Çok utangaç birisi olmaktan kurtulmak istiyorum?

2. sinifta başladi bu sinifta parmak kaldirmaya bile çekinir oldum sinifca piknige giderdik ben utancimdan konuşamazdim birisi bana birşey söylese heyecanlanir nefes alamiyo gibi hissedip kizarirdim. liseye başla duzelirsin dediler başladim o zamanda aynı şekildim herkese yuzum bazen kizariyor bu bir hastalik dedim ve bu yalana sevk ettirdi beni. tabi hastalik yalani bir yere kadar arkadaslarim okulda benimle dalga gecerdi yanina cagirirdi beni utandirirlardi gerci utandirmalari için nasılsın demeleri yeterdi neyse sonra universiteye git duzelirsin dediler gittim yine sonuc ayni psikolojik tedavi aldim ilac verdiler yine ayni ben utandigimda yuzumun kizarmasini istemiyorum eve gelirken bir arkadasimi gorunce yolu uzatiyorum çok merak ediyorum yuz kizarmamasi nasil bir duygu :( sirf bu yüzden kac kere canima kiymak istedim biliyorum yanlis ama ne yapayim utangaclik benim hayatimi bitirdi sokaga cikamiyorum okulu biraktim ne kadar guzel hayallerim vardi benim oysa.. sizden tek istedigim bana yardimci olmaniz nasil kurtulurum bu hastaliktan sadece onu bilmek istiyorum nolursunuz bana yardim edin gerçekten çok kötü durumdayim ben artik odama kapanip gizli gizli aglamak istemiyorum bende insanlarin arasinda durmak istiyorum nolur yardim edin :(

0|1
1|20

En İyi Erkek Görüşü

• 1|0
    0|0
    • 28gün

Allahımm çok mutlu oldum yaaa doğru aslında yanlış yapsam ne olur diyerek ilk adimi atiyorum ve bundan sonraki aktivitelerimi aynanin karsisinda yapiyorum çok teşekkür ederimm çokkk

• 28gün

Ben sadece bir yol tarifi verdim. Hayatı değiştirecek olsan sensin

• 28gün

Olsun yinede çok teşekkür ederimm

En İyi Kız Görüşü

• Bende tam aksine aşırı girişken ve sıcak kanlı bir insanım, bazen de patavatsız. Bu söylediğin şeyler bana garip gelse de kız kardeşim de bir süre önceye kadar böyleydi. Liseye geçince düzeldi. Yapacağın tek şey 'kimse benden değerli değil, utanılacak birşey yok diyebilmen. Benden sana ufak bir uyarı eğer böyle devam ederse hayatta bir duruşun olmaz. Hep başkalarının yardımına muhtaç yaşarsın.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Psikolojiyi merak edip çok araştırmışlığım vardır. Anladığım kadarıyla :
    -önce 'güvendiğin' biriyle dışarı çık, daha önce hiç gitmediğin bir kafeye git, bilmediğin birşeyi sipariş et.
    -bunu birkaç kez uyguladıktan sonra yalnız başına bilmediğin hiç uğramadığın bir semte bir araç vasıtası ile git. Kulaklığını takıp müzik dinleme, toplumla içteş bir halde yaşa. Emin ol kimse seni takmıyor zaten, herkesin bir hedefi, ulaşmak istediği bir yer ve bir derdi var o otobüs/tramvay vs'de.
    -bilmediğin yerleri gez, tek başına ve bunu yaptığında kendi başına bir takım işlere güç yetirebildiğini göreceksin.
    -dua et, inandığın Rabbin seni hiçbir zaman yarı yolda koymaz. Aslında yalnızlık duygusudur insanı endişeye düşüren. Fikir yalnızlığı, duygu yalnızlığı, fiziki yalnızlık, umarsız bırakılma duygusu, bulunduğundan daha da yalnız kalma duygusu.
    Hiçbir zaman yalnız değilsin.
    Sana yaşama hakkı veren, nefeslerini veren, güç kuvvet veren, seni şekillendiren Rabbin her zaman seni koruyan ve gözetendir.
    Ocağın altını açmazsan yemek pişmez. Yani:
    Sen kendini düzeltmedikçe birşeylerin kendiliğinden düzelme şansı yoktur.
    -kitap okuma alışkanlığını geliştir. Oradaki oluşturulan karakterler sayesinde insanların fikir farklılıklarını öğrenmiş olacaksın.
    İnsanda herkes beni beğensin mantığı vardır. Unutma, herkes seni beğenmiyorsa sende bir problem vardır.
    Önemli olan sevdiğin insanlarca sevilmek, değer verilebilitesi olan insanlar tarafından saygı görmektir.
    Evde oturdukça agorafobin gelişir başka birşey olmaz. Kendini nedenli-nedensiz toplumun içine zorla-gönüllü olarak sokman gerekir. Umudum : üşenmeden yazdığım yazımı okumandan çok, tatbik etmen, uygulamandır.
    Bir takım sıkıntıları bende yaşadım.
    Bunlar geçmişte yaşadığın sıkıntıların bugüne vuran tezahürüdür aslında.
    İnsanların tepkileri seni irdelemeye itelemesin.
    İnsanların tepkileri hakkında düşünme uzun uzun. Biliyorum bunu çok kale alıyorsun.
    Sen sen ol,
    İnsanları aklının derin çukurlarından bertaraf etmeyi öğren.

