Amacıma ulaşmak için çok mu geç?

Üniversiteyi 3. yılımda kazandım. Haliyle 21 yaşında Üniversiteli oldum. Bölümümden memnun değilim bu yüzden İngiliz dili ve edebiyatı okumak istiyorum. Kazanırsam 1 yıl hazırlık + 4 yıl okul toplamda 27 yaşında mezun olacagım çok mu geç oldu ne dersiniz?

Güncellemeler:
1ay İngiliz dili ve edebiyatı nasıl bir bölüm sizce?
1ay Bana bu bölümü kazanmak için ne önerirsiniz?

0|0
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• Dil çıkışlısın değil mi?
    Eğitim Fakültesi gelmiyor mu?
    Edebiyat zor bölümdür, formasyon da yoktur; ayrieten alman gerekiyor birçok fakültede. Ayrıca edebiyatın iyi olsa da eğitim ve ögretmenlik düşünülüyorsa edebiyatı değil eğitimi öneririm.
    Yaşı dert etmeyin...

1|0
    0|0
    • 1ay

İngilizce'yi kendi kendime b2 seviyesine kadar öğrendim o kadar meraklıyım ki çok istiyorum gerçekten. Akdeniz Üniversitesi nde okuyorum hali hazırda orayı kazanmak istiyorum ikinci öğretimi 15.000 sıralaması. Yani formasyon da alınabiliyor.

• 1ay

Formasyon varsa albesini var; ama dediklerimi düşünün, herşey dili öğrenmek değil bugünün Turkiyesinde. Öğretmen olmak ve atanmak istiyorsanız; her daim alim olan bir bölüm ama yine de yapmak gerekiyor belli bir seviyede.

• 1ay

Haklısınız teşekkür ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• Değil aslında, benim durumum seninkinden daha kötü;normal olanı 18 yaşında başlayıp 21'inde mezun olmak. Ama olmadıysa olmadı, zamanı geriye alamazsın;yani yıllar sonra pişman olup keşke şunu okusaydım diyeceğine şimdi elinden gelenin en iyisini yapar, gider istediğin bölümü bitirirsin. Bölümde derslere girip dinleme şansın varsa onu yap. Bölümde okuyanlarla konuş, mezunlarla ya da bölümün hocalarıyla, ders programlarını filan incele, gelecekteki iş imkanlarını araştır bölümün.. Aklına yatarsa, değeceğini düşünüyorsan tekrar dene. Belki okulu dondurup dershaneye yazılabilirsin? Eğer kazanamazsan kendi bölümünde devam edersin. Çünkü öbür bölümü kazanmak için üç yıl uğraşmışsın. Yani aynı anda hem üniversiteye gidip hem de kendi kendine ÖSS'ye çalışmak riskli olabilir diye düşünüyorum. Sanrım dil puanının yüksek olması için sınava İngilizce'den gireceksen o puanının da yüksek olması gerekiyor. Bol bol İngilizce kitap okuyabilirsin. Edebiyat kitapları elinden geldiğince. Ve de kaliteli bir sözlük bulursun, mümkün olduğunca çok kelimeyi ezberlemeye çalışırsın, belki İngilizce için de kurs bakabilirsin sana yetersiz geliyorsa seviyen, aklıma gelenler bunlar, faydalı olur mu bilmiyorum, başarılar😊

1|0
    0|0
    • 1ay

Dediğin kitapları okuyorum ingilizce kitap aldım. İşe yarıyor çok teşekkür ederim yazı için :)

• 1ay

Şimdi kafama yatan bir şey daha oldu. İngilizce dersimize giren hoca var. Rica edecegim derslerine girmek için. :)

Erkekler Ne Diyor 11

• bir kız arkadaş 32 yaşında mezun olmuştu farketmiyor demekki

1|0
    0|0
    • 1ay

Bencede işsiz kalmaktansa iyi bir bölüm bitirmiş olurum

• Hazırlığı atla gitsin.

1|0
    0|0
    • 1ay

İngilizcem orta düzey hazırlık mecbur almalıyım

• 1ay

Kaç sene oldu sınava gireli bilemiyorum. 70'in altına düşmemeye çalış, bunu diyebilirirm.

• 1ay

Bana 60 da yetiyor :)

• okumanın yaşı yoktur. ben ikinci öğretime gelen 40dan sonra yönetici olan abiler biliyorum.

1|0
    0|0
    • 1ay

Yani aslında o kadar okulu uzayan, tıp okuyan, yüksek lisans yapanlar var. Bencede geç değil.

• 1ay

inşaat ya da tekstil sektörleri aldı başını gitti dünya çapında..

