Neden hafta sonu tatili Persembe cuma ya geri cevirmiyolarki?

Bizim için cuma günü hayirli diger dinlerin pazar neden biz onlara uyuyoz da onlar bize uymuyo ya da herkes neden kendisine uyani yapmiyor

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ülkeler dev şirketlerdir diğer şirketlerin çoğunun kapattığı saatte açıp onların açık olduğu saatte kapatırsan onlarla ticaret yapamazsın.

1|0
    0|0
    • 1ay

Peki inanç?

• 1ay

Bizim de ülkemizde işçisinden siyasetçisine insanlar işini iyi yapsa, yolsuzluk ve torpil yapmasalar, ülke çıkarlarına biraz önem verseler ülkemiz güçlü olurdu ticaretin yarısını kontrol ettikten sonra istediğin zaman dükkanları kapatıp açabilirsin. Özgürlük zaten başka ülkelerde de sıkıntı tabi bizde daha fazla sıkıntı ama bizdeki tatil konusunun pek de özgürlükle alakası yok daha çok dünyadaki yetkimizle ilgili ki o da baya bir düşük

• 1ay

Ben ticaret yapacam belli bir sure sonra kafama koydum pazar degil cuma kapatacam işyerini degistiremezsem bile safim belli olur

Kızlar Ne Diyor 1

• Çünkü dünyada öyle ve iş sektörünü falan etkiler.

0|0
    0|0
    • 1ay

Peki senin inancin nerde kaliyor hadi inanmayalar içinde senin buyuk devlet demen için ozgur olman ve isteklerin nerde kaliyor

• 1ay

27 mayis 1935 yilinda cuma gununden pazar gunu olarak degistirilmiş yani osmanli zamaninda ve hatta cumhuriyetin baslarinda cuma tatildi sonradan degistirilmiş

• 1ay

Ben hem dini hemde ulkem icin kuçuk dusurucu olarak goruyom bizim hafta sonu tatilimiz neden baska ulkeye endeksli olsunki

Erkekler Ne Diyor 1

• Cuma günü hayırlı gün de, salı çarşamba perşembe hayırsız gün mü.

0|0
    0|0
    • 1ay

Cuma günü muslumanlara bayram olarak adanmiştir nasil diger dinlerse pazar aini varsa bizde de cuma namazi var diger gunlerde hayirli ama cuma birazdaha hayirli

• 1ay

AAnladım. Evet doğru.

Yükleniyor...