Üniversiteyi şu an birakip gitsem insanların bakış açısı nasıl olur (1. sinifa başlayalı 1.5ay oldu)?

Inanın bana alisamadim arkadaşlar oda arkadaşımla anlaşamıyoruz okulda bir tane bile arkadaşım yok yurt desen herkes odasında kitle samimi çok zor gunler benim için zaten anneme düşkün bir insandim özlem ayrı konu oraya hiç girmeyeyim yetmezmis gibi birde pazartesi vize ler var resmen günlerin çabuk geçmesi için allaha yalvarıyorum hayattan kopuk bir haber yaşayan biri oldum çıktım bırakıp gitmek istiyorum :( :( :( alisirsin demeyin bana 2 aydır herşey aynı kötü hiç alisilmiyor o kadar yalnizim ki kendimden soğudum ders çalışma isteği yok :(:(

0|0
8|13

Erkekler Ne Diyor 13

• başlarda öyle olur
    ama bu mecburiyetttir sadece
    o yüzden sen ders calış kendi şehrinde aynı bölüm varsa onun icin bol bol ders calış ve geciş yap

0|0
    0|0
  • hangi bölüm okuyosun bilmiyorum ama ygs'ye tekrardan girip yatay geçişle ailenin bulunduğu ile geçebilirsin tabi aynı bölüm orda varsa ama bu senenin sonunu beklemelisin hiç üzülme her şey yoluna girer Allah'ın izniyle :)

0|0
    0|0
  • Kardes bende zorlayarak gidiyorum hiç istediğim bir yer olmayınca bide sınıfta arkadaşımda yok kafama uyan bir kişi yok o yüzden

0|0
    0|0
  • Nerde okuyorsun? Yakinda biryerdeysen takilalim 😅 ama tamamen arkadas olarak.

1|0
    0|0
    • 27gün

Antalya sen

• 27gün

Teşekkür ederim sen nerede okuyosun

• 27gün

İstanbul universitesi

• Alis kizim alisss universite beylee

0|0
    0|0
  • mücadele etmelisin bırakmak ne demek

0|0
    0|0
    • 27gün

Okadar yalnızım ki kadar zor durumdayım kı yanımda bir kişi bile yok ve üstelik çok özledim ve sınavlara odaklanamiyorum :(

• 27gün

Bende yıllarca yurt dışında çalıştım calisiyorumda ilk zamanlar zor olur ama alisirsin pes etme geleceğini karartma

• bende çok düşündüm ikinci senem hala bıraksam mı diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Hangi şehirdesin onun da etkisi büyük olur?

0|0
    0|0
  • 2 tane orgun ogretim de okudum hep kafama gore takildim birilerine bagli yasamak zorunda degilsin

0|0
    0|0
    • 27gün

Mutlaka bir arkadaşın varmıştır benim bir tane bile yok benim hal hatrimi soran bir tane bile yok :(

• 27gün

2-3 tane vardi onlarda evde tek kaldigim icindi tamamen cikar olgusu uzerine

• 6 ay sürecek bu.. dönme.. ne okuyosn

0|0
    0|0
    • 27gün

Kan yönetim :( günler geçmiyor ki 6 ayo kadar uzun ki benim için :'(

• 27gün

Ailem dışarda izin vermiyor :( nasıl bir bölüm sence babam çok istemişti bu bölümü okuma mi gidersem en çok o uzulecek

• 27gün

çevren varsa iyi ama yığılma olan bir bölüm

• aptal durumuna düşersin

0|0
    0|0
    • 27gün

Aptalmi neden aptal birakmak tamamen pes etmek değil ki

• 27gün

benim babam vefat etti gidemedimki işlerimiz bozuldu sende çok ön yargılısın

• 26gün

Aa pardon ya kafam iyi değil beni de anla :( basın sağ olsun çok çok :( evet kahretsin ki hem çok on yargılı hem de çok karamsarim kusura bakma nerden tahmin edebilirdim

• Kaynaşmaya çalış, yoksa tek başına zaman geçmez

0|0
    0|0
    • 27gün

Geçmiyor zaten millet kafa dengi bulmuş :( okul dar yok yurttada yok

• 27gün

Hangi ildesin

• 27gün

Burdur - antalya burdurdaki unide okuyorum antalyadada kazandım ama oraya gitmedim ikisi ağır gelecek diye burdurdayim su an

• Yapacaksın kardeşim sonuna kadar savaşacaksın insanların sana bakıp başaramamış bırakmış vesayre demelerini istemiyorsan devam edeceksin bu iş böyle bende yeni başladım sınıfta çok samimi olanlar var ben hala samimiye bile yaklaşamadım yanlarında takılıp 2-3 laf başka bişe yok ama pes etme konuşmaya çalış git kitap oku kulüplere katıl

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• benim de bir arkadaşım vardi öyle ilk haftadan gitmişti bence o kadar da kötü değil durumun çünkü yoksa sen de öyle yapardın biraz daha bekle sonra pişman olursun, he kimse bise diyemez ailenden başka sonuçta senin hayatın başkalarının goruslerini önemseme aileden ayrı kalan bunu anlar bırak kim ne derse desin

0|0
    0|0
    • 27gün

bende aileme öyle diyorum kaç kere gelecek bize ne insanların fikirlerinden dedim ama bizim öyle komşularımız ve o kendi çocukları hep gitti uniye benim geri dönmem onlar için büyük bir dedikodu olur annemde o dedikodular altında mahcup olmamak istiyor haklı tabi kadın insan evladının gururunu yaşamak istiyor ama beni de düşünmeleri lazım hiç arkadaşım yok bir tane bile yok diyorum alışamadım sevmedim diyorum anlamıyorlar :(

• 27gün

Insanlar kucumseyecek beni ama donersem di mi :( aslında hiç te insanları takan biri değilim ama bu konu çok farklı :(

• 27gün

hayır kucumsemezler sonuçta sen okul kazanmış birisin senin durumunda bir sürü insan var tercih senin

• Ben bıraktım elbette arkamdan konuşanlar oluyodur senin de olur ama insanların bakış açısına göre yaşayamayız.

