Size karşı yapılan eleştirilere nasıl karşılık verirsiniz?

Size karşı yapılan eleştirilere nasıl karşılık verirsiniz?

0|0
54|76

En İyi Erkek Görüşü

• Eleştiri yapabilmek kadar eleştiriyi kaldırabilmek de karakter meselesidir. Karaktersiz insanlar ne eleştiriyi dozunda veya yerinde yapabilir, ne de eleştirileri kaldırabilirler. Şahsen, bana yöneltilmiş eleştirilerde öncelikle, yönelten kişinin üslubuna bakarım. Üslup çok önemlidir. Düzgün bir üslupla, gerçekten sağduyulu bir şekilde yaklaşmışsa, belirttiği noktalara bakarım ve empati yaparak kendimi onun yerine koyarım. Daha önceki bir soruda da dediğim gibi; hepimiz sosyal ilişkilerle birbirine bağlanmışız. Sokakta görmediğiniz insanın bile sizin yaşamınıza dolaylı ya da doğrudan bir etkisi vardır. Bu yüzden, karşıdan gelecek olan eleştirilere kulak vermekte fayda var.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eleştiri kıskançlıktır, eleştiri kendini ön planda tutmaktır, eleştiri başarıyı hazmedememektir. Ne demiş Çehov; "Birileri arkanızdan konuşuyorsa onlardan öndesiniz demektir..."
    O yüzden bırakın eleştiri yapsınlar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 75

• Ne amaçla yapıldığına bağlı :) Mesela art niyet ile eleştiri yapmaya kalkan insanlardan doğal olarak hoşlanmam. Ama gerçekten samimi bir şekilde eleştiri yapıyor ise teşekkür bile ederim :) Sonuçta insan eleştiri alarak kendi açıkları varsa daha iyi görebilir.

1|0
    0|0
  • Eleştiri haklıysa bunu zaten farkındayımdır. Çünkü fazlasıyla öz eleştiri yapabilen bir yapım var. Bu yüzden pek bir tepki vermem. Lakin eleştiri haksızsa, ne için bu eleştiride bulunduğunu anlamaya çalışır ve buna göre bir tepki veririm.

1|0
    0|0
  • Umrumda pek olmaz, sonuçta ben kendimim.

1|0
    0|0
  • Benim hakkımda beni sevmeyen bir grup konuşuyorsa umursamam. Ama beni seven birisine hakkımda yalan bilgi veriliyorsa işte o zaman gör beni

1|0
    0|0
  • ay götümmm. ahahahahhaha

1|0
    0|0
  • hayirlisi be gülüm derim :D

1|0
    0|0
  • Hosuma gider

1|0
    0|0
  • Eleştirisinde haksızsa karşıdaki tepki vermem, eleştirisinde haklıysa eğer onun yaptığı eleştirinin 3-5 mislini yaparım kendime ve sonunu haklısınla bağlar susarım.

1|0
    0|0
  • Saygı duyarım kendimi süzgeçten geçiririm.

1|0
    0|0
  • bana eleştiri yapan kişi iyi yönümü eleştiriyorsa zaten o an onu tınlamam bile
    ama eksik yönlerimi eleştiriyorsa onu anlayacak şekilde dinlerim

1|0
    0|0
  • beni eleştiren den korkmam bir açığımı söylüyordur ben beni poh pohlayandan korkarım...

1|0
    0|0
  • Karşılık vermeden susarak dinlerim çünkü eğer ona cvp verirsem dinlememiş duymamış olup sadece beynimde ona cvp vermekle mesgul olurum buda bana yoneltigi eleştiriyi anlamamış olmam demek gayet bu konuda özeleştiri ye açığım

1|0
    0|0
  • Değer verdiğim insanlar eleştiriyorsa tabiki dikkate alır kendimi düzeltirim ama onların dışındaki tüm eleştiriler umrumda olmaz

1|0
    0|0
  • KOLAY KOLAY ELEŞTRİ YAPMAM BAŞKASININDA YAPMASINA İZİN VERMEM ÇOK YAKINLARIM HARİÇ :)

1|0
    0|0
  • Misliyle karşılık veririm. :)

1|0
    0|0
  • tepki vermem herkesin fikri var sonuçta

1|0
    0|0
  • Eleştiriye her zaman açığım ama bu yerinde ve mantıklı bir eleştiriyse.
    Eleştiri ile hakaret etmeyi karıştırmamak gerekir.
    Bazıları hakaret etmeyi, yafta yapıştırmayı eleştiri olarak kabul ediyor. Halbuki eleştiri ve olumlu olur ya da olumsuz; olumsuz olan ise güzel bir dille ifade edilir, amacı yapıcı olmaktır, yıkıcı değil.
    Toplum olarak eleştiri ne demek onu bilmiyoruz.
    Önce bunun ayırdına varmak gerekir.
    Üslup güzel olduktan sonra her türlü söze açığım.

0|0
    0|0
  • Ceketimi alir ceker giderim..

1|0
    0|0
  • çok severim eleştiriyi

1|0
    0|0
  • iyi ya da kötü duruma göre şerbet veririm

1|0
    0|0
  • 1) eleştiri iki türlüdür. olumlu eleştiri de olur olumsuz eleştiri de olur. 2) eleştiriyi kimin yaptığına göre değişir. 3 ) eleştiriyi yapan kişi hayatımda önemli bir yere sahip değilse olumlu da olsa olumsuz da olsa umursamam. ama önemli biriyse benim için dinlerim düşünürüm önerilerini mantıklı gelirse uygulamaya dikkat ederim.

