Organ bağışı haftasındayız! Organlarınızı bağışladınız mı ya da bağışlamayı düşünür müsünüz?

Organ bağışı haftasındayız anlam ve önemine binaen sormak istedim organlarınızı bağışlamayı düşünüyor musunuz? Ya da bağışlamayacaksanız neden?

Güncellemeler:
Aaa @kizlarsoruyor soruma resim eklemiş 😍 Ne kadar tatlı bir yönetim :)

3|2

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 87

• Düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • yok bağışlamam ben

0|0
    0|0
  • bende düşünmüştüm bir ara toprakta çürüyeceğine başka bir beden de can bulsun istedim ama neden hala bağışta bulunmadığımı bilmiyorum

2|0
    0|0
  • Bunu yapmaları için herkesi davet ediyorum ben de Türkiye Organ Nakli Vakfına bir form ile başvurmalarını istiyoruz.
    Bunu yapan için belkide bir çok kişinin hayatını kurtarabilirsiniz.

1|0
    0|0
    • Kaç kişi biliyor sence bunu :) kızın biri organlarımda gözün mü var az öte dur demiş bna.. şaka yaptıkları dalga geçtikleri şeye bak

• Çabalamaktan vazgeçmek, kaybetmek demek.
      Bunun için çabalamaya devam ediyoruz. İyi bir davaya yanımıza bir güç daha istiyoruz. Başarılı olacağımıza inanıyorum bir gün ! Sağlıcakla ve mutlu kalın.

• Başarılar :)

• Evet, mutlaka.

1|0
    0|0
  • bağışlamak gerekir. buna bir diyeceğim yok ama şu anda bütün özel hastaneler cerrahlara pazarlama hedefi veriyor şu kadar ameliyat yapacaksın diye... eşimin akrabası, adam beyin cerrahı iken bıraktı artık bu işi, iş yeri doktorluğu yapıyor... böyle bir ortamda organımı bağışlasam, bir gün yaralı hastaneye düşsem, doktor sırf yağlı bir müşteriye organ lazım olduğu için beni ölüme terk eder mi etmez mi? alın bu da benden soru..

2|0
    0|1
  • İmkan yok ki, bağışlayayım.

1|0
    0|1
  • düşünürüm elbette , ölümüm başkasına hayat verecekse ondan mutluluk duyarım sadece... benimle birlikte toprak olacağına başkasına umut olsun...

1|0
    0|0
  • Bağışladım. Belge imzalatmak için çağırdılar. Başka şehire taşındım gelemem dedim. İptal edelim tekrar yapın dediler. Tekrar yaptım. Ama kimse aramadı daha.

1|0
    0|0
    • tn aramıcaklar ki :) sen ölünce alıcaklar organlarını :)

• İnternet üzerinden bağış yaptığını düşünmemiştim :)

• Ben e nabızdan bağışladım. Organ birimi sizinle irtibata geçecek yazdı. Yıl oldu daha irtibata geçecekler.

• düşünmem

2|1
    1|0
  • sanırım dusunmuyorum kanks

1|0
    0|0
  • Sen bagısladin mi bagislamadiysan neden

1|0
    0|0
  • Böbreklerin bir tanesini iyi fiyata okutabilirim

0|3
    2|0
  • öldükten sonra kurtların gıdası kabirde curuyecegine bir hayata vesile olacağı için kesinlikle bağışlarım ve saçlarımı berbere bağışlamıştım bir kere saticam diye istemişti demişti organ sayılırsa benimki tabi 😁

1|0
    0|0
  • Bağışlamayı düşünüyorum, çünkü ölen bir insanın organları ile belkide 5-6 insan hayata tutunacak. Düşünsenize sizin yaşınızda herhangi bir organ bekleyen, kısa süre içerisinde bulunamazsa ölecek olan bir gencin olduğunu. Siz bağışladığınız zaman ailesinin nasıl sevineceğini, size nasıl dua edeceğini ve minnettar kalacağını düşünün. Yaşarken iyi bir insan değiliz belki, bari öldükten sonra dua edenimiz olsun...

0|0
    0|0
  • Ölene kadar organ bağışlamayı düşünmüyorum ama her 3 ayda bir kan bağışlıyorum

1|0
    0|0
  • Dusunmuyorum bucurr

1|0
    0|0
  • bugün bağışlayacaktım fırsat bualamadım

1|0
    0|0
  • 18'e girdiğim hafta bağışlamıştım.

1|0
    0|0
  • Tabi düşündüm bir ara işin icinden çıkamadım sonra karar verdim bağislama konusunda gerçi benden birşey alsalar başka biri için çocuk cagiza yazık bana benzer falan

1|0
    0|0
    • İşin içinden çıkamadığın neydi?

• Yani bir kaç yorum var bununla ilgili ama çok mantıklı gelmediği için araştırmadım.. yakın zamanda bakacağım.. diyaliz merkezine gidip insanların ne durumda yaşam mücadelesi verdiğini görünce ne demek istediğimi anlayacaksın.. islam hoşgörü dini çaresi varken o insanların hayatlarını öyle sürdürmelerini hiçbir vicdan kabul etmez.. Allah hiçkimseyi o duruma düşürmesin acil şifalar versin

• Erkekler Devam
    67

Kızlar Ne Diyor 80

• Evet bağışladım. Organlarım mezarda çürüyeceğine, canlı bir insanda hayat bulur. Hem sevap hem de aileler mutlu olur.

2|0
    0|0
  • Evet bağışlamayı düşünüyorum.. ben öldükten sonra başka birinin yaşamasına sebep oluyorsam ne mutlu bana.

