Kuran hadis siz anlaşılırmı anlaşımaz mı?

Yanlışı doğruyu tartışmak için açmadım konuyu size göre doğru gelen bir başkasına göre yanlış gelebilir o yüzden yorum yazarken kesin hüküm verici konuşmayalım lütfen...

• Anlaşılır
    56%(5)56%(14)Oy Ver56%(9)
  • Anlaşılmaz
    33%(3)24%(6)Oy Ver19%(3)
  • Tartışılır
    11%(1)8%(2)Oy Ver6%(1)
  • Kararsız kaldım çok cahilim :)
    0%(0)12%(3)Oy Ver19%(3)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Yorum yapıp yapmamak size kalmış ama lütfen oy verelim...

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kuran asla tek basına yeterli olmaz bunu unutmamak lazım.
    Şöyle örnek göstereyim
    Gğnpm 5 vakti kılmış olduğumuz namaz, kuran bize namazı farz kılıyor fakat seklini yazmıyor
    Biz namazın nasıl kılındığını peygamber efendimizden öğreniyoruz
    Bu vb. Kapalı durumlar elçisinin önderliği ile tamamlanıyor
    Sadece dşkkat etmemiz gereken tek şey uydurma hadislerin çok ama çok fazla olduğu su zamanda her duydugumuz bilgiye hadis demeyelim
    Araştıralım kuvvetli hadis alimleri ise söyleyen ı vakit itibar edelim

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kur'an-ı Kerim'de bir çok ayette tek yol gösterici olarak geçer. Hadisler de yol gösterici olarak geçiyorsa ben hadis falan inanmam. Hadislerin çok azı sünneti içerir. Kutlu Doğum haftası yapılırdı. Hadislerde geçer denirdi. Neden yapılmıyor? Hadisler uydurmadır. Namaz kılmak hadiste yazmaz. Bir gelenek olarak gelmiştir. Hangi dua hangi sure olursa olsun namazda okunabilir. İnsanlar kısa sürede en çok sure okumak için en kısa sureler ile namaz kılar.
    Başka bir deyişle hadisler ne kadar iyi niyetle de olsa gerçeği yansıtmazlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ismet özele katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Anlaşılır olsaydı hadisler olmazdı

0|1
    0|0
  • Kuran ve sünnet beraberdir.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kuran da palavra hadis te.. Ama islam mantığı içinde hadislerin gerçekliği ve güvenilirliği konusunda bir garanti verilmemiştir. Bu garanti sadece kuran için vardır. Bu bağlamda hadisler asla güvenilir olamazlar. Zira hangisinin gerçek hangisinin palavra olduğuna da karar verenler yine insandır.

0|0
    0|0
  • Bilemiyorum kararsız kaldım çok cahilim :D

0|1
    0|0
  • Hüküm verici konuşmayalım de sonra anlaşılır anlaşılmaz cevap seçeneği koy. Bu iki kelime direkt kesinlik anlamı taşıyor zaten

0|0
    0|0
  • Anlaşılır ama hadislere de ihtiyaç vardır

0|0
    0|0
  • anlasilmaz kolay kolay bnce

0|0
    0|0
  • 100 sene sonra yazılan hadis 20 sene sonra basılan kitap kuran

0|0
    0|0
Yükleniyor...