Neden kolayca gıybet ediyoruz?

Neden kolayca gıybet ediyoruz?Dinimizde gıybetin yeri okadar vahim ki, güzel amelleri bile yiyip bitiren bir günah ama neden biz bu günahı işlemekte bu kadar ısrar ediyoruz? Başka günahlara karşı hassas davranırken bu feci günahı ve kul hakkını nasıl bukadar kolayca işliyoruz?

işte bazı hadisler:

Bir kimse kardeşini bir kusur ile ayıplarsa, o kimse ölmeden o kusuru işler.” (Hadis)

“Ateşin kuru odunu yakması, insanın sevaplarını yok etmekte gıybetten daha hızlı değildir.” (Hadis)

“Aziz ve Celil olan Rabbim beni Mi'raca çıkardığında, demirden tırnaklarla yüzlerini ve gözlerini tırmalayan bir topluluğa rastladım. Cebrail’e dedim ki: ‘Bunlar kimlerdir?’ Şöyle dedi: ‘Bunlar gıybet ederek insanların etlerini yiyen ve onların şereflerine dil uzatanlardır.’”(Müsned, 3:224.)

Rica: her türlü inanca/inançsızlığa saygım var lütfen kaba yorumlar yapmayın.

Güncellemeler:
1ay erkekler belki okadar çok yapmıyordur kadınlarda durum daha vahim maalesef 😕

1|1
4|8

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Hatırlattığın için teşekkür ediyorum sana, cidden unutuyoruz. Allah affetsin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Yok ya hem günah diye ama hemde daha cok gerçekten birinin arkadasından kötü birşey demenin bana hiçbir yararı yok asla demem kendı kendıme bile mesela söylensem geri hemen lafımı yutarım Allahım sen büyüksün falan derim gene susarım.

1|0
    0|0
  • Bilmiyoruz çünkü. Ve yeterince korkmuyoruz Rabbimizden. Gafletteyiz. Allahım bizleri sana hakkıyla kulluk edenlerden eyle.

1|0
    0|0
  • cahillik ve kıskançlık.

1|0
    0|0
  • Dikkat Edelim Arkadaşlar Konusmalarımıza Düşünüp öyle konusun düsünmeden Konusursanız Geri dönüşü yok Allah yardımcınız olsun :)

1|0
    0|0
  • Gıybet mi nefret ederim.

1|0
    0|0
  • Bile bile kendimizi atese atıyoruz buda zaten en büyük günahlardan biri

1|0
    0|0
  • ah şu iblis varya

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Gıybeti hiç sevmem korkarım hep başkasının gunahina girmekten

1|0
    0|0
  • Yapmamaya calisiyorum :/

1|0
    0|0
  • Adem oğlu öyle bir hataya düşmüşki yüce Rabbinde iblise kıyamete kadar zaman vermiştir ozanan dilimine kadar vesvese veren iblis her insana her alime dahi gıybet yaptırır sonumux hayrola

1|0
    0|0
Yükleniyor...