Türkçülük nedir?

Türkçülük nedir? Bu insanlar kendi ırkı dışında herkesin ölmesi gerektiğini ya da ikinci sınıf muamele görmesi gerektiğini mi savunur? Bu fikir ne zaman ortaya çıkmıştır? Türkçü olmak için ırk olarak Türk mü olmak gerekmekte yoksa ne olursa olsun kendini Türk olarak hisseden insanlarda mı Türkçü olabilir?

Güncellemeler:
1ay +++++
1ay Güncel

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Ben hiçbir ırkın diğerine bir üstünlüğünün olabileceğini kabul etmiyorum. Türk olsam dahi bu bariz hakikat değişmez. Üstünlük ancak insanlık meziyeti ile kendisini gösterebilir.

0|1
    0|0
    • 1ay

Bende bu düşüncedeyim ama Türkçülük fikrini benimsemiş insanların yaşları hiçte öyle ufak değil. Tabi ki ufak ve özentilikten başlayanlarda var ama yaşça büyük insanlarada rastladım. Bu insanların bu fikri neden benimsediklerini, bu fikrin nasıl ve ne zaman ortaya çıktığını merak ediyorum açıkçası.

• 1ay

Rica ederim.

Konuyu ehlinden okumak her zaman tek doğrudur.

• 1ay

@iştekuzukuzugeldim Özünde ırkçılık zaten içi boş bir olgu.(Burada vatanseverlik kavramını ayrı tutuyorum. Yani farklı dillerde de nationalism, racism, patriotism ayrı ayrı kavramlar zaten.) Mesela bir insanın A ülkesinin değil de B ülkesinin ırkçılığını yapmasının tek nedeni sınırın B ülkesi tarafında doğmuş olması.

Kızlar Ne Diyor 2

• Türkçülük kavramı etnik ırk değil vatanını sevmek ve onun ilerleyişini istemektir Neden insanlık değil de millet olgusu dersen insanlar birilerine yaklaştıran unsurlar ile birlik olur dost olur Çoğu insan bunu yapamadığın da ülkelerin ne hale geldiği orta da

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben vatanımı seviyorum, ülkemin ilerlemesini istiyorum ama ben Türk değilde Kürt veyahut Arap olsaydım ne olacaktı. Yani demem o ki Türkçe değilsem veya Türk değilsem bu benim vatanımı sevmediğim anlamına mı geliyor? Gerekli araştırmaları yaptım ve Türkçülük fikrinin en doğru fikir olduğuna inandım diyelim başka ırklara ve bu fikri benimsememiş insanlara yaklaşımım nasıl olurdu? Bu fikir ne zaman ortaya çıkmıştır? Türkçü olmak için ırk olarak Türk mü olmak gerekmekte yoksa ne olursa olsun kendini Türk olarak hisseden insanlarda mı Türkçü olabilir?

• 29gün

Hayırlısı dediğin gibi. Bir de ben topu direk siyonizme atacağıma sonuna kadar irdelemeyi tercih ediyorum. Sonuçta siyonizm bir gerçek ve Dünyayı elinde tuttuğu bir gerçek ama şöylede bir acı gerçek var ki Akpliler Chpliler için Dış güçlerin kuklası diyor Chplilerde tam tersini iddia ediyor. Türkçüler her ikisine kılıf uyduruyor. Komünisti, Kapitalisti, Gelecekçisi, yenilikçisi, Sağcısı, solcusu herkes birbirini bu şekilde itham ediyor. Ben Sorgulamayı seven bir İnsanım Ak partinin savunduklarınıda Chp'nin savunduklarınıda, Mhp'nin de Sağın'da solun'da görüşlerini araştırıp irdelemeyi seven bir insanım. Tüm bunları araştırırken bütün görüşlerede eleştirel yaklaşıyorum ki her eleştiri yeni bir soru doğursun sonuna kadar öğreneyim diye.

• 29gün

Bakarsın tüm görüşleri sonuna kadar öğrenirdim ve hiç birini tanımayıp farklı fikirlere yön veririm :D

• Türk ırkını üstün görüyorlar işte alman olsalar alman ırkını üstün görüceklerdi kısaca mantık dışı bir hareket.

0|0
    0|0
    • 1ay

Türk ırkını üstün gördükleri aşikar onu biliyorum zaten. Benim merak ettiğim Bu insanlar kendi ırkı dışında herkesin ölmesi gerektiğini ya da ikinci sınıf muamele görmesi gerektiğini mi savunur? Bu fikir ne zaman ortaya çıkmıştır?

• 1ay

Türkçülere sorsan kabul etmezler bunu ama altında yatan mantık budur ikinci sınıf muamele ırkçılıktır işte.

• 1ay

Savundukları şeyler arasında çelişki var. Türkiyede yaşayan herkesin Türk olduğunu ve Türk olduğunu gönülden söyleyip buna inanan herkesin Türk kabul edilebileceğini duydum birisinden ama internette bir forumu dolaşırken orada da annesi Türk babası Kürt (Melez) olanların yani kanında Türk kanı bulunanların dahi onlar tarafında Türk kabul edilmediğini okumuştum. Ya kendi aralarında anlaşmazlık var ya da inandıkları şeyler çelişkili.

Erkekler Ne Diyor 3

• Eskiden bu ülkeyi karıştırmak için oynandı bu senaryo
    80 darbesini öncesini ornek gosteririm
    Türkçü adam dinine sahip olur adamlar dinsiz Turk nesli yetiştirmek istiyorlar
    Madem o kadar Türkçüler benim , onların ataları 600 yıl , öncesi ıslama hizmet etmiştir bunu söylemezler bu nasıl Türkçülük
    Bu Chp nin mhp deki oyları akp ye kaydirmama planidir

0|0
    0|0
    • 1ay

Bu insanlar kendi ırkı dışında herkesin ölmesi gerektiğini ya da ikinci sınıf muamele görmesi gerektiğini mi savunur?

• 1ay

Güzel yoldasin umarım doğru kararlar verir doğru şeyler yaparsin

• 1ay

İyi dileklerin için ve yorum yaptığın için teşekkür ederim.

• Onu savunanlarin çoğu gerçekte türk bile degiller.

0|0
    0|0
    • 1ay

Bu ağır bir iddia. Peki sorduğum sorular hakkında bir fikrin var mı?

• 1ay

Peki Yorumunuz için teşekkür ederim.

• 1ay

Rica ederim.

• faşizm yeni çıkmış birşey değil, kabilecilik devirlerinden kalma sapık bir fikir

0|0
    0|0
Yükleniyor...