Faşist dindar ve aşırı sagcı birisi sosyalist ve deist olur mu?

ben oldum. sizede tavsiye ederim, düşmanlıkların kimseye faydası yok ben bunu gordum , iyi ve kötü herkesin içinde var. turktede var kurttede var ermenidede var fransızdada var yahudidede var , kısacası bu dünyada sadece iki irk iki din var, " masum eti yeyip insan kanıyla beslenen o. evlatları, mazluma kanat zalime kılıç olup inen insan evlatlari..

inandığımız herşey yalan bunuda belirteyim, savas cikar siz ölürsünüz üzerinizden birilerinin cebi dolar. bu sistem böyle gitmesin diye yazdım.. neye inanacaginiza karışmak tabiki haddime değil fakat ayristirici her şeye karsiyim..

saygılarımı sunarım. soruya cevap ben verdim sizdende yorumlarınızı cevrenizden ornek varsa bekliyorum..

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Bende Trabzonluyum eskiden dindar biriydim 5 vakit kılmasamda elimden geldiğince kılmaya çalışırdım, ailem inandığı için inanıyordum ve gerçek anlamda bir araştırma yapma gereği duymamıştım, neye inandığımı merak ettim ve bundan 2 yıl önce gerçek anlamda bir araştırma yaptım ve dinin bir araç olduğunu anladım, deist olduktan sonra hayata daha pozitif bakıyorum, faşistliğin , ırkçılığın ne kadar saçma birşey olduğunu anladım, empati yeteneğim gelişti ve pencereden daha geniş açıdan bakabiliyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Insan tavsiye uzerine deist mi olur? Ben ne istesem Allah veriyor. Sen de diyorsunki deist ol.
    Bu şuna benziyor.
    Annen baban seni buyutuyor besliyor. Olgun yaşa gelince rest ćekiyorsun, ailene 'ben kendim büyüdüm, siz hicbirsey yapmadiniz, size ihtiyacim yok'
    Sokakta kalinca anne babani ararsin ama artik bulamazsin.
    Cehenneme gidince de af dilersin ama zebaniler " geçti borun pazarı" derler.
    Iş isten gećmiş olur..

0|0
    0|0
    • 1ay

cehenneme kötüler gider. iyi insanlar değil. ben el ayak kesmeyi, başı kapatmayı, köleliği kaldirmamayi, 4kadinla evlenebilmeyi desteklemiyorum diye cehenneme gitmeyeceğim. kim gider orası tartışılır yani.

tavsiye dır bu siz nasıl tavsiye veriyoruz zorlama yok diyonuz bende aynini yaptım.. yanlış anlasilmasin

• 1ay

Evet zorlama yok. Cuzi irade var cunku.
      Kim nereye gider orasini siz tartişirsiniz biz degil.
      Bizde hukumler sabittir. Tartismaya acik degil. Biz de saydigin seyleri uygulamiyoruz fakat reddetmiyoruz. Dindardim demissin de dini yanliş yasamişsin demekki. Insan ne oldum dememeli, ne olacagim demeli. Allah inananlara selamet, inanmayanlara hidayet nasip etsin. -.-

• 1ay

işte o hükümler yüzünden düşmanlık doğuyor. her neyse.

Yükleniyor...