Organ bağışı haftasındayız! Organlarınızı bağışladınız mı ya da bağışlamayı düşünür müsünüz?

Organ bağışı haftasındayız anlam ve önemine binaen sormak istedim organlarınızı bağışlamayı düşünüyor musunuz? Ya da bağışlamayacaksanız neden?

Güncellemeler:
26gün Aaa @kizlarsoruyor soruma resim eklemiş 😍 Ne kadar tatlı bir yönetim :)

3|2
81|88

Erkekler Ne Diyor 88

• img-s1.onedio.com/.../...d27e7525d972ea5b570ca.jpg
    Bu adamın yaptığı şeyi çok takdir ediyorum. 1 trilyonluk arbasını gömerek organ bağışında bir sükse yarattı ama hala kimse duyarlılık göstermiyor.

1|0
    0|0
  • bende düşünmüştüm bir ara toprakta çürüyeceğine başka bir beden de can bulsun istedim ama neden hala bağışta bulunmadığımı bilmiyorum

2|0
    0|0
  • Bunu yapmaları için herkesi davet ediyorum ben de Türkiye Organ Nakli Vakfına bir form ile başvurmalarını istiyoruz.
    Bunu yapan için belkide bir çok kişinin hayatını kurtarabilirsiniz.

1|0
    0|0
    • 26gün

Kaç kişi biliyor sence bunu :) kızın biri organlarımda gözün mü var az öte dur demiş bna.. şaka yaptıkları dalga geçtikleri şeye bak

• 26gün

Çabalamaktan vazgeçmek, kaybetmek demek.
      Bunun için çabalamaya devam ediyoruz. İyi bir davaya yanımıza bir güç daha istiyoruz. Başarılı olacağımıza inanıyorum bir gün ! Sağlıcakla ve mutlu kalın.

• 26gün

Başarılar :)

• bağışlamak gerekir. buna bir diyeceğim yok ama şu anda bütün özel hastaneler cerrahlara pazarlama hedefi veriyor şu kadar ameliyat yapacaksın diye... eşimin akrabası, adam beyin cerrahı iken bıraktı artık bu işi, iş yeri doktorluğu yapıyor... böyle bir ortamda organımı bağışlasam, bir gün yaralı hastaneye düşsem, doktor sırf yağlı bir müşteriye organ lazım olduğu için beni ölüme terk eder mi etmez mi? alın bu da benden soru..

2|0
    0|1
  • düşünürüm elbette , ölümüm başkasına hayat verecekse ondan mutluluk duyarım sadece... benimle birlikte toprak olacağına başkasına umut olsun...

1|0
    0|0
  • Bağışladım. Belge imzalatmak için çağırdılar. Başka şehire taşındım gelemem dedim. İptal edelim tekrar yapın dediler. Tekrar yaptım. Ama kimse aramadı daha.

1|0
    0|0
    • 27gün

tn aramıcaklar ki :) sen ölünce alıcaklar organlarını :)

• 27gün

İnternet üzerinden bağış yaptığını düşünmemiştim :)

• 26gün

Ben e nabızdan bağışladım. Organ birimi sizinle irtibata geçecek yazdı. Yıl oldu daha irtibata geçecekler.

• sanırım dusunmuyorum kanks

1|0
    0|0
  • Sen bagısladin mi bagislamadiysan neden

1|0
    0|0
  • Böbreklerin bir tanesini iyi fiyata okutabilirim

0|3
    2|0
  • İmkan yok ki, bağışlayayım.

1|0
    0|1
  • Organ bağışında bulundum... Bizimde başımıza bir kaza gelebilir ya da bir hastalik bizde organ bagisi isterken kendimizi bulabiliriz... Dinen bir sakincasi yok...

1|0
    0|0
  • düşünmem

2|1
    1|0
  • Evet, mutlaka.

1|0
    0|0
  • bugün bağışlayacaktım fırsat bualamadım

1|0
    0|0
  • 18'e girdiğim hafta bağışlamıştım.

1|0
    0|0
  • Tabi düşündüm bir ara işin icinden çıkamadım sonra karar verdim bağislama konusunda gerçi benden birşey alsalar başka biri için çocuk cagiza yazık bana benzer falan

1|0
    0|0
    • 27gün

İşin içinden çıkamadığın neydi?

