Evet soruyorum size insanlıkmı önem icra-ı arz eder dinmi?

Bariz ortadadır insanlığın hali zira insanlar aşağılık bir varlık olmaktan bir vaz geçemediler neden acaba günümüzde insanlar dini kulanıyor ve dinsizler bundan kendine pay cıkarıyor, bana diyeceksinizki hey pesimist sendeki bu celişki neyin nesidir. sual edeyim felsefik olarak büyük balık küçük balığı yutar anlayışıyla geçti vakti zarlar kimi dini kulandı baskı yaptı kimi dinsizliği ile meşrulaştırdı, insanlık olmadan din olamaz din olmadan insanlık olmaz felsefesini benimsiyorum ve kısa bir not: Adaleti olmayan dünyada adaleti sorgulayacak kadar aptal değilim?

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• Öyle oldu ve böyle de devam ediyor.
    Bazen öyle seyler duyup görüyorum ki gerçekten insanlığı bırak kendimden soğuyorum..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• burada yapmaya çalıştığın şey eğer insanlarla fikirlerini paylaşıp fikir alış-verişinde bulunmak ise daha sade ve anlaşılır yazmalıydın. Eğer içini rahatlatmak ve aptal insanlara içinden geçenleri belirtmek ise tebrik ederim ama bu felsefe değil.

0|1
    0|0
  • Su ulkede herkes dini yaşasaydı insanlikdan bahsediyor olmazdik.

0|1
    0|0
  • Resulûn dinidir..

0|1
    0|0
  • Bu dünyayı yaratan Allahtır adaleti de koyan o dur zaten sen Allah'ın adaletini sorgulayamazsın ama yok da sayamazsın demem o ki kardeşim bir daha bir şey yazarken laf olsun için değil de bildiğin için yaz unuttuğun şeyler olabilir...

0|1
    0|0
  • ınanclı bır adam ınsandır zaten yanı merhametlıdır ıyıdır dıye dusunuyorum

0|1
    0|0
  • insanlik

0|1
    0|0
  • Allah herkese akıl fikir vermiştir, bizim dinimiz de zormala yoktur. Ha hiristiyan ha ateist hepimiz Hz Adem Ve Havva annemizden geldik dünyaya herkes müslüman olarak doğabilirdi ama bu durum insanlığın yok olmasını yani bilinmemesini sağlardı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Kardeşim, dinine gerçekten kalbi ile bağlı olan bir insan zaten insanlık yönünden de üstün bir seviyededir.

0|1
    0|0
  • Din tabiki de...

0|1
    0|0
Yükleniyor...