Kürtler neden sevilmiyor?

kürt denince neden akla ilk terör geliyor? halbuki güneydopu bölgesine gelip burdaki insanları tanısanız ne kadar da yanıldığınızı anlarsınız.

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kurt ve pkk nin farkini bir bilseler onlarda sevecek..
    ya da zaten irkci olduklarindan sevmiolar..

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• benim en yakın arkadaşım kürt kökenlidir. oda orijinal yani
    ve 4 ya da t tane varda Şırnak'a biri hatta. yani mümkün olduğunca beraber takılıyoruz. terör le anılması çok kötü bir okadar da bilinçli yapılan 1 şey. zira terörü destekleyenler ellerinden geleni yapıyor terör bizi temsil ediyor diye. buda masum insanları itici gösteriyor. bunun önüne 1 şekilde geçilebilir oda güneydoğuda ki vatandaşların teröre ortak tepki göstermesi ve onları dışlamaları. son zamanlarda zaten bu tepkiler de dile getiriliyor. halkı sokaklara çağırdılar ama 100 kişi bile çıkmadı. neden artık terör le anılmak istedikleri. icin.

0|0
    0|0
    • ve zaten terör le uğraşanlar zaten çoğunlukla ermeni kökenli çıkıyorlar. buda ayrı 1 ironi. Kürtler temsil ediyoruz diyorlar ama kendileri daha Kürtçe bilmiyorlar ve kökenleri ermenilere gidiyor. güneydoğudaki vatandaşların bunları çok iyi. bilmesi lazim eğitim şart. her zaman söylerim eğitimli insana laf anlatılır ama cahile anlatamazsın. yani orada okulları yakıyorlar çocuklar okuldan soğuyor sonra ne okuyor ilkokulu bitirememiş topluluk ortaya çıkıyor. bunu istiyorlar terör güçleri de

• aynen öyle bu zamana kadar hep kandırıldılar ve şimdi yeni yeni bazı şeylerin farkına vardılar inşallah daha da iyi olacaktır.

• inşallah. çünkü herşey halkın kendisinde bitiyor. onlardan gelecek tepkiler büyüdük ce barınamazlar ve geldikleri yere sınırın diğer tarafına geçerler. Allahını izniyle.

Kızlar Ne Diyor 6

• Türk demeyi hakaret kabul ettikleri için kendilerinden hazetmiyorum.
    Türk olmanın ortak payda olduğu bilincine varamamiş sadece kendi soylarini düşünen insanlar.

Birde sürekli mağdur edebiyatı yapmaları çok sıkıcı..

Ve ne kadar inkar etsen dahi en az %60 gibi bir oranı da pkk sempatizani. Mesela Trakya da terör örgütü yok, Ege de ve Karadeniz de de , Akdeniz hatta iç anadolu da da 💁 o halde sadece Doğu deyince aklımıza terör gelmesi gayet doğal.

Her hangi bir şekilde şahsi olarak kürt düşmanlığım yok, ailece görüştüğümüz kürt insanlar da var ama genel bir çerçeve içinde kendilerini sevmiyorum.

1|2
    1|1
    • bende kürdüm ama dikkatinizi şuna çekmek istiyorum eğitim seviyesi çok gerilerde ve son bir kaç yıldır yeni yeni güzel şeyler yapılıyor. yıllarca kürdün hakkını savunuruyorum deyip ortalıklarda gezinen ermenilere inanıyorlardı ve hala da körü körüne inanan insanlarda var. ama şu görüşten vazgeçmeniz lazım batı da yaşayan insanların kürtleri kucaklaması lazım çünkü ben doğuda yaşayan biri olarak şunu söyleyeilirim ki batıdan gelene memur kesimini el üstünde tutarlar. her nedense batıya gidildiği zaman kürt kimliği ön plana çıkıyor ve ister istemez onlarından kürtlük damarı kabarıyor. onun için bizim şuna inanmamız lazım hepimiz kardeşiz ve kardeşliğimizi de bir kaç çapulcu ermeni ve ırkçı insan bozamaz.