• 27gün

Yani bir kaç yorum var bununla ilgili ama çok mantıklı gelmediği için araştırmadım.. yakın zamanda bakacağım.. diyaliz merkezine gidip insanların ne durumda yaşam mücadelesi verdiğini görünce ne demek istediğimi anlayacaksın.. islam hoşgörü dini çaresi varken o insanların hayatlarını öyle sürdürmelerini hiçbir vicdan kabul etmez.. Allah hiçkimseyi o duruma düşürmesin acil şifalar versin

• Bağışladım ben var vasiyette

1|0
    0|0
  • kesinlikle evet

2|0
    0|0
  • Organlar benim degilki bağislayayim..

1|0
    0|1
  • Kalbim yok ama benim

1|0
    0|0
  • Bağışlamadım şu an ben kullanıyorum ölünce isteyen alsın :D

1|0
    0|0
  • öldükten sonra kurtların gıdası kabirde curuyecegine bir hayata vesile olacağı için kesinlikle bağışlarım ve saçlarımı berbere bağışlamıştım bir kere saticam diye istemişti demişti organ sayılırsa benimki tabi 😁

1|0
    0|0
  • kesinlikle bağışlayacam

1|0
    0|0
  • Ölene kadar organ bağışlamayı düşünmüyorum ama her 3 ayda bir kan bağışlıyorum

1|0
    0|0
  • Dusunmuyorum bucurr

1|0
    0|0
  • Ya ben bağışlamak istiyorum ama öldükten sonra ama ben ne yapa bilirim yani biryere bildirmem gerekiyormu bilen var mı

1|0
    0|0
    • 27gün

E devlet üzerinden bağışla. Seni çağırıp belge imzalattırırlar. Sen ölüncede resmi olarak sana en yakın kişiden imza ve izin alarak işe yarar organlarını alırlar.

• 27gün

En yakın hastaneye giderek de bağış yapabilirsin tek seferde biter işin

• 27gün

Peki sağolun 😊

• Ölmeden önce evet mutlaka

1|0
    0|0
    • 27gün

bu hafta organ bağışı haftası en yakın hastaneye giderek bir adım atabilirsin :)

• 27gün

Zaten kanimi imha ediyorlar 😂

• 27gün

Yani :)

• Böbreğimi bağışlamıştım

1|0
    0|0
  • Benim ciğerleri alan intihar eder heralde
    Ciğerler duman altı :)

1|0
    0|0
  • kan bağışını tavsiye ederim kan yeniden oluşur fakat organa kıyamıyorum ben geri gelmiyo , isteyen ben öldüktrn sonra herşeyimi alsın nası olsa ölmüş olcam

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    58

Kızlar Ne Diyor 81

• Evet bağışladım. Organlarım mezarda çürüyeceğine, canlı bir insanda hayat bulur. Hem sevap hem de aileler mutlu olur.

2|0
    0|0
  • Bununla ilgili bir kağıt imzaladım zaten beyin ölümüm gerçekleştiği an tüm organlarim bağışlanacak ayrıca bitkisel Hayat yani komaya gidersem 3. ayin sonunda makinadan çekilip organlarim alınacak

1|0
    0|0
    • 26gün

Toprağın altında curumesindense hayat kurtarsin onlarca bekleyen insan var onlardan biri biz ya da sevdiklerimizde olabilir ve bunu yapmaliyiz bence

• Bağışlamayı düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Bağışlamak isterim fakat ailemin de fikrini mutlaka alırım. Kan bağışı da yapılabilir daha iyi bir seçenek olarak.

1|0
    0|0
  • Bağışlamayı düşünüyorum

1|0
    0|0
  • bağışlayacağım tabiki benden sonra kime lazımsa onun olmalı herkes bağışlamalı bana göre tabi kendilerine kalmış.

1|0
    0|0
  • organlarımı bağışlayamam çünkü bende bir transplant hastasıyım ama birinin bunu unutmaması çok güzel :D

1|1
    0|0
    • 26gün

biraz yorumlara göz gezdirdim de ne kadar çok cahil insan var. Ya kulaktan duyma ya da ordan burdan okuma ile yapmayacağım diyor. Tamam kimse bunu yapmak zorunda değil fakat bir şeyi desteklemiyorsan onu karalamaman da gerekmez mi

• 26gün

sorun ve farkındalığın için tekrar teşekkür ederim :) iyi geceler :)

• 26gün

Güzel sohbetin için bn teşekkür ederim :) iyi geceler

• 1|1
    0|0
  • bağışladım zaten kartım da var ailemi de uyardım çünkü onların rızası olmazsa almıyorlar. birkaç kişiyi de teşvik ettim hatta

1|0
    0|0
  • ben öldükten snra butun organlarmn alınabilmesi için imza attm toprak olup curuyecgne birilerine hayat versin

1|0
    0|0
  • ya ben cok istiyorum aileme salık verdim zaten sanırım onlar izin verince ben öldükten sonra bağıslayabiliyorum. tembihledim yakınım olan herkesi izin versinler diye.

