Mahkeme uğraşmaz bence?

İnstagramdan kitap satisi yaptim bu ygs-lys kitapları bir tane kiz almak istedi kargoya verdim kitaplari. sonra bu kitaplar tekrar benim olduğum şehre geldi. kiz ben evdeydum gelmedi bana telefon etmediler diyor. kitapları kargodan almak için 30 TL odememiz gerekiyormus. bunu kiz senin odemen gerekiyor öde ve bana tekrar gönder diyo ya da benim sana verdiğim parayi gönder diyor bende parani gonderiyim dedim. ama ATM 5 lira kestiği için 5 lira fazla yatir diyor bana yoksa mahkemeye veririm diyor evet biraz saçma de mi :D bende inat ettim 5 lira fazla yatirmayacagim mahkeme ne der kim hakli tabi mahkeme ugrasirsa boyle bir şey icin. bir de şey var benim kitaplarimda orda kalmis oluyor hem benim kitaplar gidiyor hem de 5 TL fazla odemem gerekiyor kim hakli sizce

0|0
6|13

Erkekler Ne Diyor 13

• bende internet üzerinden satış yapıyorum e-satış kanalım var burda kitabı alıcıyla buluşturmak senin sorumlulugun ama bazende karşı taraftan gelebilecek kötü niyetli hareketleri engllemek için tedbirli olman gerekirdi, gönderim planlamasını doğru yapman gerekirdi. Gönderdiğin gönderinin kargo takip numarısını karşındakinin cep telefonuna mesaj ile atıp bildirmen gerekrdi ayrıca sende internet üzerrinden kargoyu izleyip gönderdiğin kişinin şehrine gittiğinde ordaki gönderdiğin kargo firması hangisiyle o kargo firmasının Dağıtım merkezine telefonla ulaşıp gönderdiğin kargonun orda olup olmadığını teyit alıp ayrıca kargonun son alıcıya günün hangi aralığında ulaşaçağını öğrenip satışı yaptığın kişiye mesajla bildirmen gerekirdi ya da arayarak bildirmen gerekirdi ayrıca bu bildirimi yaparkende ordaki kargo firmasının telefon nosunu karşı tarafa bildirmen gerikrdi ki herhangibi bir şekilde ulaşmazsa kendi ulaşıp alsın diye :D o nedenle o seni dava etmez ama hatalı sensin onun için o 5 TL yolla işi temizle kimsenin ağız tadı bozulmasın ayrıca ödemeleri IBAN üzerinden al sat kesinti falan olmuyor...

0|0
    0|0
  • Parayı falan gönderme evde olsaymış evde olmaması senin kabahatin değil kargonun suçu kargoyu versin mahkemeye

0|0
    0|0
  • sen haksızsın o ödeme yapmış ama alacağını alamamış sonuçta yani mağdur olmuş.

sen kitapları yollasaydın ondan sonra sorun olsaydı anca öyle haklı olabilirdin.

0|0
    0|0
    • 22gün

İyide kargoyla ilgili bir problem ben bana geleni zaten odeyecegim kiza ama 5 TL fazlasini odemem benim kitaplarimda gitti bir de fazladan

• ben hakliyim 😄😄gözümle gormeden parada vermem almamda bazilari salak. ne diyim. 5 lira eksik yolla kapasin çenesini. iletişim bilgisi eksikse bunu eksik yazanin suçu

0|0
    0|0
  • Mahkeme bakmaz

0|0
    0|0
    • 29gün

Emin misin

• 29gün

Peki simdi bana dava açsa benim hangi bilgilerim gerekir çünkü o hakkimda pek bir şey bilmiyor

• 29gün

Ya 5 liralık davalara mahkeme bakmaz çok çok hakem heyetine gider , ya önemli olan dava değil hak meselesi , günaha girip girmediğin konusunda emin ol bence anlasin gitsin yani değmez kul hakkına ne senin için ne de onun için

• Hayır almak için kızın ödemesi lazım 30 TL yi gelmedi ise kargonun sucu kız gidip almalı...

0|0
    0|0
  • Karşı taraf haklı uğraşırsadaa istediğini alır sen bunun satışını yapıyorsan bu tip olacak durumlarıda üstleniyorsundur demektir

1|0
    0|0
    • 29gün

Ama belki de o evde olmadigi oiçinkargogeri dondu

• 29gün

tamam kargo evde olmasa bile sadece şubeye geri gider ve kişiye kargonun geldiğine dair mesaj gelir tutupta kargocular kafasına göre geri gönderemez extra bir durum olarak eğerki parayı ne kadar yatırdıysa okadar yatırmak zorundasın çünkü o insan sana güvenip bişeyler yapmış inat etmekle alakası yok müşterimemnuyeti kendine yapılırsa ne kadar hoşnuz olursun onu düşünüp ona göre yap

• karışık bir durum :D

0|0
    0|0
  • Senin vermen lazım. Hukuksal açı bunu der.

0|0
    0|0
  • Ben vereyim susun.

0|0
    0|0
  • Ver de mahkemeye boşver

0|0
    0|0
  • Gitsin 😊

0|0
    0|0
  • ahahahaha soruya bak ya :DDDDDDDDDDDDD

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kargo şirketinin hatası. Arayıp eve en yakın şubeye bırakmaları gerekir ki alıcı oradan temin etsin müsait olduğunda.

0|0
    0|0
  • Yurtdışında yasıyorum mahkeme böyle şeylerle ilgilenemiyor bizim burada. Sonuçta ispat edebilcegi birsey yok.

İnternet alışverişi çok tehlikeli.. parayı yatırmayan veya parayı alıp ürünü göndermeyen.. bu yüzden dikkatli olun 😊

0|0
    0|0
  • Suç biraz sende kargoyu kontrol etmen gerekiyordu

0|0
    0|0
    • 29gün

İyi de telefonuna mesaj geliyor onun benlik bir şeyyok adres onun

• sen haklısın bence

0|0
    1|0
  • Cok sacma. Kargo geldiginde kiz evde yoksa bile o kargo sirketinin bir subesine birakilir o kargo (kizin yasadigi sehirin) evde kargoyu beklemiyosa sonra gider subeden alir. Yani bu tamamen kizin hatası hem kendi almiyo kargoyu hem parayı sana odetiyo. Oyle bir dunya yok seni tehdit etmesine izin verme

0|0
    0|0
  • O haklı tabi. Böyle sorunlar olcaksa niye bu işe kalkışıyorsun. Sana güvenmiş para yatırmş geri ne kadarsa parası varsa vermelisin kul hakkı diye bişey var.

0|0
    0|0
    • 29gün

Ama kargo onun sorunu degil mi ben elimden geleni yaptim

• 29gün

Hayır senin sorunun o ulaşana kadar sen sorumlusun o kargodan. Aynisi benimde başıma geldi baska yere gitti ve ben tekrar parami aldim kuruşuna kadar. 5 tl ile kimse zengin olmaz senin inat etme gibi hakkın yok. Böyle bir iş yapiyosan herseyi göze alman lazim

Yükleniyor...