Reçeteli İlaçların Daha Pahalı Olması Sorunu?

Merhaba arkadaşlar, hepiniz hastaneye gidip reçete almışsınızdır. Geçtiğimiz günlerde bir şey farkettim. Migren sorunum yüzünden hastaneye gitmiştim ve ilaç verdi. Reçeteyle eczaneden aldığımda 8.50 gibi bir şeydi ücreti. Pek takılmadım ama sonra ilaç bitince tekrar almak istedim. İnternetten barkod ile arayınca ilacın normalde 1 tl oldugunu anladım. Doktor muayenesi için para alıyorlar.. Sorun şu; ben hastaneye gidip o ilacı aldım, hastayım ve reçetem var. Bu durumda ihtiyacım oldugu için bana reçetesiz alan insanlardan daha az ücret uygulanması gerekmez mi? Ve Devlet hastanesi O. o özel hastanede de uygulanabilir bunlar sonuçta bir yerden çıkartacaklar parayı ama bunun orada olması çok saçma. Siz ne düşünüyorsunuz bu sistem hakkında. Bir şeyler yapılmalı mı? Ve sizcede sağlık hizmetleri ücretsiz olmalı mı? Reçeteli İlaçların Daha Pahalı Olması Sorunu?

1|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• işte güzel devletimiz ilaçtan bile bizlere geçiriyor parayı... daha neler görecez bunlardan kim bilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Reçeteli aldığın ilaç daha ucuza geliyor ama hastaneye gittiğin için devlete ücret ödüyorsun bildiğin ilaçları doktora gitmeden almak daha kârlı mesela göz alerjin vardır her gittiğinde aynı ilacı yazıyorlarsa eczaneden satın al daha iyi ancak bu her şeyde geçerli değil bir antibiyotik desen elli tane çeşiti var kullanım alanları koşulları ve sıraları farklı bu yüzden doktora gitmek daha yararlı tüm sağlık hizmetleri tamamen ücretsiz olsa tabi daha iyi olur bunu yapan ülke var mı var ancak bu bizim ülkemizde geçerli değil.

0|0
    0|0
    • 1ay

neden buna ugrasiyim ki mantiksiz degil mi

• 1ay

zaten ikinciyi alicaktim ama ben o parayla ondan zaten 8 zate alirmisin ustune param bile artiyomus 😄

• Bencede olmalı

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Şu ülkede paraya önem verecekleri kadar sağlığa, eğitime önem verseler ülke çoktan refah seviyesine ulaşmıştı...

1|0
    0|0
  • Bu çok var evet ne yazık ki

1|0
    0|0
  • Evet öyle maalesef muayene ücretsiz oldu diye hava atıyorlar ama bu şekilde alıyorlar o parayı

0|0
    0|0
Yükleniyor...