Yaşamın asıl amacı nedir?

Neden bu kadar çabalamak zorundayız?

Yaşamın asıl amacı nedir?

0|1
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Amaç çabalamaktır. İyilik için.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dünya hayatı gelip geçicidir bence... hepimiz dünyaya geldik ve sonra öleceğiz... Hepimizin bir geliş amacı var.. Hayat bir sinav gibi aslinda imtihanlarla yaptıklarımız ne derece doğru ya da sonuçta ne olcak kesin bir sey bilemeyiz.. Bu konunun felsefik dini birçok boyutu var... İçinde yaşadığımız dünyada kendin olmak ve insan kalabilmek en büyük meziyet oldu sanırım.. bu üzücü ama gozlemlerime göre böyle 😒

1|0
    0|0
    • 1ay

Evet çok iyi bir düşünce.

• 1ay

Teşekkür ederim ben de düşünüyorum bu soruyu hep te net bir bilgi yok sanırım Çünkü insan beyni de sınırsız olsa da kapasite olarak yinee mutlak bir sınırı var bilmediklerimiz var

• 1ay

Evet o kadar az biliyoruz ki

Erkekler Ne Diyor 18

• İnna lillahi ve inna ileyhi raciun, işte bütün mesele bu

1|0
    0|0
  • Çocuğunun bu kadar çabalamaması ve sıkıntı çekmemesi için mesela dostum

1|0
    0|0
  • kendi mallığımızdan, yetinemiyoruz.

1|0
    0|0
  • Bu sorunun cevabı çok tartışmalı. Senin olaylara nerden baktığın önemli. Kimisi özgürlük için kimisi yuva kurmak için kimisi onurlu bir hayat sürmek için kimiside idealleri için kimileri ise sadece zevk sefa için. Kişiden kişiye değişen görüşler

1|0
    0|0
  • Kulluk tur bu hayatın amacı kulluğun nasıl olacağı da belirtilmiş onun gereği de Allaha hakkıyla inanmak kabul etmek yani onun büyüklüğünü söz ile de hal ile de belli etmek ona göre hayatını çizmek

1|0
    0|0
  • Allahın rızasını kazanmak

1|0
    0|0
  • hepimiz misafiriz bu hayatta öyle ya da böyle birşekilde geldik dünyaya.. biz olmmasak bır baskası.. oyuzden bırak anı yaşa 1 dk sonrasınn garantisi yok..

1|0
    0|0
  • yaşamın asıl amacı ölmektir herkes ölmek için yaşıyor. :D

1|0
    0|0
  • cennet ve cehennem için hangisine gitmek istiyorsan ona göre yaşarsın

1|0
    0|0
  • Kendini tamamlamak

1|0
    0|0
  • Yaşamak... Diğer insanları yok etmektir.

0|0
    0|0
  • Bence ye iç gez toz eğlenme olmalı

0|0
    0|0
  • ölmek

0|0
    0|0
  • Nefes al nefes ver 😁

0|0
    0|0
  • yaşamın amacı yok..5 dkklık zevklerin ürünüyüz..

0|0
    0|0
  • yaw takip edin :) asdfg :)

0|0
    0|0
  • bazen deli gıbı oynamak ıstıyorum kafayı sıyırırcasına www.youtube.com/watch

0|0
    1|0
  • sonsuz cennet yurdunu kazanmak, Allah kul olmak iyi işler yapmak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hepimiz başkaları olmak için yaşıyoruz
    Başkaları kadar zengin, başkaları kadar güzel/ yakışıklı, başkaları kadar mutlu...

1|0
    0|0
    • 1ay

En nefret ettiğim şey bu benimde. Özgün olmak varken neden bu kadar yaranmaya çalışmak? Anlayamıyorum halbuki çok basit kendin olmak.

• 1ay

Keşke o kadar kolay olsa
      Önce ailenin, arkadaşlarının, çevrenin, sonra eğitim sistemsizliğinin, sonra iş hayatının kariyerin, ünvanın, makamın, mevkinin, elin oğlunun/ kızının derken...
      Hepimiz birbirimizle yarışıyoruz, birbirimize benzemek için

• 1ay

Acı gerçek.

• sen :) :) hahha

0|0
    0|0
Yükleniyor...