Ailesorunlari-yardima ihtiyacim var?

Arkadaslar cok canim sıkkın lutfen yardim edin
24 yasina giricem ve cok problemli bir ailem var.
Babam Denen insan cok duzensiz, sagda solda gezen, parasini oraya buraya harcayan hep kumar ve duzensiz isleri yuzunddn borc batagina girdi , hem bankalara hem baska insanlara borcu var ama calistigi halde dogru duzgun umursamiyor ve kendisi icralik. Icralik oldugu icin ev borcumuz asiri yuksek oda annemin tum maasi evin borcuna gidiyor. Brnde maddi destekte bulunuyorym. Bu Babam Denen Adam bizi ocak ayinda terketti Tum herseyi bize birakti , yillar boyu anneme bize bu problemleriyle kavgasiyla eziyet yapti. Ve gittikten sobra ekmek elden su gölden olmadigi icin geri dönmek istedi.
basta kimse izin vermedi annemde cok kararliydi bosanmak icin ama gel gör ki 2ay önce evsizim barksizim diye geri geldi. Nerden geldi Serefsiz bilmiyorum ama bunca sene ve okadar seyden sonra kararli olan Annem degisti.
Ve kac sefer tartistim kararindan degismesi icin ama bana ve kardesime formalite dvam ettiklerini zamana ne biraktigni söyledi. Okadar sey yasandi daha öyle igrenc bir insani sevdigni Anlamiyorum. Bide benim ev borcunu almami istiyolar ki ev borcu dussun ama ben Bunun o Adam evden giderse yapicagmi söyledim cubku brnim vazifem degil babamin keyif borclarini ödemek ya da benim sorunum degil aileyi kurtarmak. Dun aksam annemle artik oyalamaktan vazgec bu Adam seni kandiriyo dedim (hala gec saatlere kadar disarda geziyo Adam ) zoruna gidiyor böyle diyince ama ben hayatimda durust bir insan olarak yasamak istiyorum. Annemle ayri odalarda kaliyolar , demin kapi ses duydum gittim annemin yanina ve ne gördum o adamla Yatiyor. O Adam geldiginden beri supheleniyodum bugun gözlerimle gördum Nefret ettim insanliklarindan.
Ev borcunu almamaya karar verdim ve kendime baska ev bakmayi dysunuyorum. Bunlarin yuzunddn piskolijim cok bozuldu artik canima tak etti. Siz böyle durumlarda ev borcu alirmiydiniz?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• ev borcunu tamamıyla üstüne alma sakın. belli ki bir işin var çalışıyosun git kendi hayatını kur kendi yağında kavrulursun. ancak devamlı bir işin var mı yoksa öncesinden biraz birikim yapmaya calış zor günlerin için geri dönüp gitmemek için. kardeşin abin ablan var mı varsa onlar ne düşünüyo

0|0
    0|0
    • 1ay

Annemle beraber almami istiyolar bende Babam Denen Adam bizi terkettinde olabilicegni dedim hatta ozaman maasim azdi olmadi iyikide olmamis. Buyuk kimsem yok akil alabilicegim, akranalardan vs uzak yerde yasiyoruz tek annanemle bazen telde konusurduk oda Annen ne yapicagni Bilir ustune gitme diyo badka bisey demiyo. Bende annemi uzme merakinda degilim ama Anlamiyo.. ben her ay duzenli yardimda bulunuyorum (buna mecbur hissediyorum cunku onlarla yasiyorum ve annemin bes kurus parasi kalmiyo ev borcu yuzunden)
      Bugune kadar ne söz verdilerse hic birini tutmadilar yok ben annemin evindeyken parami biriktiriyim istedigmi yapiyim ama icraata annemede veriyorum her ay oda evin masraflarina , yeme icme vs onlara gidiyor

• 1ay

Evt haklisin oyuzden kendimi suclu hissetmicem ama iste tum maasi ona gidiyor, ben kefil vs olsam daha dusuk ödicek elinede para kalicak ama bulasmamak gerek

• 1ay

pek anlamadım aile içinde kefillikte bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum senin üzerine bişeyin var mı nasıl düşer ki borç kefil olunca özelden yaz istersen bir

En İyi Kız Görüşü

• Bence de al bir ev işin düzenliyse öde kendi borcunu ailen aile gibi değil menfaatçi boşver onları sana fayda vermezler onlardan uzakta yaşa muhattabın az olsun

0|0
    0|0
    • 1ay

Isim duzenli maasim iyi annemle kardesimi cok seviyorum ama annemden bu durumlardan dolayi her seferinde soguyorum. Millet ne der bilmem ne bide koca sevgisi yuzunden biktim usandim. Sonra uzuldugunde benle kardesime gelip aglicak ondan sonra ben böyle olsun etsin istemedim bos laflar. Kac sefer söyledim Biz kendimiz yolumuza bakalim ben maddi manevi hep varim diye ama yok hic bir degisiklik yok. Nasil formalite evlilik onu Anlamiyorum, borclar bilmem ne var diye onu bahane ediyo ayrilmamak icin, istedigi kadar namaz kilsin yinede cesur ve Adam gibi Adam degik benim Annem.. ama biraz saglik problemleride var ben gidersem ona bisey olur diyede korkuyorum.