0|0
    0|0
  • Eleştirilere cevap veririm ama hakareti sklemem

1|0
    0|0
  • Kesinlikle haklı

1|0
    0|0
  • 2 misli ile

1|0
    0|0
  • Gülüp geçerim 😂

1|0
    0|0
  • Tepki vermem :)

1|0
    0|0
  • Yersiz eleştiri hayranlıktan diye düşünüp umursamam.

1|0
    0|0
  • Elestırıde haklılarsa sakın olurum

1|0
    0|0
  • teşekkür ederek

1|0
    0|0
  • Konuya göre değişir eğer o haklıyısa katılırım ancak bunun dışındakilere kaile bile almam

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    45

Kızlar Ne Diyor 53

• kötü eleştiri gizli hayranlıktır diyenlere inanmayışım bir yana dursun eleştiri tarafsız yapıldığı takdirde kişiye aittir. yani tamamıyla ondan çıkma bir olgudur. o yüzden pek ti'ye almam açıkçası benim için bir değeri yoksa herkes beni eleştirebilir. sonuçta insanlar tanımadığı yolda gördüğü herkesi anında eleştirebildiğine göre ve bu eleştirilerden milletinde haberi olmadığına göre sorun yok demektir. mesele size değer veren kişinin sizi eleştirip sizinde bu durumunda onu haliyle ciddiye almanızdan kaynaklanan cevap verme savunma isteği :)

1|0
    0|0
  • Eleştirinin şekline de bağlı. Yukarıda en iyi gorus sectiginiz bayan arkadaşımız elestiriyi hep kotu birsey olarak aksettirmis, katılmıyorum. Yapıcı elestiri var, yıkıcı eleştiri var. Yapıcı bir sekilde yapıldığında elestiri her zaman iyidir, güzeldir, gelismemizi ve daha iyi olmamızı sağlar. Ama eleştiri yapmak da bir sanattır ve eleştiri yaptığınız konuda iyi olmaniz , bilgili olmaniz gerekir. Ote yandan elestiri yaparken dikkatli olmali, kelimeleri dikkatli secmeli. Kırıcı olmak hicbir ise yaramaz. Ama duzgun yapilan bir elestiri her zaman olumludur. Elestiri kabul etmemek de kendi eksiklerini kabullenememek demektir. Elestiriye acik olmak kendini gelistirmeye acik oldugunun gostergesidir. İnsanız, hepimizin eksikleri var.

0|0
    0|0
  • İnsan kendini bilir zaten. Yerinde bir eleştiriyse sorun etmem. Eleştirmek için eleştirilmişsem ben de ona ölümüne gömerim.

1|0
    0|0
  • Eleştirinin üslubuna ve kişisine göre değişir

1|0
    0|0
  • Eleştiri var eleştiri var adam gibi olanini aam gibi kabul ederim adam gibi değilse de umrumda olmaz dediğin gibi

1|0
    0|0
  • Değer verdiğim kişilerden gelirse önemserim umursarım diğerlerinindende ne dediği beni fazla alakadar etmez

1|0
    0|0
  • Artık eleştirilere kapalıyım

1|0
    0|0
  • saygi cervesinde adam gibi bir elestiriyse saygi duyarim

1|0
    0|0
  • Elestirilere kapaki biriyim sanane der gecerim

1|0
    0|0
  • TakmaM😀

1|0
    0|0
  • Eleştiri yapan kişiye göre degisir

1|0
    0|0
  • Eleştirilere açık olmak gerekir

1|0
    0|0
  • genelde kabullenirim sen kendini gördüğün gibi değilsin insanların seni gördüğü gibi bir insansın felsefesi hakimdir bana.. Eğer biri bana kötü diyor ise demek ki ona kötülüğüm dokunmustur hatamı gözden geçirir sonra ona da hatası ne ise bu davranışımın nedeni ne ise onu açıklarım filan falan işte

0|0
    0|0
  • Bilmem eleştirisine bağlı heralde

1|0
    0|0
  • Elestirilere acigim kim istiyorsa buyursun yapsin😀

1|0
    0|0
  • Teşekkürler derim

1|0
    0|0
  • Dikkate alırım ben ya. Düşünür dururum her iki anlamda da düşünürüm yani. İyiysem devam ederim kötüysem sorgularım.

1|0
    0|0
  • Her türlü eleştirileri dinlerim

1|0
    0|0
  • Ay çok sevdim resmi 🤗
    Sıfata bak la

1|0
    0|0
  • Gayet normal karşılarım eleştiriye açığım sonuçta herkesin düşüncesi aynı ya da iyi olacak diye birşey yok 😊

0|0
    0|0
  • Umursamiyor görünürum ama içimde degerlendiririm haklı tarafları :)

1|0
    0|0
  • umursamaz gibi görünürüm ama içten içe sinirlenirim 😂

1|0
    0|0
  • Samimi bir şekilde söylerse teşekkür bile ederim

1|0
    0|0
  • Vermem 😊

1|0
    0|0
  • Çirlefleşirim asdf