlayıp vaz geçtim. Allah büyüktür. aynı sınıfa düşmeseydik belki hala onu sayıklıyordum bak kaç ay geçmiş. hayırlıysa nasip eder hayırsızsa vermez. benim duamı peşinen kabul etti. ben de vaz geçmiş oldum. çünkü hiç iyi biri değildi. Allahtan hayırlısını iste. hayırlı ise verir. ama bir de şu var Allahtan ev istersin o araba verir. eş istersin iş verir. ya da ne istersen peşinen verir. hiç belli olmaz

1|0
    0|0
  • Var.

İslam çevreleri, her şeyde bir hayır vardır derler. Dolayısıyla duanızda istediğiniz şeyin olmamasının, eğer olsaydı hayırsız bir sonuç çıkacağına yorulmasını söylerler.

Bazı İslam çevreleri ise, er ya da geç duanın kabul olacağını, bu dünyada değilse de diğer dünyada gerçekleşeceğini söyler. Ama duanızın bu dünyada gerçekleşmesini isterseniz o zaman ne olacak? Hayırsız ise muhtemelen gerçekleşmeyecek, o zaman diğer dünyaya kalacak yine.

Dolayısıyla, anladığım kadarıyla inançlı bir insansınız. İstediğiniz gerçekleşmese bile hayırlı olmadığına inanmak da size huzur verecektir.

Biraz kendi yorumumuza kalıyor bazı şeyler değil mi :)

0|0
    0|0
  • allah istedigin her seyi sana Verebilir. senin içten bir şekilde çok dua etmen duanin kabul olmasına vesile olabilmekle beraber rabbin senin için için seyi hayırlı görmeyip kabul etmeyedebilir. o yüzden istedigin seyin hayirlisini iste ki elinde patlamasin

0|1
    0|0
  • Kün fe yekun yani ol der ve olur sen et duanı kabul olur İnşaAllah

0|0
    0|0
  • ALLAH bize şah damarımızdan bile daha yakındır ( ayette belirtilmiştir )
    bizim ne istediğimizi biz istemeden bilir. ve istediğimiz şeylerin bizim için hayır mı şer mi olduğunu da yine en iyi O bilir. Bu yüzden dua etmeye devam et ve şunu da ekle " ALLAHım hakkımdakini gönlüme, gönlümdekini de hakkımda hayırlı kıl. "

0|0
    0|1
  • allaha acilan eller agizda okunan dualar allahim hic bir zaman geri cevirmez diye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Dua ederek istediğim şey oldu. Hayırlı değilsede ver demiştim iki hafta sonra gerçekleşti ve pişman oldum. Emin ol Allah ne veriyorsa hayırlısını veriyor. İş konusu falansa eğer çalışma ve azmine göre verir

0|0
    0|0
  • Ölümsüzlük

0|0
    0|0
  • Allah senin için hakkında en iyisini bilendir gün gelir olmadigi için sukredebilirsinde

0|1
    0|0
  • Hayırlısını rabbim bilir

0|0
    0|1
  • Imkansiz olan seyler var ne kadar aglasanda olmayacak şeyler

0|0
    0|0
Yükleniyor...