• 1ay

Ne alaka kullanılmak hoşuna mı gidiyo

• 1ay

Hyr tabikide
      Konusucam dicem almicagmi

Erkekler Ne Diyor 8

• Kardeşim Allah Yardimcin Olsun yinede sakin düşün. Ev borcunu ustune alma ama unutmaki onlar annen banan senin 😌

0|0
    0|0
    • 1ay

Cok tesekkur ederim ama inan artik saglik felan kalmadi surekli bu durumlardan kendimi cok kötu hissediyorum , anlatacsk kimse yok. Annem Babam Evet ama benim hayatimi yakma pesindeler, ben bugun belki ev almicam ama belki 3-4 sene sonra almak isticem ozaman nolcak... neymis ozamanda annemle Babam alirmista bilmem neyde anneme göre. Adam borclarini ödemiyo bide Icralik , bugune kadar ne almislarda bide beni kandiricaklar ilerde ev alicam diye

• 1ay

Haklisin ama artik dayanamiyorum gercekten. Su ya da gelfim cocuk gibi aglatiyolar beni. Bana deger verdikleri felanda yok, her ay hep para veriyorum yani sorun sadece o degil ama annemin kafasini Anlamiyorum herzaman affediyo ondan sonra ortada kaliyo

• 1ay

İstersen ozelden Konusalim?

• Yazdıkların anlaşılmıyor ev borcu dediğin nedir ev mi aldınız üzerine borç vs almamanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • 1ay

Evet 2010da ev aldik Babam Denen Adam pis isleri kumar o bu borcunu evin ustune aldi sonra Icralik ve kara listelere girdi. Yani bir kac sene ev kredisi falan alamaz Babam. Annemde Tum maasi evin borcuna gidiyo, Babam Icralik oldugu icin baska banka daha ucuz ev kredisi vermiyor. Onlarinda amaci ben okulu bitirdigimde annemle beraber borcu alip ödemeleri dusurmek. Basta tamam demistim ama bakiyorum hep bir beklenti ve benim sorumlulugum degil diyorum. bir au öncesi ben nolucam dedim adamlar resmen tavir yapti bana ney ev almak istedigimde onlarda kefil olurmus vs
      Bende kendi evinizi hallettiniz bana ev alicaksinuz Sanki dedim

• 1ay

Şu an evlenme falan söz konusu degil ztn kucuk yasta evlilik dusunmuyorum. En iyisi birikim yapmayip o islerede karismamak

• 1ay

Yaşın evlenmek için çok küçük değil ama istersen düzenli bir işin varsa evini ayır

• girsin bir işe calışsın ödesin borcunu sonuçda karı koca bunlar olması gereken bu zaten

0|0
    0|0
    • 1ay

Calisiyolsr Zaten ama dedigim gibi baba duzensiz ise illa arabasiyla gidicek luksunden öduncv vermiyo verdigi annemede fazla degil. Ben artik eve para vermemeliyimiyim? Igreniyorum bu insanlardan , yeme icme icin gider kendim alisveris yaparim ama biktim bu durumdan

• adamla yatıyor derken yanyana mı yoksa?
    neyse bu işin tek çözümü kardeşlerin yoksa evlen mumkunse ailemden bir kaç şehir uzakta yasa

0|0
    0|0
    • 1ay

Ailemle yasamak istemiyirum diye hemen her gördugumle evlenicek degilim.
      Bildigmiz yatiyor..
      Kardesim var erkek 17 yasinda
      Kendi evimi bulup tasinmayi dusunuyorum artik baska bir care bulamiyorum
      Kac sefer konustum annemle ama yok iyice Onun esiri olmus

• 1ay

Tamam nasil uygun görüyor isen öyle yap

• 1ay

Eyv

• hayir

0|0
    0|0
    • 1ay

Icimdende gelmiyor ztn cunku o adama yardim etmis oluyorum , bu evde artik yasamak isyemiyorum hayatta bildigim dogrular yanlis oldu resmen annemin mantigi bana göre degil cubku eski kafasi var

• 1ay

Cok tskler yardimin icin Allah razi olsun. Haklisin dedigni yapicam biriktirmeye basladim insallah bu sorunlards cözulir... Annem iste kefil olursam eve daha az para ödeyecegni ve bende eve maddi destekte bulunmamam gerekicehni söyledi ama yinede Bulasmamak en iyisi gibi

• 1ay

senden de arkadasim. Zaman zaman biraz sabir duzelecek hersey merak etme

• en cok problemn ne

0|0
    0|0
    • 1ay

En cok problem annemin saf olup kendince iyilik etmesi tum aileye. Baba denilecek insanla benle kardesim muhattap olmuyo ama bize bisey yapmasa bile duzensiz, aldigi borclari kimseye ödemiyo. Bizi baskalarina karsi utandiriyo , luksunden vazgecmiyo sinirlincede agzina geleni sayiyo

• 1ay

babadr atsa atlmaz satsan satlmaz ama fazla takma sen de kafaya

• Konşblrz istersn

0|0
    0|0
  • Ya annen çok gevşek davranmış babadır diye her haltı es geçilemez kesinlikle alma başka eve geç

0|0
    0|0
    • 1ay

Hep öyle oluyo, hep Babam bir pislik yaptigimda uzuluyo agliyo kiziyo ayrilicam diyo sonrada ailemiz yikilmasin millet ne der korkusuyla bir bk yapmiyo

• 1ay

Benim özelime yazar mısın

• 1ay

Yazilmiyo gizli oldugun icin

Kızlar Ne Diyor 2

• almamalısın

0|0
    0|0
    • 1ay

Evet Bencede ama almazsam kötu bir evlatmiyim yani beni kandirma pesindede okabilirler
      Hem okadar kötuluk yapan adama neden yardimci oluyum

• 1ay

Anliyorum seni Canim sana özelfen mesaj atmaya calistim ama olmuyo

• 1ay

Mesajlarimm kapalı evet

• Almam

0|0
    0|0
    • 1ay

Sen neden almazsin Peki? Mesela annene acidigin icin almazmiydin ne kdr kizsanda?
      Yani Benim durumumda olsaydin

Yükleniyor...