Abime çok üzülüyorum ne yapmalıyım?

Abim 27 yaşında evlendi. kendisi çok iyi birisi. Namazı var 5 vakit, oruç tutar, kimseye kötülüğü olmadı. Ama evlendiği kişi kötü çıktı ayrıldılar. Bizim babamız yok annem ben abim yaşıyoruz. Abim mutlu olsun istiyorum. Kızlarla çok konuşan biri de değil. Evlensin yuvasını kursun, çoluk çocuğa karışsın istiyorum. Bu yaştan sonra zor mu sizce?

Güncellemeler:
1ay Çevre anlamında da birazcık içine kapanık. Belki de dünyevi şeylerde bulmuyor huzuru ama bilmiyorum. Mutlu olması tek istediğim. Arkadaşları olsun hayattan zevk alsın istiyorum abim hakediyor çünkü :(

0|0
22|29

En İyi Erkek Görüşü

• Abin derin bir yara almış, duygusal bir insan olması yaraya tuz döküyor. Ben de o tarz bir insanım az çok anlayabiliyorum, insanlara olan güven bir kere sarsılınca herkese şüpheyle bakıyorsun. Bu sebeple abinin toparlanıp tekrardan evlenmesi uzun bir süreç, hatta evlenmek bile istemeyebilir.

1|0
    0|0
    • 1ay

İstemiyor şu an. O da haklı yani evlenip boşanmak zor iş. Ne şartlar altında ne umutla yapıldı nikahı ama kız kötü çıktı. Allah'a şükür ki abim o kızdan kurtuldu.

• 2gün

eig için teşekkür ederim. Allah daha iyilerini bulur umarım abinize.

En İyi Kız Görüşü

• Hayır neden zor olsun nasibin nereden geleceği belli olmaz ileride seveceği biri illaki olacaktır sadece zaman gerek şu an onun için toparlanması yeniden sorumluluk alması evliliğe sıcak bakması bir hayli zaman alıyor yaşı da genç onun için üzülme sakın hayırlısı olsun sizlerin adına inşallah,

1|0
    0|0
    • 1ay

EVLİLİĞE karşı soğuk şu an kadar rahat mutluyum diyor ama boşanma işi zor.

• 1ay

Rica ederim ne demek bende teşekkür ediyorum :)

• 1ay

Rica ederim gecen güzel olsun :)

Erkekler Ne Diyor 28

• Hayat bir erkek için 30 una doğru başlar. Bazen rutin ve olmasını gerektiğini sandığın şeyler aslında doğru olan şeyler olmayabilir. Belki özgürlük onu mutlu edecektir. Hayattan ne beklediğine bağlı. Eğer içine kapanık biri ise ve yaşça ona yakınsan, bu durumu sen de çözmeye yönelebilirsin arkadaşların vasıtası ile.
    Ama bence akışına bırakmalısınız. Hayatınızda bir düzen olması durumunda onu kabul edecek iyi bir eş bulabilir.

1|0
    0|0
    • 1ay

21 yaşındayım ben. Abim 28 yaşında şu an. O da evlenmek istemiyor şu an mutluyum diyor ama ne bileyim evlenmese bile arkadaş çevresi olsun istiyorum biraz yalnız oldugunu düşünüyorum abimin.

• 1ay

Aynı şehirde değiliz ben üniversite okuyorum başka şehirde. Vakit geçirmek zor biraz

• 1ay

Akışına bırak. Su akar yolunu bulur.

• Canım benim yaşım 32 ve ben daha evlenmedim. Bir süre daha evlenmeyi düşünmüyorum. Erkek adam evde kalmaz.

1|0
    1|0
    • 1ay

Bence de kalmaz. Sadece evlendi ayrıldı ya mutlu yuvası olsun isterdim çocukları da seviyor ya. Yoksa erkek için pek sıkıntı olmuyor evlilik yaşı.

• 1ay

Bilmem sizi görüşünüz :) ama mantıklı

• 1ay

Teşekkür ederim.

