Erkeklerden üstün olmamızın en büyük sebebi sizce nedir?

Bana göre en büyük sebebi aklımızla düşünebilmemiz ve olaylara daha geniş ve farklı pencerelerden bakabilmemiz. Öngörülü olmamız.. diye gider bu sizce nedir en büyük sebep?

0|0
9|19

Erkekler Ne Diyor 19

• bu ne egoist bir soru bide üstün olmadığını söyleyene -1 atıyorsun kızlar üstünsede sen harici kalıyorsun

1|0
    1|0
    • 28gün

Doğşu dan üstün varlıklarız biz senin seviyene inemicem

• 28gün

özgecanın katilini öldürende bir erkek

• 28gün

Aynen o pislikleri içerde rahat vermezler merak etme

• Evet. Bizim gibi kıllı kıllı gezmemeniz, çevreye saygınızın olması.

1|0
    0|0
  • kim demiş üstünsünüz diye. üstünseniz neden madenlerde erkek çalışır ya da inşaatlarda tarlalarda fabrikalarda. evde bile ampül patlar değiştiremezsiniz. en iyi aşçılar hep erkeklerden çıkar. nereniz üstün şimdi çocuk doğuruyorsunuz diye mi üstünsünüz

0|0
    1|0
    • 28gün

şu an sen de kendi cinsiyetini üstün göstermeye çalışıyorsun ne farkı kaldı kızın söylediğinden? Kimse birbirinden üstün değil.

• 28gün

@bloodycloud üreme ve çiftleşme kısmı ayrı ama zeka ya da kas gücü olarak üstünlük yok. evet kadın ayrı mülkemmelliklere erkek ayrı mülkemmelliklere sahip ama asla ikside kıyaslanamaz

• 28gün

@hakansalihoglu2 Her iki cinsiyetin de farklı özellikleri var ona göre programlanmış her şey erkekler olmasaydı üreyemezdik, gelişemezdik; kadınlar olmasaydı üreyemezdik, gelişemezdik. Allah tek cinsiyet yaratmadığına göre var bir şeyler. Erkek kadını, kadın erkeği tamamlar. Kıyaslayamayız, birbirinden üstün göremeyiz. Her cinsiyetin kendine has özellikleri var. Yapı, düşünce, duygu, üreme falan... Ayrım yapmak, kendi cinsiyetini yüceltmek diğer cinsiyeti aşağılamak saçmalıktır. Herkesin yaradılış özellikleri farklı...

• Sana Cenap Şahabettin'in bir sözünü yazayım.

"Hakiki zarif, zarafetten bihaber görünür"
    Bu nedenle öyle olsan bile öyle olduğunu söylememen gerek.

1|0
    1|0
  • memeler

0|0
    2|0
  • 0|1
    1|0
  • Feminizm filan🤔🤔

0|0
    1|0
    • 28gün

Feminizm eşitliği savunur bu arkadaşın yaptığı kendini avutmak. Ne erkekler bizden üstün ne de biz onlardan. İnsanız hepimiz nihayetinde... Karakter olarak üstün olmak gerek.

• Üstünlük sadece takvadadır.

0|0
    1|0
  • çünkü kızlar farklıdır erkekler gibi düşünemez.

1|0
    0|0
  • Memenizin olması

0|0
    2|0
  • öyle bir dünya yok. tarih boyunca hep erkekler üstün olmuş. bunu erkek olduğum için demiyorum sadece tarihsel gerçeklik böyle yapacak birşey yok

0|1
    2|0
  • Kadınlar akıllıdır erkekler güçlüdür zaten böyle yaratılmışız, o yüzden çifler çoğunlukla doğru kararları alır ve uygularlar...

1|0
    0|0
    • 28gün

En güzel yorum. Erkeklerin yorumlarının çoğu kendi cinsiyetini övmekten kadınları aşağılamaktan ibaret. Herkes eşit ve birbirini tamamlar...

• Erkekler kadınlar üzerine hakimdirler. O sebeble ki Allah onlardan kimini (erkekleri) kiminden (kadınlardan) üstün kılmışdır. (Nisa Suresi, 34)

0|0
    1|0
  • kim demiş sız ın duygularınız genelde on planda ve aklınızı dan cok duygu larla hareket edersınız bu yuzden de cok yanılırsınız erkek dağa ustun akıl yonunde

0|0
    0|0
  • Bence onde giden memeler

0|0
    1|0
  • 250 gram

0|0
    2|0
  • 1/zeka=ego denkleminden dolayı.

0|0
    1|0
  • Ha üstünsunuz bide sebep mi ariyonuz 😂😂

0|0
    0|0
  • Hayal dünyasında yaşayıp olmayacak şeylere kendinizi inandırıyor olmanız. Ama yine de teşekkürler 3 saniye de olsa tebessüm ettim başlıktaki safsataya.

2|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 9

• eşitiz üstün değiliz kimse kimseden üstün değil ne onlar bizden ne biz onlardan

1|1
    2|0
    • 28gün

Üstünüz

• 28gün

hepsi aynı değil çokta kadın tanıdım erkeklerin peşinden koşan

• 28gün

Kadınların yüzde 1 ı dediğin gibiyken erkeklerin yüzde 99 ü öyle istisnalar kaideyi bozmaz

• Bence kadın olmanın malum zorlukları.

1|0
    0|0
  • kimse kimseden üstun degil

1|0
    1|0
  • Hepimiz insanız, kimse kimseden üstün değildir

1|0
    1|0
    • 28gün

Yanılıyorsun, onlar bize muhtaç biz üstün olmasaydık nedn bize muhtaç olurlardıkı?

• 28gün

Bizim onlara ihtiyacımız yok. Çocuklara tecavüz eden öldüren kadınları döven bir cinsiyete şahsen benim ihtiyacım yok seni bilmem. Zaten kadınlar erkeğe ihtiyaç duymadan çocuk sahibi olabilicek yakında hiç ihtiyacımız kalmicak

• 28gün

Hı hı anlıyorum

• Üstün değiliz

1|0
    2|0
    • 28gün

Bence onlar çok basitler bizle eşit seviyede olamazlar

• kadın olmamız :D

1|0
    1|0
  • Ne onlar bizden üstün, ne de biz onlardan üstünüz.

0|0
    2|0
    • 28gün

Böyle kendini düşürüyorsun, o basit canlılarla bizi nasıl eşit tutarsın

• 28gün

Erkek yalakası olmana ne gerek var?

• 28gün

Erkek yalakası değilim böyle ayrımlar yapman saçma neyin var onlardan üstün? Onların neyi var bizden üstün? Hepimiz birbirimize muhtacız nesillerin devamı için, başka şeyler için. Egoistsin ayrıca cinsiyetler arasında ayrım yaparak saçmalıyorsun.

• kimse kimseden üstün değildir bence

1|0
    1|0
  • Babaannemin sözü var ama burda denir mi bilemedim 😅

0|0
    0|0
Yükleniyor...