1|0
    0|1
    • 28gün

Unutma ola ki herkes seni beğeniyorsa sende bir problem vardır* olacaktı cümlem.
      Klavye hatası

• 28gün

Öncelikle Allah rahmet eylesin. gerçekten çok teşekkür ederim nasıl içim rahatladı bir bilsen sana ne kadar teşekkür etsem az

• 28gün

Allah razı olsun, rica ederim

• Öncelikle uzun diye okumayan insanlıktan nasip almamışlar yazmasınlar !
    Vallahi ilk olarak Allah yardımcın olsun.
    İntihar kötü bir şey demeye gerek yok aslında iyi birisin belli ki Allah korumuş seni.
    Şahsen bende utangaçtım, hala da utangacımdır ama sohbet ederim kızarmam fakat bende yutkunma sorunu oluyor bazen aklıma gelince biri ile konuşurken veya konuşmazken yutkunuyorum.(şu anda da)
    Kızarması hoş bence ama bunu aşmak için erkek bir arkadaş lazım ilk olarak kanka veya sevgili.
    Yutkunmamdan beter belli ki eskiden güzel bir kız vardı okulda ordan başlamıştım bende yutkunmaya senin nasıl oldu?

1|0
    0|0
    • 28gün

benim ilk okulda basladi utanmam sevgilimde utangac oldugum icin yuzum kizardigi icin arkadaslarinin yaninda kucuk dustu beni terk etti arkadas çok edindim bir araya geliyorduk böyle 7 8 kişi ama onlarda yuzumun kizarmasi icin elinden geleni yapiyorlar cunku yuzum kizarirsa eglence konusu olucak onlar için diger insanlar nasil utanmiyor cok merak ediyorum, utanilcak birseyde yapmiyorum biliyorum ama tutamiyorum kendimi :(

• 28gün

Olurr teşekkür ederimm :)

• 28gün

Rica ederim.
      Sana tüm içtenlikle başarılar diliyorum :)

• Bunda bir şey yok. Ortak noktanın çok olduğu biriyle tanışırsan açılırsın. Burada nasıl yazıyorsan dışarıda da öyle konuşacaksın

1|0
    0|0
    • 28gün

inşallah öyle birisini bulurum arkadaslarim bile dalga geviyor utaniyorum diye

• 28gün

Boş ver insanlarla muhatap olup canını sıkarsın sadece. Sen de benim gibi kitaplara gömül. Onlar en iyi dost. Bir de evcil hayvan aldın mı ömrünün sonuna kar yaşarsın

• 28gün

*kadar

• ortamlara gir az kursa felan.

1|0
    0|0
  • uzerine gitmek gerek biraz bu sorunu yaşayan samimi arkadaşım vardı utanmak güzel bisey insaniz utanmaliyiz bunu unutma arkadasimda senin gibi hep kizarirdi hala kizariyor ama bundan rahatsizlik duymamayi başardı sende rahatsız olmamayi kendini böyle sevmeyi dene o zaman utanmalarinda azalacaktir

1|0
    0|0
  • Dansa başlamayı dene. Dans her derdin devasıdır.

1|0
    0|0
  • Çok uzun. Özeti ne?

1|0
    0|0
    • 28gün

utangaç olmak istemiyorum :( herseyde yuzum kizariyor birisi naber dese bile buna engel olamiyorum bu yuzden okul hayatim bile bitti

• 28gün

Kafam karisti :( soruyu okumadin sanirim altlarda ilac aldim ama ise yaramadi dedim :(

• 28gün

Hii anladım arkadaşım.

• Bir kızın ürkek olması kadar utangaç olması sadece sevdiği adam yanında kelebek gibi olan bir kızdan mükemmel ne olabilir... hep istemişimdir böyle birini sonsuza kadar onunla hayat paylaşmayı

1|0
    0|1
  • Bende öyleyim ve sırf bu yüzden hayatımın fırsatlarını kaçırdım ama sonradan biraz daha aktif oldum zamanla geçiyor girişken olmaya çalış

1|0
    0|0
  • bir an önce doktora gitmelisin

1|0
    0|0
    • 28gün

psikologo gittim ilacta verdiler ama sonuc hep ayni lutfen bana yardim edin ben yuzumun kizarmasini istemiyorum siz bunu nasil basariyorsunuz :(

• 28gün

utangaç olmayarak bu tezi yıkman lazım herşey senin elinde

• Herşeyi takma ve korkma korkmanın hiçbişeye faydası yok

1|0
    0|0
  • ben hala öyleyim

1|0
    0|0
    • 28gün

Yapı meselesi bu bununla yaşamayı öğrenmelisin

• 28gün

şimdi anladimm bunu yapacagim cok tesekkür ederimm :)

• 28gün

Ne demek estağfurullah belli etmeden devam et sen değil onlar bozulmaya başlıcam bir süre sonra

• Allah yüz kızartıcı iş vermesin bu yüzden intihar çok saçma olurdu

1|0
    0|0
    • 28gün

nasil yeneceğim peki bu hastaligi

• gizli olmandan belli

1|0
    0|0
  • bnde istiyorum

1|0
    0|0
  • Hiç samanı arkadaşın yok mu