Boşanıyoruz esimle?

Yardımci olur musunuz esimle cekismeli olarak bosaniyoruz 1 yil oldu davamiz devam ediyor esim bütün malini benden kacirdi baskalarinin uzerine yapti ama muteahhit kendisi ve az nafaka vermek icin asgari ucretli gösteriyor kendisini.2 yasında bir kizimiz var ve benimle kaliyor. Sizce kizim ve bana ne kadar nafaka baglanır?

0|0
7|31

En İyi Erkek Görüşü

• Sen böyle bir adamla nasıl evlendin? Aldatmadıysan çok nankör bir adammış. 2 Yaşında kız çocuğu var ve kaçıracağı 3 kuruşu mu hesaplıyor? Aksine çocuğu için bir çok şeyden fedakarlık etmesi gerekir. Karım dediği kadın için de ortada kalmamasını ve ele güne muhtaç olmamasını sağlamak istemelidir.
    Neyse konumuz onu eleştirmek değil, Mahkemede bu durumları dile getirirsen bilirkişi inceleme yapabilir. Düzgün bir nafaka elde edebilirsin. Ancak asgari ücret aldığı teyit edilirse asgari ücretin 3 te 1 i kadar kesintisi olur. 1300.99 / 3=433,33TL gibi bir ücret olabilir. Dul maaşı vs gibi hakların var mı onu bilemeyiz tabi.

1|0
    0|0
    • 1ay

Aldatmadım tabiki de ama aldatildigimi düsünuyorum. Nisanliyken cok farkliydi ama evlenince cok degisti.

• 1ay

rica ederim. Kötü görünen bir çok şey aslında daha iyi şeylerin habercisidir. o nedenle bu durumu anlattığında herşey daha iyi olacak.

• 1ay

Umarım oyle olur ☺

En İyi Kız Görüşü

• Ne kadar ahlaksiz bir adam ya kendi izindan para saklıyor

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Evlendikten sonra kazanılan tün mal varlıkları ortak olduğundan, senin imzan olmadan başkasının üzerine yapmadı yasal değil. Ayrıca kendisini zeki zanneden müteahhit eşinin gözden kaçırdığı birşey var. Asgari ücretle çalışan Hiç bir müteahhit yoktur. Dava açarsan ortalama müteahhit geliri üzerinden maaş bağlatabilirsin. Tek yapman gereken boşanma davalarına bakan bir avukat bulup durumu anlatman.

1|0
    0|0
  • Gelirini asgari ücretten göstermesi bir seyı deıtırmez daha oncekı hesap haraketlerı dava acılmadan once malınmulkun onun ustunde olan tarıhler ve bunun bu sekılde oldugunun sahıtlıgını yapacak kişiler olduktan sonra kızına bakması zorunlu zaten ama suanda ne kadar nafakaverılmesı ıstenır bunu bılemem.

1|0
    0|0
    • 1ay

Evet hepsini ıspatladım kredi kartı harcamalarına kadar ama avukati borclari vardi malını elden cıkarıp borcunu kapattı dedi

• 1ay

Avukatı oyle dıyecek tabıkıde bunlarıda ıspatlayabılırsın eger ben bu ısın pesını bırakmam dıyorsan ıstedıklerı kadar kıvransınlar herseyı bır avukat halleder burada ama tuttugunu koparan bı avukat olması gerek bu

• zor konu bu avukata danistin mi. durumlarimiz ayni. ama ben kacirmadim tabi mal mulk.
    umarım guzel bir hayat cikar karsina.

1|0
    0|0
  • Bunların hepsini mahkemede kanıtlarsan malda alırsın nafakada

1|0
    0|0
  • Çoçuğunun annesinden para saklayan adam adam değildir.. onun parasından gelecek nafaka hayır etmez.. bırak defolsun gitsin. Zaten parası onada hayır etmez

1|0
    0|0
  • Kendi kızı için çıkarıp her ay ciddi bir para vermeyi düşünmeyen baba değil insan da olamaz. üç kuruş alacağına... et gitsin

1|0
    0|0
  • ortalama 400 tl çocuk için bağlanır ama sizin için ne bağlanır tamamiyle hakimin takdiri

1|0
    0|0
  • bunlar tespit ettir kaliteli bir avukatla yoksa zırnık alamazsın. mallarına tedbir koydurmalıydın boşanmaya karar verdiğin an satamamalıydı. geliri belliyidir banka hesaplarına gelen paralardan tespit edilir o. vergi hukuku benim alanım bu tür şeylerle çok karşılaşıyorum. sizden mal kaçırdıkları şekilde devletten de kaçırıyolar. ilk iş mallara tedbir koymak onda geç kaldıysan da gelir tespiti ve malları muvazaalı elden çıkardığını tespit ettir

0|0
    0|0
    • 1ay

Tesekkur ederim cevabıniz icin ben zaten ilk durusmada kredi karti harcamalarini delil olarak sundum mercedesi vardi yani evliyken almisti ama tedbir koydurmadim ve satti ama onunda tarihleri belli. Yasadigimiz evi kendi uzerine degil ablasinin uzerine almisti. Daha evlenmeden planlarini yapmis. Ama mahkemede 6 ev cikti uzerine ve benimle evliyken de 4 tanesini satti. Şu an tedbir nafakasi 400 tl aliyoruz