0|0
    0|0
    • 27gün

Bende dusunuyorumda ailem istemiyor :( hic mutlu degilim. Sen neden bıraktın sebebin neydi? Bölümün neydi şimdi ne dusunuyorsun

• 27gün

Grafik. İstemediğimi fark ettim bide senin gibi birden fazla sebep vardı bırakmak için ve benim de ailem istemiyordu ama sonunda eşyalarımı toplayıp geldim şimdi çizgifilm ve tekstile hazırlanıyorum :D

• 27gün

Ama ben birde mezunu kalmıştım ailem diyor ki bu sene kazanması bir yılın daha boşa gitmesin diyor ama ben gerçekten gitmek istiyorum :(

• Daha yeni başlamışsın zaten ilk başlarda öyle olur bırakma elinde diploman olsun en azından alışır gidersin hepimiz böyle zorluklar yaşadık kim ister ailesinden ayrılmak

0|0
    0|0
  • kanka ayni durumdayiz inan bana kimseyi bu kadar iyi anlayamazdim herhalde istersen yazabilirsin konusuruz

0|0
    0|0
    • 27gün

Zaten biri beni anlasa yol gosterse diyorum :(:( herkes insanlar ne der diyor anlamıyorlar ya bir tanecik ya bir tanecik bile bir arkadaşı olmaz mi insanın yok ışte okulda da yurttada yok :'( geçmiyor günler geçmiyor ışte daha 6 ay var nasıl geçecek ki :'(

• 27gün

Bunun neresi avantaj çok merak ettim hiç arkadaşım yok hiç ayrıca benimde sevgilim yok

• 27gün

kendine vakit ayirip çok hizli kişisel gelişim saglayabilirsin alaninda basarili olabilirsin

• Canım ya :( zamanında biz de yaşadık ama alıştık zamanla , bırakma canım dayan biraz

0|0
    0|0
  • Olur zaman ile

0|0
    0|0
  • zamanla duzelir bir kac arkadas edinmeye bak hersey guzel olur inan

0|0
    0|0
    • 27gün

Sorun orda zaten okul dar yurttada bir tane bile yi 2 aydır buradayım yok ışte olmuyor millet bulmuş :(:(:( zaten evimi çok özledim ders calisamyorum kafam allak bullak kimse takmıyor beni bir toplum arasına giriyorum kendimi dışlanmış gibi hissediyorum:(

• 27gün

arkadas bulamiyorsan sorun sende bence utanma cekinme rahat ol gulumse konusmaya calis herkesin basina gelir ilk zamanlar

• Son sınıf ve tecrübeli biri olarak şu kadarını söyliyim. Okul ortamına yurt ortamına alismadiiysan yol yakınken kalbini dinle. Bırakmak istiyorsan gerçekten bırak başka bir yerde şansını dene ailenin yanında falan. Yoksa sonu hüzün yalnızlık depresyon oluyor inan bana. Olmuyorsa zorlama veya dondur ilerde devam et

0|0
    0|0
    • 27gün

Bakın inanın bana lütfen inanın ne okulda ne yurtta bir tane bile arkadaşım yok hal hatrimi soran kimse yok okadar koyuyor ki insana oda arkadaşım iyi olsaydı belki bir şekilde anlatırdım destekcim olurdu ama oda başka alemlerde gün aydın iyi geceler ayda geliyordum gidiyorum bile demiyor insanı hiç takmıyor aile özlemi zaten atamadim yetmezmiş gibi birde sınavlar var çalışamıyorum dertlescek kimse yok kimse anlamıyor toplum arasına giriyorum kimse beni takmıyor kendi diyalogları içinde oluyor yemin ederim kendimi salak ile sapa yaramaz biri gibi görüyorum burada aileme defalarca ben geliyordum dedim ama hep kızdılar bana insanlara ne dicez dediler :'( cok zor durumdayım

• 27gün

Ders calisasim gelmiyor pazartesi sınavlar var haftaya cumaya kadar sürecek :( ınan hiç calisamiyorum arkadasimda yok sürekli instagrmada kafa dagitiyorum komik şeyler falan okuyorum :(:(:( kafam yerinde değil ki

• 27gün

Haklısın ama ders çalışmak zorundasın bu şekilde zaten okulun uzar vs aynı kapıya çıkıyor ailen yine üzülecek. Sen yine e de insanları düşünme ailen senden bir şeyler bekliyor okul bittikten sonra kendi hayatını kuracaksın öyle düşün ve çalış. Tek amacın okul olursa az da olsa rahatlıyorsun.

Yükleniyor...