1|0
    0|0
  • Evet bağışlamayı düşünüyorum.. ben öldükten sonra başka birinin yaşamasına sebep oluyorsam ne mutlu bana.

1|0
    0|0
    • 26gün

Organ bağışı haftası vesile olur umarım ilk fırsatta bir hastaneye başvurabilirsin :)

• İsterim inşallah

1|0
    0|0
  • 18 yaşındayken bağışlamıştım.

1|0
    0|0
  • ben kendiminkini paylasirim cunku hasta olan bende olabilirim bir organa benimde ihtiyacim olabilir caresiz kalabilirim ailem olucem diye kahrolup gozyasi dokebilir bencillik etmemeli bir insan.

1|0
    0|0
  • Sigara alkol kullanmıyorum ak ciğerimden tut kara ciğerime kadar bağışlarım

1|0
    0|0
  • Bağışlamayı düşünüyorum. Ölünce bedenim cürüyüp toprağa karısacak ne anlamı var ki. Organlarım bağışlandığında en azından birinin hayata tutunmasına sebep olacağım ve bir nevi onun bedeninde yasıyor olacağım. Organ bekleyen onca insan var, bir kurtulus kapisi istiyorlar. Hayatinin kiymetini bizden cok daha bilen insanlar onlar. Ölümün kıyısından olup yasamin degerini bilirler. Bir toprağın altinda cürümektense baskalarina umut olmayi istiyorum.

0|0
    0|0
    • 27gün

seni en yakın hastaneye bekleriz :)

• 27gün

malesef ki bn ilgilenemem ailene söyle :)

• 27gün

Sakasina takildim canim, ailem bu meseleyi biliyor zaten, olurda öyle bir durumla karsi karsiya kalirsak hic düşünmeden organ bagışına yönelecekler

• ölünce organlarımın bagislanmasini istiyorum ama yaşarken lazımlar bana en azından ben ölünce belki bir başkasının daha ölümün engellemiş olurum

1|0
    0|0
    • 26gün

Ztn ölmeden almıyorlar :) en yakın hastaneye başvurursan öldüğünde zamanla yarışacaklar

• Ölünce bağışlanmasını isterim çünkü, çürüyüp gidecek eninde sonunda ama bir canın daha yaşamını sürdürmesi beni mutlu eder.

1|0
    0|0
  • Organlarımı en kısa sürede bağışlıcam.

1|0
    0|0
  • Tabi ki düşünürüm.
    Sonuçta diğer insanlarında buna ihtiyacı vardır.

1|0
    0|0
  • ben bağışlamak istiyorum. nasıl şu an en yakınımdan biri hasta olsa organ nakli gerekse bağışlayan kişiye yürekten dua ederdim. ben öldükten sonra çürüyeceğine hayatta kalanlara can olsun.

1|0
    0|0
  • Bağışlarım.

1|0
    0|0
  • bağışlamak istiyorum birine can vermek dünyanın en güzel şeyi olsa gerek

1|0
    0|0
  • Bağışlamak istiyorum

1|0
    0|0
  • Böbrek hastasi. yillardir diyaliz goren bir ananin evladiyim. annemim bir organa ne kadar muhtac olduğunu gozlerimle goruyorum ben. tabiki bagislicam. toprak değil can olsun🌱

1|0
    0|0
    • 26gün

Organlarimizi diyelimki bagisladik. Devlet size bunu paraylami satiyor yoksa sadece ameliyat parasimi aliyor

• 26gün

@06Atakulee06 herhangi bir hastaneye gidip organ bagisinda bulunmak istiyorum diyorsunuz. size form doldurtuyorlar. bilgilerinizi onayinizi alıyorlar kart verecekler size organlarini bagislamistir diye. basit. bu kadar :)

• 26gün

Teşekkür ederim yapacağım bunu :)

• Bağışladım

1|0
    0|0
  • ölürsem eger vasiyetim tüm organlarimin bagislanmasi

1|0
    0|0
  • Bağışladım

1|0
    0|0
  • Organlarımi bağışlamayi düşünebilirimm.. Öldükten sonra bir anlamı kalmicak zaten

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    51
Yükleniyor...