• sen ne kadar iyi bir kız kardeşsin ya olur neden olmasın yaşı daha erken Allah hayırlı bir kız çıkartır karşısına inşallah

1|0
    0|0
    • 1ay

Teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için. Yaşı daha genç. İnşallah hayırlısıyla iyi biri çıkar :)

• 1ay

O da öyle düşünüyor sizin gibi. Mutlu olsun yeter aslında evlilik pek şart değil :)

• 1ay

ee normal olan da bu zaten

• Yok ya ne zoru asıl erken başlamış bu işlere erkek için en ideal yaşlarda hem bill gates 36 steve jobs 38 yaşında evlenmiş bir şeyler yapan bir şeylerle uğraşan insanlar erkek evlenmezler abinde böyle birisi değil bence sabret elbet iyi birisi cıkıcak abinin karşısınına😊

1|0
    0|0
  • Yaşında birşey yok abinin inş karşısına istediği gibi biri çıkar mutlu olurlar güzel düşünüyorsun.

1|0
    0|0
    • 1ay

Teşekkürler inşallah öyle olur bu sefer

• 30sa kadar yoluvar

1|0
    0|0
    • 1ay

Evlenmese bile çevresi arkadaşları olsun istiyorum mutlu olsun istiyorum.

• Neden üzülüyorsun. Olumlu tarafından bak olaya. Sağlık yerindeyse her şeyin telafisi var.

1|0
    0|0
    • 1ay

Çok şükür kanseri atlattı benim abim sağlığı yerinde :)

• 1ay

O zaman buna şükret, sevin ve mutlu ol.. O da olsun.

• 1ay

Sağolun bu olay olalı bir 6 sene olmuştur

• genelde erkekler artık 25-30 yaş arası evleniyor bence geç değil zor da değil bir erkek için bekarlık kadar zoru yoktur

1|0
    0|0
    • 1ay

Abim herşeyini kendi yapabiliyor ama sonucta bir yuva kurmayı herkes ister.

• 1ay

Herşeyi ilerleyen dönemlerde yapamaz

• 27 daha genç brakn Adamı rahtna bksn

1|1
    0|0
  • yo degil. neden zor olsun.

1|0
    0|0
  • Hayır neden zor olsun Allah doğruyla beraber elbet biri çıkacaktır karşısına😉

1|0
    0|0
    • 1ay

İnşallah cok teşekkür ederim :)

• 1ay

Teşekkürler biraz dalgınım ilk anlamadım :)

• 1ay

Rica 😊😊😊

• Abin gibilere biraz zor. Insanlar kotuleri secer. Abin gibi duzgun insanlara kimse kiymet vermez.

1|1
    0|0
    • 1ay

Evet öyle oldu o çok daha iyilerini hakediyor her şeyin ama hayat şartları

• hiçbirşey için zor degil sace önce süreci atlatabilmesi içni yardımcı ol

1|0
    0|0
    • 1ay

Ne yapabilirim ki

• 1ay

Onunla uzaktayız şu an ben başka şehirde okuyorum

• 1ay

o zaman bol bol aramaya calıs

• degil

0|0
    1|0
  • Buda gelir buda geçer asdf

0|0
    1|0
  • Sabır. Daha iyileri çıkar elbet.

1|0
    0|0
    • 1ay

Düzgün kız kalmadı pek. Yoksa evlilik o kadar önemli değil acelesi yok ama oldugu zamanda iyisi olsun

• 1ay

Amin

• 1ay

İnşallah.

• Niye zor olsun ki? 27 yaş nedir ki?

1|0
    0|0
    • 1ay

28 yaşında şu an bencede çokta acelesi yok şimdilik ama işte çocukları falan seven birisi. Arkadaşları olsun mutlu olsun istiyorum elimden bir şey gelse keşke :(

• 1ay

Arkadaşları da mı yok? Aranızda kaç yaş var?

