Komünizm ve Kapitalizm nedir? İkisinin arasında ki farklılıklar nelerdir?

Evet arkadaşlar soyu gayet açık. İnternet'ten bir sürü araştırma yapmış olmama rağmen kafam daha çok karıştı. Bana bunu anlayabileceğim bir dille ve detaylı anlatabilecek biri var mı?

Güncellemeler:
1ay Nasyonal Sosyalizm nedir? Komünizm hiç bir dini inancı desteklemez mi? Komünistler Mustafa Kemali seviyor ve ona saygı duyuyor mu, sevmiyorsa bunun nedeni nedir? Türkiye Komünizmle yönetilirse bunun Toplum için avantajları ve dezavantajları ne olurdu?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• en basit örnek şu komunizim ineğinizi alıyor size karşılıksız süt verir kapitalizim sütü üretmek için sizi kullanır sonrada size parayla sütü satar

0|1
    0|0
    • 1ay

Bir yerde Komünizmin insanların çalışma ve üretme şevkini kırdığını okumuştum. Sizce doğrumu?

• 1ay

:) :)

• 1ay

Bende Yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Hakettin :)

Kızlar Ne Diyor 1

• En önemli fark mülkiyet hakkı

0|1
    0|0
    • 1ay

Biraz daha açar mısın rica etsem?

Erkekler Ne Diyor 3

• komınızım de elektrık su ıgtıyaclar beleş herkez eşit ınsanlar devlete mahkumdur devlet bakar ınsan bır hayvandır onlara gore kopek gıbı calıştırılır. kapıtalızm de herkes kendıne zengın zengın olur fakır fakır kalır para bır kac iş adamın elınde doner durur

0|1
    0|0
    • 1ay

Komünizmde Devlet yoktur diye biliyordum. İşte kafamı karıştıranda tabi ki sadece bu değil ama bu tarz şeyler oldu. İnce detaylar bile önemli diye düşünüyorum.

• 1ay

Anladım ilgilendiğin için Teşekkür ederim.

• 1ay

rica ederım

• Kısacası insanın emeğine çöker ikisi de en özu bu :)

0|1
    0|0
  • Her ikiside zenginlerin fakirleri binmesidir

0|0
    0|0
Yükleniyor...