Kadına yönelik şiddetin altında yatan sebep kıskançlık mı?

Evet bilirsiniz ki artık yasal yollardan boşanmak bile sıkıntı oldu kadınlar için. Eski eşlerin çoğu bunu, başka birimi var diye düşünüp kurup kurup, sonunu cinayete kadar götürüyorlar.

Güncellemeler:
1ay ..
27gün Arkadaşlar benimki sadece kıskançlıkmı yatan sebep niye bunu savunuyomuşum gibi yüklendiniz

0|0
18|21

Erkekler Ne Diyor 21

• Ailesinden ne görse onu uyguluyo şerefsizler kendi babaları annelerini dövüyo ya da kendi babalarından dayak yiyolar psikoloji etkilenince aynısını kendileride yapıyolar ezilen ezer herzaman kısır döngü böyle devam eder

1|0
    0|0
  • bir de ülkedeki erkeklerin ciddi bir kısmının erkek gibi hissedememesi. Doğru düzgün bir cinsel hayat olmadan 23'üne gelmiş, sırf seks için evlenmiş ve cinsel arzularını deneyimleyemeden birine mahkum olmuş ve daha kendisi psikolojik olarak bütün olamadan çocuk falan sahibi olup hayatı bitik hale gelmiş bir adam, cehalet ve erkeklik kompleksi de üstüne binince karısını döven bir o çocuğu olur çıkar.

Ülkenin kültürü ve şartları ile alakalı.

0|0
    0|0
  • kadına şiddetin açıklaması sebebi meselesi olmaz..
    karaktersizliktir..

1|0
    0|0
  • Kıskançlık duygusunu bu şekilde bağdaştırmak bence çok yanlış.. O zaman her kıskandığımız bireye şiddet uygulayalım. Bu tamamıyla ben yaparımcıların ve hazmedemeyen bir takım bozukların ego tatmininden meydana gelen bir durum..

0|0
    0|0
  • Çocukluk travması, kıskançlık, yetiştirilme tarzı... O kadar etken var ki tanibu listeyi çok uzatabiliriz. Çocuklara okullarda insanlık eğitimi verilmedikçe, aileler ilgisiz oldukça, yasalar ağırlaştırılmadıkça bu tür üzücü olaylar, ne yazık ki devam eder.

0|0
    0|0
  • hayır değil

0|0
    0|0
  • Dövenin dedesi suçlu. Dede, baba, torun eğer düzgün eğitim almış ve iyi yetişmiş ise bu dayağı önleriz

1|0
    0|0
  • Evet. Saçma ve boş kıskançlık.

0|0
    0|0
  • Kadına şiddet değil insana şiddet diyelim.

0|1
    0|0
  • neden aramak onu normallestırır delıkanlı adam kadınına el kaldırmaz... cekemıyorsan yapamnıyorsan bosanırsın

0|1
    0|0
  • sadece kıskançlık değil

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Aslay ya öyle Şeymi Olur Bence Sen bile Bu Soruna İnanamıyorsun :) oh be kıskancan dövücen yok öyle bir dünya kadınlara kolay kolay vurulurmu be :/

0|0
    0|0
  • kıskançlık değil ş. refsizlik

0|0
    0|0
  • yok aslında dövmek aşırı hoş birşey gerisi işin bahenesi

0|0
    3|0
    • 1ay

marifet olarakmı görüyosun anlamadım

• 1ay

hayır olanı söylüyorum. öyle insanın sınırlarını zorladıkları zaman kadınlar şiddet erkeğin delirmesini önlüyor. muazzam bir haz var orada

• İnsan dövmeden de kıskanabilir.

0|0
    0|0
  • siz de boşanmayın o zaman

0|0
    5|0
  • Hayır gücü yetiyor o da kullanıyor bunu.

0|0
    0|0
  • En büyük etkenlerden biri

0|0
    0|0
  • Eğitim seviyemiz

0|0
    0|1
  • Siz de verin kurtulun nato kafa nato mermer kafa yok ki adami mutlu edemesseniz herseyi yapar sinir krizine bile girer !!!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Kıskançlık aslında çok insani ve kimi zaman yararlı bir duygu. Ama insanlar bilinçsiz. Ne kendilerini bilebiliyorlar, ne de toplum içinde yaşamayı. Sadece, gelenek kavramı altında öğrendikleri cahil bilgilerle yaşıyorlar. Bir kadını incitmeye neden olan tek sebep bilinçsizliktir.

0|0
    0|0
  • Şiddet ahlak seviyesi düşük erkeklere herzaman çekici gelmisdir.. demis Albert Einstein, ne doğru demis..

1|0
    0|1
  • kadını mal gibi görmek var. kıskançlık bu değil. kıskanan insan seven insandır saçının teline zarar gelsin istemez ki.

0|0
    0|0
  • Cahillik ve bencillik

1|0
    0|0
  • Tek sebep bunu yapan karaktersizin şizofren olmasıdır

1|0
    0|0
  • Hayır kıskançlıkla alakası yok kıskanç adam seven adamdır seven adam eşine veya sevgilisine el kaldıramaz! Bu sadece cahillik acizlik ve ozguven eksikliğidir.

1|0
    0|1
  • Gücsüzlük.

Konuşarak cözüm bulamayıp gücünü gösteriyor sözde.

O güc güç değildir git karşına Adam alıp kavga et bakalım.

Güçsüz insan seni! !

0|0
    0|0
  • ben bu görüşü desteklemiyorum. kıskanan insan sevdiği için kıskanır ve seven insan asla karısına şiddet uygulamaz

0|0
    0|1
  • Dövenlerin yetişme kaynaklı olduğunu şizofren olduğunu düşünüyorum ailesinden çevresinden gördüğünü yapan pislikler. normal akıl sağlığı yerinde olan biri hiç bir canlıya şiddet uygulamaz.

0|0
    0|0
  • karaktersizlik ve cehalet dışında bir şey değil

0|0
    0|0
  • hayır cehalet tabiki..

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • hayır kesinlikle

0|0
    0|0
  • ''Şiddet'' kelimesinin çok telaffuz ediliyor olması ve bilinç altına bir virüs gibi yerleşmesi.

0|0
    0|0
  • Ataerkil yapı bence baş sebebi

0|0
    0|0
  • kadina şiddet bacım cocullugudur

0|0
    0|0
  • Kıskançlık falan değil erkeğin davarlığı

0|0
    0|0
  • Sevdiği için kıskanıyor. Kıskandığı için şiddet uyguluyor. Öyle sevgi olmaz olsun. Şiddet uygulayan kişinin psikolojisinde genelde yetersizlik duygusu hakimdir. Şiddet uygulayarak kişiliğini ortaya koyabileceğini düşünüyor. Ve farkında değil ki ortaya koyabileceği bir kişiliği yoktur

0|0
    0|0
Yükleniyor...