• 1ay

8 yaş var aramızda abimle arkadaşı var ama öyle benim arkadaşlarımla oldugum gibi bir samimiyetleri mi desem artık pek gezip tozmuyor yani..

• Ne var yaşında şaka mısın

1|0
    0|0
    • 1ay

28 yaşında şu an sizce geç mi erken mi zamanı mı?

• 1ay

Millet 30undan sonra evleniyor çoluk çocuğa karışıyor hey gidi hey

• 1ay

Doğru aslında bir bakıma ama cevremizde aynı yaşta olan adamların 2-3 çocugu var.

• zaman herseyin ilacidir ne olacagi hic belli olmaz mutlu olursunuz inşallah

1|0
    0|0
  • 27 yaş geç bir yaş değil ki

0|0
    0|0
    • 1ay

Evlendi ayrıldı o yüzden. Bir de evlilikten kasıt kendisini seven değer veren hakeden biri çıksın karşısına istiyorum.

• 1ay

Elbet yüreğindeki saf ve temiz duyguları anlayan biri çıkar karşısına 😊

• 1ay

Umarım öyle olur :)

• eğer severek evlenmiş ise abin o ayrıldığı eski eşiyle, sanmıyorum kolay kolay evleneceğini..
    bazen insanın kalbinde yaşattığı acılar ile yaşamaya alışırlar ve şikayetlerini dillendirmezler..

0|0
    0|0
    • 1ay

Sonradan sevdiğini düşünüyorum

• 1ay

sevdiğine seviyorum diyemiyor bazen insan. seni anlıyorum.

• 1ay

Evet zor durum

• Abin ne işle meşgul. Malesef bu devir de bu çok önemli birşey.

0|0
    0|0
  • Yokk tam yaşına göre genç

0|0
    0|0
  • Neden ayrıldılar

0|0
    0|0
  • bir an dedim acaba kardesımmı 😆😆😆

0|0
    0|0
    • 1ay

😂😂😂😂

• 1ay

Başınız sağolsun annesizlik daha da zordur Allah sabır versin

• Senin yaşın abine göre çok küçük değilse hani kendi kız arkadaşlarından abine ayarlayabilirsin. Hani senin tanıdığın bir kız olacağı için huyunu suyunuda biliyo olursunuz.

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben öğrenciyim çevremde öyle doğal olarak hepsi kariyer düşünüyor

• 1ay

Hmm okuyupta nolcaklar düzgün bişey okumayınca yine işsiz oluyosun. Birisi evlensin abinle 😄

• Yok değil sen bul madem öyle

1|0
    0|0
    • 1ay

Ben nasıl bulayım hiç anlamam o işlerden kendisi de kızlarla pek işi olmayan biri. Yani dindar oldugu için.

• 1ay

Onun yaşına yakın helal süt emmiş biri varsa ona söyle aracı ol

• 1ay

Ben hiç karışamam valla :)

• Niye üzülüyorsun bulun anne kardeş birini

1|0
    0|0
    • 1ay

Ben başka şehir de üniversite okuyorum. Abim de utangaç yani kızlarla pek konuşamaz dindar diye sanırım

• 1ay

Öyleymiş demek ki :)

• 1ay

Derslerine yoğunlaş aşk meşk hikaye zor şşler

Kızlar Ne Diyor 21

• Kiyamam sana ya ne guzel bir sevgi abine karsi.. kiskanclik yok herseyin farkindasin olgunsun senin gibi bir gorumcem olsun cok isterdim.. cok iyi birisin

1|1
    0|0
    • 1ay

Teşekkür ederim. Ben abimin eşiyle görümce - yenge ilişkisi bile olmaz. Kız kardeşten öte olurum gerekirse :)

• Allah herkesin kalbine gore verir sen uzme canını.
    Daha genc abin baya genc hemde karşısına umarim mukemmel bir insan cikacaktir.