• 1ay

Hakim söz hakki vermiyor ki iki tarafada sadece soru yöneltirce cevaplayabiliyoruz

• 1ay

bu arada sahitlerimiz dinlendi ve bana soruldu davacınin sahitlerini kabul ediyor musunuz diye etmiyorum dedim ama esime sorulmadi bu da dikkatimi cekti

• ekmek Allah'tandır. sıkma canini

2|0
    0|0
  • Öncelikle yorumları inceleyip yazıyorum.
    Aldatmamışsın ve net bir biçimde adam değil bu kocan.
    Malları geçirdiği kişi inşallah bunu bir güzel tokatlar anası babası değilse tabi.
    Allah büyük.
    Zor bir sınav seni bekliyor ablacığım Allah yardımcın olsun bu şeref yoksunu ile uğraşmak zor olacaktır. Avukat ne diyor?
    Yani asgari ücret olayı aydınlanır diye düşünüyorum ama mallar sıkıntı.

0|0
    0|0
  • Çocuk için bir miktar bağlanır fakat sizin için neden bağlansın onu anlamadım artık yolları ayırdınız sana bakmak zorunda değil. Çocuguna bakmak zorunda o ayrı saçmada zaten ayrıldıgım eşimin kendi kişisel harcamaları için her ay paramı vericem

0|0
    0|0
  • Ne olacaktı, bütün malını üstüne mi yapacaktı? Kendi kızına bakar, sen de nafaka bekleme başının çaresine bak. Boşanınca adamları iliğine kadar sömürmeye doymayın anasını satayım..

0|0
    3|2
  • Soruyu gizli sorsaydınız iyiydi. Şimdi dadanırlar

0|0
    0|0
  • 430 tl civarı bağlanır asgari ücret gözüküyorsa

0|0
    0|0
  • Esinin mal varligini kacirdigina dair detaylari ogren ve bilerek yaptigini kanitla avukatinla konus.

0|0
    0|0
  • Merak etme istesen kaçırdığı mallarıda alırsın

1|0
    0|0
  • eyvah eyvah

0|0
    0|0
  • kendi öz kızına bakmayacak mı şimdi bu adam

0|0
    0|0
  • Mal varlığını cikarman lazım sana ve kızına ortalama bu şartlarda 500 tl bağlanır

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun arkadaşım
    bu boşanma işleri çok zor
    çocuk var mı?

0|0
    0|0
  • Boşanmayın

0|0
    0|0
  • Maaşın 1/4 ü

0|0
    0|0
  • akıllı adammış halalan tayyiba

0|0
    0|0
  • bilmiyorum ama Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Şahit göster, müteahhit olduğunu kanıtla. Avukatın yoksa ulaş bana

0|0
    0|0
  • Hım gerçekmı acaba geçmiş olan

0|0
    0|0
  • Adam kafayı baya kullanmış

0|0
    0|0
  • Adamlığı yerine mevkisine değer verip evlenen kızlarımıza ibret olsun :/

0|0
    0|0
  • Mersinde mi dava

0|0
    0|0
  • vermek istemezse 5 kuruş alamazsın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• N insanlar var yaa ins kizinla birlkte mutlu olursun gec bile kalmssin bosanmak icn galiba :/

1|0
    0|0
  • Bunu avukatınıza bildirin adam olsaydı küçücük kızdan da malını esirgemezdi.

1|0
    0|0
  • Peki niye erkek kadına nafaka ödemekle yükümlü? Niye biz erkeklere nafaka ödemiyoruz. Tamam biraz işimize gelebilir ama bence bu haksızlık.

0|1
    0|0
  • inandirici gelmedi harun abi http://i.hizliresim.com/gXm6kb.jpg

0|0
    0|1
  • Bence aklını kullan kızı ona ver kendisi baksın sende hafta sonu al kızını hafta içi caliş düzen kur nafakada al Gül gibi geçin git merak etme kızını sen anneysen oda baba mecbur bakacak

0|0
    0|0
    • 1ay

Kızımdan ayrılamam ben asla.

• 1ay

2 yasında

• 1ay

Hayatını kur kızda küçük tekrar evlenirsin ama şunu unutma başkası icin yaşama el aleme yaranmak icin kendinden ödün verme

• Evliyken senden izin almadan malını başkaları üzerine yapamaz. Kendine avukat tut dava aç

0|1
    0|0
    • 1ay

Tek mantıklı cevap bu zaten kızın anlattığı hikaye uydurma

• 1ay

Bencede 😂

• 1ay

hissikaglelvuku nickine bakınca dindar düzgün bişey sanırsın ama ön yargı yaftalama kendini bir bok sanma herşey var sende. cahil diyorsun millete ama her türlü hile hurda yapılıyor ülkede. hukukçuyum ben ama henüz kanuna uyan görmedim. kaç tane ev araba satışında eşin onayını gördün? valla 5 araba aldım sattım hepside evliydi henüz görmedim eş imzasını.

Yükleniyor...