• @AYDINLI090909 nereli olduğumun bir önemi yok bir kaç ay oralara gelip yaşamakla orda olan olayları anlayamazsın. sıkıyorsa dediklerimi yap da ne kadar gerçekçi olduğunu görelim. ben burda bir algıyı anlamaya çalışıyorken sen boktan konuşuyorsun ve bir bok bildiğini sanıyorsun. yürü git ordan diyorum

• Önyargılar işte. O sevmeyenlere göre bütün doğulular pkklı. Sonra vay efendim ülkeyi böldürmeyiz. Kendin bölüyorsun farkında değilsin.

1|1
    0|0
  • Sen yanlis anlamissin. Bizler kürtleri degil terörü destekleyen toplumu zihniyete karsiyiz. Buna kim karışmış olursa olsn durum bu. Turku kurdu alevi sünnisi... ben ırk ayirmam. Cingenede candir kandir, kürtte , alevide. Olay beyinde biter. insanlar ırk olarak degil iyi niyetli ve kötü niyetli olarak 2ye ayrilirlar...

0|1
    0|0
  • Tanidim hala sevmiyorum

0|0
    1|0
  • Çok iyi arkadaşlarım var heryerin iyisi kötüsü var ama gözlemlediğim kürtler biraz görgü kurallarından muaflar atıyorum bir sıraya giriyoruz sıranın önüne gecen yine kürt, kürtlerin %70 pkk sempatizanı kardeşim bunuda herkes biliyor

0|0
    0|0
  • oy oranlarına bakınca öyle anlaşılıyor çünkü

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Benim arkadaşım var kürt ama kürt olduğu için utanıyor.

0|1
    0|0
  • Darbeyi yapanların Türk olduğunu düşünürsek;
    PKK nın Kürt olduğunu düşünürsek;
    İlla ki her yerde belli bir kişiler belli kurallara ters-aykırı şeyler yapıyor bence; bu hep var hep olmaya devam edecek ama tek bir pencereden bakıp herkes için aynı yorumu yapamayız, birçok kürt arkadaşım var, hepsiyle kardeş gibiyim.

0|0
    0|0
  • gittim gördüm kaldim yine geri döndum. ve sunu soylemek istiyorum orada yasamadiysan hic birsey bilmiyorsun demektir. ben herseyi bilmiyorum ama 1 ayda yeterince gordum gorecegimi. tandir ekmegini ve uzum pekmezlwerini cok özledim

0|0
    0|0
  • Insan ayırt etmem yeterki insan olsun

0|0
    0|0
  • Kürtler değil teröristler ve bölücüler sevilmiyor.

0|0
    0|0
  • Öyle benimsetilmiş öyle öğretilmiş.
    Batıda doğuda mecliste her yerde pkk lı var. Hepsi kürt mü?

0|0
    0|0
  • Atatürk gibi birleştirici olmuyorlar :(

0|0
    0|0
  • yoo. tam. aksine. cok. seviliyo senin biraz yaran var galiba

0|0
    0|0
  • onlara göre türklerde sevilmıyor? bakış açısı

0|0
    0|0
  • oy oranlarına ve pis işlere bak hep onlarda

0|0
    0|0
  • kürt kürttür doğudu batısı mı var nefret ediyorum

0|0
    1|0
  • Diyarbakır a geldiğimde gördüm ne kadar harika olduklarını. Neredeyse kurdistan dicekler. ! Gerek yok sevgiye de bilmem neye de.

0|0
    1|0
  • ben zazayım ayırım yapmam turku de kurdu de bızım dır terore en ufak sempatı duyanda baş duşmanımdır eşimde kurt

0|0
    0|0
  • Orda da yaşadık hem ayrım yaptınız, bire bir tecrübe ettim.

0|0
    0|0
  • Ben ülkemin doğusuna kurban olayım. Kürt insanı sevecendir, misafir perverdir. Ancak güzel yurdumda öylesine pis oyunlar oynanıyor ki.. Kürt vatandaşlarımız öyle gaza getiriliyor ki.. Bizler bu topraklarda yıllardır birlikte yaşıyoruz. Artık didişmeyi bırakmamız gerekiyor. Birbirimizden başka dostumuz yok! Birleşirsek sesimiz dünyayı yerinden oynatır! Eğer günün birinde evladım olursa bu fikirlerle yetiştireceğim onu..

0|1
    0|0
    • türkiye deki durumu çok güzel bir şekilde özetlemişsiniz ellerinize sağlık.

Yükleniyor...