1|0
    0|0
    • Organ bağışı haftası vesile olur umarım ilk fırsatta bir hastaneye başvurabilirsin :)

• Bununla ilgili bir kağıt imzaladım zaten beyin ölümüm gerçekleştiği an tüm organlarim bağışlanacak ayrıca bitkisel Hayat yani komaya gidersem 3. ayin sonunda makinadan çekilip organlarim alınacak

1|0
    0|0
    • Toprağın altında curumesindense hayat kurtarsin onlarca bekleyen insan var onlardan biri biz ya da sevdiklerimizde olabilir ve bunu yapmaliyiz bence

• Bağışlamayı düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Bağışlamayı düşünüyorum

1|0
    0|0
  • bağışlayacağım tabiki benden sonra kime lazımsa onun olmalı herkes bağışlamalı bana göre tabi kendilerine kalmış.

1|0
    0|0
  • şahsen ben yinede bu tarz şeylere tam güvenemiyorum mesela bir haberde çocuğa araba çarpmış organ bağışı yaptı diye daha komadayken öldü raporu vermişler organ bağışını gerçekleştirmişler. yani açıkcası ben vasiyet bırakarak bunu gerçekleştirmek isterdim en yakınıma ben gerçekten ölürsem bunu yapın derdim komada 3 ay kalıp uyananlar var çünkü bazı doktorlara kalsa fişi hemen çekme derdinde ama hepsi demiyorum bakın bazısı hatta çok azı ama o çok azıda allah korusun size denk gelse. yani şahsen organ bağışını vasiyet şeklinde yapmayı tercih ederim

0|0
    0|1
    • Öyle bir şey imkansız.. 7 doktordan ölüm raporu çıkması gerek eğer öyle bir şey tespit edilse hastane kapanır.. medyada asılsız haberler yüzünden zedeleniyor beyin ölümü gerçekleşmeden asla almazlar

• @mertcanpolata bak istisnai durumdan bahsettim bunun için cahil diyemezsin insanlara ozaman haberi hazırlayanda cahil yayınlayanda cahil herkez cahil haber doğru da demiyorum ben sadece olabilir diyorum çok küçük bir olasılıktan bahsediyorum ama zıtlaşmak için yorum yapıyosun adeta bazen. neyse senle tartışmicam organ bağışını düşünen erdemli bir kardeşimizsin demekki ancak kelimelerini seçerken erdemli ol biraz tartışmalarını bile erdemli yap insan düşüncelerine önem veririm oyüzden bu konuşma bu kadar uzadı yoksa şu an vizelere çalışıyorum son sınıftayım zaten kritik bir zamandayım ama bunu yazıyorum çünkü gereksiz yere yanlış anlaşılma oldu herneyse arkadaşlar kısacası insanların söylediklerini zıt tarafa çekmeye çalışmayın ve tartışırken saygıdan uzaklaşmayın karşıt görüş paylaşılıcaksada bilgi içerikli saygılı bir karşıt görüş paylaşılır bak 20 yaşına gelmişsin artık çocuksu yorumlar ani heyecanlı tartışmalar yapmaman lazım veya itham içeren yorumlar

• Ya bende son sınıfım benimde vizelerim var ama kasma bu kadar yazık beynine, Organ bağışlamak büyük erdem vesselam onu anladık tamam :) ben içimdeki çocuğu öldürmedim daha umarım seninkide canlanır :) neyse sanada İyi geceler

• ben kendiminkini paylasirim cunku hasta olan bende olabilirim bir organa benimde ihtiyacim olabilir caresiz kalabilirim ailem olucem diye kahrolup gozyasi dokebilir bencillik etmemeli bir insan.

1|0
    0|0
  • organlarımı bağışlayamam çünkü bende bir transplant hastasıyım ama birinin bunu unutmaması çok güzel :D

1|1
    0|0
    • biraz yorumlara göz gezdirdim de ne kadar çok cahil insan var. Ya kulaktan duyma ya da ordan burdan okuma ile yapmayacağım diyor. Tamam kimse bunu yapmak zorunda değil fakat bir şeyi desteklemiyorsan onu karalamaman da gerekmez mi

• sorun ve farkındalığın için tekrar teşekkür ederim :) iyi geceler :)

• Güzel sohbetin için bn teşekkür ederim :) iyi geceler

• bağışladım zaten kartım da var ailemi de uyardım çünkü onların rızası olmazsa almıyorlar. birkaç kişiyi de teşvik ettim hatta

1|0
    0|0
  • Sigara alkol kullanmıyorum ak ciğerimden tut kara ciğerime kadar bağışlarım

1|0
    0|0
  • İsterim inşallah

1|0
    0|0
  • 18 yaşındayken bağışlamıştım.

1|0
    0|0
  • ben bağışlamak istiyorum. nasıl şu an en yakınımdan biri hasta olsa organ nakli gerekse bağışlayan kişiye yürekten dua ederdim. ben öldükten sonra çürüyeceğine hayatta kalanlara can olsun.

1|0
    0|0
  • ölünce organlarımın bagislanmasini istiyorum ama yaşarken lazımlar bana en azından ben ölünce belki bir başkasının daha ölümün engellemiş olurum

1|0
    0|0
    • Ztn ölmeden almıyorlar :) en yakın hastaneye başvurursan öldüğünde zamanla yarışacaklar

• Organlarımı en kısa sürede bağışlıcam.

1|0
    0|0
  • ya ben cok istiyorum aileme salık verdim zaten sanırım onlar izin verince ben öldükten sonra bağıslayabiliyorum. tembihledim yakınım olan herkesi izin versinler diye.

1|0
    0|0
  • ben öldükten snra butun organlarmn alınabilmesi için imza attm toprak olup curuyecgne birilerine hayat versin

1|0
    0|0
  • Ölünce bagislasinlar benimkileri hayat kurtarsin

1|0
    0|0
  • Düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    60
Yükleniyor...