Öğretmenler maddi durumu yetersiz öğrenciler için neler yapar?

Yıl 2016 gelişen ülkemizde bitmeyen bir utanç daha.

Maddi durumu yetersiz montsuz, kışlık ayakkabısız okuyan öğrenci yaramız hala kanıyor.

Duyarlı öğretmenlerimiz sosyal medyadan yardım topluyor arada bizler çevremize el atarken niye bitmiyor bu durum hala?

0|1
2|27

En İyi Erkek Görüşü

• Biz okulda sosyal yardımlaşma Fonu oluşurduk tüm öğretmenler her ay o fona bağışta bulunuyoruz. Sınıf öğretmenlerinin gözlem be doldurduğu formlarla çocuklarımıza giyecek yardımında bulunuyoruz. (O iş bitmez toplumumuzun yarası kabuk bağlamaz)

1|0
    0|0
    • 1ay

Ne güzel bir adım Allah razı olsun darısı tüm ihtiyaç sahibi çocukların başına

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü önemli olan yokluk değil neden yokluğun olduğu

1|0
    0|0
    • 1ay

sömürücüsü cok gozü doymayan köpekler

• 1ay

yani acı gercegimiz hayirlısı deyip bekliyoruz.. film izlemeye devam

• 1ay

Teşekkür ederimm

Erkekler Ne Diyor 26

• Malesef her cuma camilerden sürekli adını bile bilmediğimiz ülkelerin cami yapımına yardım toplanıyor. Tamam toplansında, bari ayda bir haftada camillerden, bulunduğu bölgenin okulundaki çocukların bu tür ihtiyaçları için yardım toplansa olmazmı? En azından montsuz, ayakkabısız çocuk kalmaz.

1|0
    0|0
    • 1ay

Cidden güzel fikir ki dinimiz de öğrencilere yardımı destekler

• 1ay

Bir şeyler yapılmasını beklemek yerine yapmak işte bütün mesele bu çok doğru bunca yanlışı bir yerdrn düzeltmeye başlamalı evet

• 1ay

Haklısın.😊

• Neden bitmez biliyor musun? Çünkü zenginlerin gözü doymaz.
    Sadece zenginlere dönen dünya, hiç bir zaman fakirler için dönmedi
    YOKSULLUK SINIRI diye bir şey vardı ama
    ZENGİNLİĞİN SINIRI YOKTU

1|0
    0|0
  • Bu durum, öğretmenlerin yardım toplamasıyla çözülebilecek bir durum değil. Devletin ciddi anlamda bu konuya eğilim göstermesi gerek. Ülkenin çoğu yerinde yoksul insanlar var, birazcık ülkenin boş gündeminden gelecek nesil gündemine dönseler iyi olur. Ama tabi öğretmenlerin yaptıkları bu çalışmalar boş değil.

1|0
    0|0
    • 1ay

Mesela burda ya da ülke genelinde kampanya başlasa hiç değilse tek bir çocuk bile böyle kalmasa sokaktakiler ayrı yara zaten

• 1ay

Yani aslında sadece bu konuyla ilgilenen bir STK yok. Genel yardım kuruluşları var ama tamamen öğrenciler üzerine çalışan bir STK'nın olması da işe yarar.

• 1ay

Biz yandık çocukları kurtarsak

• Aranızda para toplayıp önce öğretmenlere yardım etmelisiniz. Emeklerinin karşılığını alamıyor ki insanlar. Bir ücretli öğretmenler var ki resmen köle gibi sömürülüyorlar. Ülkemizin ayıbı tabi

1|0
    0|0
  • bence hiç bişey yapmıyorlar

1|0
    0|0
  • bilinçsiz üreme.

1|0
    0|0
  • malesef vatandaşlarımız oldukça eğitimsiz. aile planlaması ve kişisel gelişim konusunda destek olan bir ülkede değiliz.. bazen lanet ediyorum ama elimdende pek birşey gelmiyor :s

1|0
    0|0
  • suriyelilere yardım edene kadar kendi halkımıza etseydik böyle olmazdı hepsini kesesim var

1|0
    0|0
  • Halen istenilen bağışçı kitlesi yok ne yazık ki. Halk o ses Türkiye tarzı programlara sms atar anca.

1|0
    0|0
  • 1. sınıfta defterim bitince ders arasında defter kalem alan öğretmenlerimizi özledik

1|0
    0|0
  • Yardim toplar yardimci olur ne olacak

1|0
    0|0
  • onlara para verirler

1|0
    0|0
  • Neden Turk erkekleri , kızları zayıf , miyon tipli eskiden dev gibiymisler işte bunlar hep maddiyat

1|0
    0|0
  • elinden ne gelirse

1|0
    0|0
  • Acı bir tablo

1|0
    0|0
  • neler yapmaz ki?

1|0
    0|0
  • Ellerinden geleni yaparlar iyi öğretmenler.

1|0
    0|0
  • yardım toplar,

1|0
    0|0
  • Fakir olmak utançlık mı

1|0
    0|0
    • 1ay

Fakir olmak değil bir çocuğun öyle kalması 80 milyon kişiyiz 15 20 milyon çocuktan dar gelirli birkaç milyon çocuğa sahip çıkamaz mıyız? PAra değil kastım insanligimiz çocuklar bunları omurlerince unutmuyor bir de

• 1ay

Bu konuda toplumumuz gayet duyarlı siz öğretmenlere düşen tespit edip gerekli mercilere bildirmek

• Benim yollarımda bişey yaptıklarını görmedim

1|0
    0|0
  • bu yeni bir olay degilki türkiyenin acı gerceği yoksulluk bitmez bu ülkede sömürücüler olduğu sürece

1|0
    0|0
  • yardımmm

1|0
    0|0
  • Oof of :(

1|0
    0|0
  • Yardımcı olmaları lazım.

1|0
    0|0
  • Baba basvuruyorlar 😉

1|0
    0|0
    • 1ay

Baba değil bana SYDV ye böyle sorunlarınız varsa çalışan arkadaşlar gerekli yardımlarda bulunacaklar iyi geceler

• 1ay

Allah razı olsun

• Hayat şartlarının ağırlığından :( eski Türk sinemaların konusu da hep bunlardı. Bence bazıları yabancı filimleri brakıpta yerli eski filimlerini izlesinler belki vicdanları sızlar.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Öğretmenler tatil peşinde koşturmaktan başka bir şey yapmıyor, ota boka tatil. Belli kısmı hariç

1|0
    0|0
Yükleniyor...