ABD'den Vatan topraklarina türkiyeye dönmelimiyim?

İyi gunler americaya ailemle ben 18 yasındaken geldik Şu an 27 yasindayim dönmem dogru olurmu sizce Turkiye son 10 yilda çok gelisti deniyor yani yaşam standartlari guzelmis
Dun biriyle konustum Turkiyede calisma hayati yasam vs bir cok alanda abdden iyi dedi dogru ku biraz anlatirmisiniz
Simdiden tesekkurler

0|0
5|22

Erkekler Ne Diyor 22

• çalış şartı çok mu iyi asdskdsaşlksşdkaşskdasşdkşsa
    ulan özel sektörde seni 10-11 saat çalıştırıp 2000 tl verirler onuda geç verirler asgari ücret 1300 tl isttanbulda en boktan muhite ev kiraları 1000-1500 tl benzin 5 tl toplu taşıma bir yere arabayla gitmekden daha pahalı =D yiyicekler pahalı en dandik sigara 6-7 tl den başlıyor alkol fiyatları yüksek he diyorsan illa ben gelicem en fazla 1 ay dayanırsın her türlü iddasına da girerim yabancı ülkede uzun süre yaşıyan ne kadar insan tanıdıysam türkiyede yapamıyor

2|1
    0|0
    • 1ay

Bana biraz anlattilar da boyle seyker solememislerdi

• 1ay

1000 dolar 3000 tl ediyor türkiyede 3000 tl ye anca hurda araç alırsın onada binemezsin sanayiden çıkamazsın reis en az 15 bin tl üstü bir para harcaman lazım 2. el bir araca her sene de nerden baksan 1000 tl ye yakın bir vergisi muanesi var plu var cardı var curdu var bizde 1400 motor küçük bir araç var yıllık masrafı 1000 tl civarı ki bu olay araçtan araca değişiyor bak video ya https://www.youtube.com/watch?v=pEwL8W_M9GI

• 1ay

sonuna kadar izlersen çok sevinirim =)

• Saçmalama.. Biz plan yapıyoruz seneye Amerika'ya gitsek çalışma izni falan için neler yapmak lazım diye..
    Burada şu an çok büyük bir kriz var, 2017'de çok daha fazla büyüyecek. Ülkede internete bile giremiyoruz, çünkü devlet izin vermiyor. Her ay bir yer patlıyor, sebebi de siyasi çakışmalar..
    Yine de sen bilirsin. Ben şahsen bıktım usandım bu ülkeden, dükkanları satarsam kesin gidiyorum. Sen kurulu düzeni bırakıp eziyet çekmeye buraya gelmek istersen, kim ne karışır...

1|1
    0|0
    • 1ay

okadar kotu yani

• 1ay

Yani ingilizcen nasil?, teksas da yarismalar oluyor eger basarili olursan ABDde iyi bir kariyere başlangıç için bir firsat yakalamis olursun

• 1ay

Hımm fena değil, biraz pratik yapmam lazım ama köreldi kullanmadıkça..
      Müzik üzerine mi yarışmalar?

• Burası vatan hainiyle dolu sen yanlış yerde soruyosun bu soruyo :)

2|1
    0|1
  • kandırmışlar seni :D tipik ülkemizi övme hareketi tamam anlıyorum ama gerçekleri konuşacak isek o iş öyle değil.

amerikadan daha iyi şartlarda yaşayacağım türkiye de diye geliyorsan gelme derim ben

1|0
    0|0
  • yani iyi sayıla bilir. lakin politika biraz kötü. 3 sene daha kal sen orada

1|0
    0|0
  • gelmezsen gelme 😊

1|0
    0|0
  • Burası bildiğin tımarhane, gel bir iki ay takıl, Amerika'ya geri kaçarsın.

1|0
    0|0
  • Hiç te bile rağbet gören bir işin yok ise sürünüyorsun malesef

1|0
    0|0
    • 1ay

Bilgisayar muhendisiyim nasil turkiyede kotumu

• 1ay

Yani bilmiyorum yabanci ulkede yasamak cok zor ve skildim artik hayat sartlari burada da kotulesiyor artik eskisi gibi degil

• 1ay

Alışmanız zor olur yine de siz bilirsiniz

• Orada işin nedir? Meslek yani? Ona göre yorum yapalım ayrıca ne mezunusun?

1|0
    0|1
    • 1ay

Bilgisayar muhendisiyim

• 1ay

Hmm. Maximum 8000 tl ye kadar kazanırsın. Tabi iyi bir geçmişin varsa. İstanbul'da otursan 1500 kira olsa sana temiz 6500 kalıyor. Düşün öğretmenler 3000 civarı alıyorlar ve jiplere biniyorlar. Sen kendi keyfini düşün

• Gel sen geeelll

1|0
    0|0
  • gelmeyin gelmeyin.. biz göğüsleris bombaları.. ;)

1|0
    0|0
  • dönme

0|0
    0|0
  • İşini ayarlamadan gelme yoksa pek iyi değil türkiye

0|0
    0|0
  • Dönme

0|0
    0|0
  • haberleri okumuyormusun? nasıl iyi Türkiye? ekonomi uzatmaları oynuyor, terör o biçim, bilmiyorum ki. uzaktan öyle görünüyor demek.

0|0
    0|0
  • don ne olur don

0|0
    0|0
  • TÜRKİYE gibisi yok cennet vatan cennet elin gavurunda ne işin var ata toprağın gibisi var mı

0|0
    0|0
  • gel de gör ebeni tersinden

0|0
    0|0
  • Tramp kovmadan gel bence 😂😂

0|0
    0|0
  • ABD yaşadığına göre çok iyi İngilizcen var iyi bir üni okuduysan güzel işler bulabilirsin

0|0
    0|0
  • dönme kankı

0|0
    0|0
  • Kardeş aç oecd verilerine bak Türkiye kaçıncı sırada yer alıyor

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ya salak mısın kanka
    Sakın gelme

0|0
    0|0
  • insanin vatani gibisi yok..

0|0
    0|0
  • Bende amerikaya gitmek istiyorum sende turkiyeye gelmek 😂

0|0
    0|0
  • Kendi bileceğin şey. aptalca sorular sormayın

0|0
    0|0
  • abd konumun işin ne düzeyde

0|0
    0|0
    • 1ay

Bilgisayar muhendisiyim

• 1ay

hiç gelme buralara. bak ne güzel mühendissin. zaten ülke karışık bir de burada verdiğin emeğin karşılığını bulamazsın arkanda dayanacak dayın yoksa.

• 1ay

Yani vazgecmeliyim?

Yükleniyor...