Babam ile artık canımı sıkın para probleminde son nokta aşırı sinir bozucu değil mi?

selam arkadaşlar mevzu özel olduğu için kimseye anlatamadığımdan belki birazcık yüreğim soğur diye hikayemi buraya yazmak istedim. ilk olarak olay ben 10 yaşımdayken başladı annemle babam ayrıldı 2.5 sene babaannemlerde kaldım sonrasında babam evlendi ve üvey anne ile tanıştım. ilk başlar çok kötüydü derken denizcilik lisesini kazandım ve 17 yaşımda mezun olup gurbete çıktım. 8 ay gemide ve dünya denizlerinde hiç harcamadan 2500 tl biriktirebildim babam 2000 ini istedi verdim yaşım 18. bir aksilik oldu devlet baba sağolsun bizim evraklarda sorun çıktı İstanbul'da özel bir üniversitede yuzde 50 burslu okudum 1 yıl okul paramı dedem ödüyor ayda 650tl bana babam 500 tl yolluyor zaten 150 tl ev kirası var ben 1 ay geçinmeye çalışıyorum yıl 2008. sonunda devlet hatayı düzeltti evrakı alıp okulu bırakıp çıktım gemiye 2008 temmuz. 2100 dolar maaş la başladım. banka hesabıp askerlik problemim dolayısıyla babamın üzerinde 8 ay çalıştım geldiğimde bir baktım 1 maaş eksik dedim canın sağolsun olunca verirsin. tekrar çıktım 3. ayda 5000 tl istedi verdim. bir daha çıktım8 ay geldim yine maaş 1 tane eksik. sonra amcamın bir arazi mevzuları oldu benim babamın üzerinde olan 40.000 tl ile gitti amcamın tarlasını aldı alma para benim dememe rağmen 20.000 de borçlandım. ben hayatımda hiç borçlu kalmadım kimeseye. çalıştım 2 ayda ödedim ama babamdan alacak oldu 80.000. babam bu parayı bana 5 sene önce 25.000 tl ye aldığı araziyi 80 e satarak ödedi. ben 80 verdim 80 aldım 5 sene sonra. bankada olsa 120 olurdu. neyse dedim canı sağolsun. üvey annemden 2 kardeşim var büyük olanı orta sonda özel okula yolladık yarı parası 4000 i ben verdim. babam hayatı boyunca dedeme babaanneme 1 tl vermiş değil aldığı da cabası. neyse bu gün benden 2000 tl istedi tamam dedim çektim verdim.

Güncellemeler:
29gün dedim sende para olsa sen bana 80.000 tl verirmisin borç olarak dedi bende yok ki bende olunca isterim heralde yokken isticek halim yok dedim dedi olursa 1 trilyonum 80 bin veririm dedi.
29gün dedim emekli parasını alcan 80 e yakın o zaman 3-5 veririm dedi anca borç. tepem attı o zaman tartıştık biraz ben sana elimdekinin hepsini verdim dedim sen böyle konuşuyorsun karın benden mal kaçırmak için 2. evi gitti annesiyle aldı falan saydım biraz. yani benim annem yok babam da böyle biri ben hep kullanılan

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ne kadar iyi kalplisin kardeş sen

0|0
    0|0
    • 29gün

teşekkür ederim o senin iyiliğin. en yakın dost bazen düşman oluyor bazen insanın ailesi kullanıyor. kimseyle paylaşamazdım hayat bunu öğretti bana. ben 17 yaşımdan beri gemilerde sürünürken kardeşim özel okulda okuyor fatura bana çıkıyor geç de olsa 28 yaşımda hayır demeyi öğrendim bu gün

• 29gün

Böyle insanlar hep kaybediyor gibi görünür ama uzun vadede kazanan hep sen olacaksın annem hep gün doğmadan neler doğar der her zamanda doğru çıktı Allah hep yüzüne gülsün inşallah, sen yeter ki iyi kal

• 29gün

evet haklısın kaybediyor gibi göründüğüm kesin ama uzun vadede birşey kazanırmıyım bilmem. teşekkürler iyi dileklerin için...

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...