1|0
    0|0
    • 1ay

İnşallah öyle olur dediğin gibi. Teşekkür ederim :)

• oyyyy ben ölemmmm abini ben alıcam tamam üzülme sen

2|1
    0|0
  • Asıl bu yaştan sonra kendisi gibi birini bulur bence olgunlaşmış çünkü annen çevreye haber versin görücü usulu tarzı gidin

1|0
    0|0
    • 1ay

İlki kısmen öyle oldu ve ayrıldılar kız paragöz ve kötü huylu çıktı.

• hayır zor degil abin yaşli da degil herseyin hayırlısı

1|0
    0|0
    • 1ay

Yaşlı değil ama pek konuşkan değil çevre anlamında da pek bir şey yok. Arkadaşı da var ama benim gibi fazla değil mesela. Nasıl kız bulacak tekrar

• 1ay

Teşekkür ederim inşallah bulur istediği gibi birini.

• 1ay

rica ederim :)

• Bulur inşallah ya nediyelim.

1|0
    0|0
  • Imtihan be kuzu... Elbet o da bulur dengini

1|0
    0|0
  • Umarım bundan sonrası için iyi şeyler yaşar ve mutlu olur :/

1|0
    0|0
  • Hayirlisi Allahtan bu umutsuzluk niye.

2|0
    0|0
    • 1ay

Benim açımdan sıkıntı yok ama mutlu oldugunu bilmek istiyorum sonucta boşanmak kolay değil.

• 1ay

@Kizsevici4456 valla doğru :D

• 1ay

Bize nickemi kafa yorayim😏😏

• 40 yasinda evlenen var neden gec olsun

1|0
    0|0
    • 1ay

Çocukları çok seviyor keşke ilk evlendiği kötü biri olmasaydı ama kısmet inşallah artık daha iyi biri karşısına cıkar

• Zamanı gelince. bulur. kismetini

1|0
    0|0
    • 1ay

İnşallah hayırlısı olsun da

• 1ay

Acele etmesine gerek yok ki daha yaşı kaç otuz otizbesi bulsun

Ne demişler geç olsunda güç olmasın

• 1ay

Çok doğru haklısınız teşekkür ederim

• Kizim abinin evlilik yasi daha hala gelmemişki neye uzuldnz ben anlamadim

1|0
    0|0
    • 1ay

28 yaşında şu an kendisi. Evlilik yaşı nedir ki?

• 1ay

Ellemeyin adami açilir o

• 1ay

İnşallah

• daha çok genç neden zor olsun ki

1|0
    0|0
    • 1ay

Kız bulma olayı zor olacak etrafta düzgün insan kalmadı ki.

• Kendi bilir

1|0
    0|0
    • 1ay

Evet aslında ayrıldığı için evlenmek istemiyor yine aynı şey başına gelir diye korkuyor belki de.

• Dua etmen yeterli onun için

0|0
    0|0
  • Daha yasi 27 olur tabiki.

0|0
    0|0
  • Bu yaştan sonra derken 70 yaşında değil gayet normal evlenebilir yani

0|0
    0|0
  • ne ilgisi var canm abin erken bile evlenmiş. benim abim 2 yıl önce 31 yaşında evlendi yeğenim oldu 1 yaşında şimdi ve mutlular. bir daha iyice tanımadan evlenmesin.

1|0
    0|0
    • 1ay

Evet iyice tanımayı geçtim 6 ayda tanışıp evlendiler

• Neden zor olsun hayırlı biri cikar insallah karsisina

1|0
    0|0
  • Olur tabi ya niye olmasın. Gencecik dinli imanlı adam. Allah karşısına iyi insanlar çıkarsın

1|0
    0|0
    • 1ay

Sağolasınız inşallah sizinde öyle :)

• 1ay

Amin inşallah 😊

• Yakışıklıysa ben evlenirim onunla tek kriterim uzun boylu olsun

0|1
    2|1
    • 1ay

Tek kriter derken iki oldu sanki

• 1ay

Boyu 177 falan vardır. Yakışıklı ama işte kızlarla pek konuşmuyor dindar diye.

Yükleniyor...