• 1ay

Yok ya ben anlamam ondan ingilizce de iyidir :)

• 29 olur o 😁😎

1|0
    0|0
    • 1ay

Olmaz olmaz uzatmamaya çalışacağım okulu :)

• 1ay

Gerçekleştireceğine inanıyorum 😎😂

• 1ay

Çok sağolun :)

• inancın varsa koş peşinden vaktin varken

1|0
    0|0
    • 1ay

Evet koşacağım bu sefer yapacağım

• 1ay

Bir şeyi * olacaktı

• 1ay

şansın bol olsun :)

• Geç.

1|0
    0|0
  • Olmaz. Okurkençalışmaya başlarsın. İng her zaman avantaj. Ama hayatını okula endeksleme bitsin diye

1|0
    0|0
    • 1ay

Okurken de iş bulurum millet ingilizce bilen eleman arıyor her yer dediğiniz doğru. Bölüm de iyi bence. Tercümanlık yapabiliyoruz hem de formasyon ile öğretmen de olunabiliyor

• 1ay

Sevdiğim kız abi dedi gibi bir şey oldum şu an

• 1ay

Hahaha :) gerçi 26 çok abilik yaş değilmiş pardon

• Değil.

0|0
    1|0
  • 27 biraz geç çalışmak istiyorsan aynı zamanda açık var meslek öğrenip kidemlenirken açıktan diploma alırsın.

0|0
    0|0
  • canımsın okuma

0|0
    1|0
  • 4 sene ne ugraşıyorsun kursa git 1 senede ögren işe başlarsın sonra... dedigimi iyi düşün...

0|0
    0|0
    • 1ay

Üniversite diploması gerek

• 1ay

Okunur okunur :)

• 1ay

İyi o zaman başarılar seninle olsun.

Kızlar Ne Diyor 9

• Ben İngilizce öğretmenliği okuyorum, sınıfta iki çocuk annesi ablamız var, gayet hevesli derslerinde başarılı, geç değil anlıycağın ama bölümü tekrar düşün

1|0
    0|0
    • 1ay

Gerçekten çok güzel bölümdesiniz. Bölüm kötü mü diyorsunuz yani?

• 1ay

Okey thanks for your help :)

• 1ay

not important 😊

• Evet çok geç zaten bölüm zorlatc.

1|0
    0|0
  • Yoo okumanın yaşı olmaz ömür boyu sevmediğin bir iş yapmaktansa 4-5 yıl geç başlayıp sevdiğin işi yaparsın

1|0
    0|0
    • 1ay

Doğru diyorsunuz. Bölüm iyi mi peki? Antalyada okuyacağım bunu.

• 1ay

Sen severek yapıcaksan iyidir zaten 😊

• 1ay

Teşekkürler iyiydi bu :)

• Geç değil yine olsa yine okurum

1|0
    0|0
    • 1ay

Bitirdin mi bu bölümğ

• 1ay

Yarar inşallah benim pek aram yoktur yabancı dille ☺

• 1ay

Bölümü nasıl bitirdin? :)

• Bence geç değil ister ki 35 yaşında okulu bitir, en azından ilerde gözünde kalmamış olur :) kazanırsın inanıyorum ! :)

1|0
    0|0
    • 1ay

Valla kaç tane ingilizce kitap aldım yurdun ücretsiz derslerine gidiyorum çabalıyorum inşallah olacak teşekkür ediyorum :)

• 1ay

inşallah canım :) :) !!

• 1ay

Rabiş bir mesaj yollayamadın yazıklar olsun

• Yaşadığın sürece hiçbir şey için geç değil. Biz ilk yıl kazandık okuyoz da noluyor sanki bu sene mezun olucam ama iş yok bir şey yok..

0|0
    0|0
    • 1ay

Doğru söylüyorsun ama hangi bölüm.

• 1ay

Evet ama özel sektör istiyor devlette kısıtlı çalışma. Özel açıp yürütmek de zor sıkıntılı

• 1ay

Hayırlısı olsun

• haayir asla gec degil istedigini yap

0|0
    0|0
    • 1ay

Bölüm nasıl? Teşekkürler bu arada :)

• 1ay

cok guzel. bende okula gec basladim.. eger istedigim meslege ulasirsam. 28 yasima gelecegim ama gerekirse 30 kadar da ugrasirim yeterki elde ediyim. sende oyle yap

• 1ay

Valla doğru diyorsunuz zaten normal adam 24 25 te mezun oluyor işsiz kalıyor. Bence iyi bir bölüm için değer

• O bölüme değmez

0|0
    0|0
    • 1ay

Neden kötü mü ki bölüm

• 1ay

İş olanakları açısından dedim iyice araştır mezun olup açıkta kalma sonra

• 1ay

Formasyon ile öğretmen olunabilir

• Senle resmen ayni durumayim. 18 yasinda alman dili kazandim ama biraktim gitmiyorum Şu an 22 yasindayim ve sinava hazırlanıyorum ıngiliz dili ve edebiyati istiyorum

1|0
    0|0
    • 1ay

Seninde olur umarım

• 1ay

Tamamdır :)

• 1ay

Mesaj atiyorm canım

Yükleniyor...